Sobota, 20 lipca 202420/07/2024
690 680 960
690 680 960

Na portalu aukcyjnym oferował do sprzedaży elementy czołgu Sherman oraz fragmenty poszycia samolotu Karaś (zdjęcia)

Łukowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który prowadził na terenie województwa lubelskiego samodzielne wykopaliska. Mężczyzna oferował do sprzedaży na portalu aukcyjnym elementy czołgu oraz fragmenty samolotu.

Łukowscy kryminalni otrzymali informację z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, że 49-latek z gminy Stanin, na jednym z portali oferował do sprzedaży elementy czołgu Sherman oraz poszycia samolotu Karaś.

Policjanci pojechali do miejsca zamieszkania mężczyzny, gdzie natrafili na wykrywacz metali oraz kilkanaście przedmiotów, znalezionych przy pomocy urządzenia. 49-latek mówił, że odnalazł je na terenie województwa lubelskiego, podczas prowadzonych samodzielnie wykopalisk.

Mundurowi zabezpieczyli bagnety wojskowe, piasty do lawety, resory i łączniki gąsienicy czołgowej, różne fragmenty poszycia samolotu i inne zabytkowe przedmioty. 49-latek mówił policjantom, że wszystkie te elementy oferował do sprzedaży kolekcjonerom chcąc na tym zarobić.

– Policjanci przypominają, że poszukiwanie bez pozwolenia ukrytych lub porzuconych zabytków, zwłaszcza przy użyciu narzędzi elektrycznych (np. wykrywacza metali), jest sprzeczne z prawem. 49-latkowi z gminy Stanin może grozić kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności nawet do 2 lat – informuje asp. szt. Marcin Józwik z łukowskiej Policji.

Na portalu aukcyjnym oferował do sprzedaży elementy czołgu Sherman oraz fragmenty poszycia samolotu Karaś (zdjęcia)

(fot. Policja Łuków)

45 komentarzy

 1. ogólnie to bardzo słaba akcja

  Słabiutko panowie stróżowie prawa ,słabiutko …Trzeba było wysłać antyterrorystów do takiego „zbója ” ,wywalić mu drzwi z futryną ,wrzucić granat hukowy,powalić go na ziemię i skuć …niech pozna „rękę sprawiedliwości „…bedzie tu państwowe „skarby ” z ziemi wyciągał i się bogacił …..

 2. O ku…a, ja wykopałem jakiś stary śrubokręt w ogrodzie, ciekawe czy to nie z t34 bo przypala będzie .

 3. Śmiechu warte hahaha szkoda chlopiny bo z tymi pajacami nie wygra tylko nerwów sobie napsuje… brak słów

 4. By żyło się lepiej 🙂
  Zlodziejom z wiejskiej, 🙂
  Z chodnikami przed domem podobnie 🙂 w lecie jak chcesz piwko przed brama wypić to chodnik jest państwowy publiczny i dostaniesz mandat. W zimie chodnik cudownie jest Twój. Nie odsniezysz,=,mandat. Chory kraj!!!

 5. cal nie jest w Polsce jednostką miary!

 6. Archeo i policja to klauni. Gość zainwestował w sprzęt poświęcił czas pewnie i paliwo wykopał jakieś smieci ktore gniły w ziemi i gdyby ich nie znalazł to by zgniły doszczetnie wiec wlasciwie to je uratował a wy mu zarzuty, przeszukanie itp ludzie ocknijcie sie! Juz jest dawno po komunie a wy dalej w tym tkwicie

 7. znalazłem używaną oponę od stara czy to też jest zabytek i czy jestem przestępcą?

 8. to wszystko wina Szydło

Z kraju

Sport