Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024
690 680 960
690 680 960

Miasto Lublin: „Za około 30 dni powinna zakończyć się budowa mostu na ul. Żeglarskiej” (zdjęcia)

Miasto Lublin zapowiada, że za około 30 dni powinna zakończyć się budowa nowego mostu w ciągu ul. Żeglarskiej. Zanim jednak obiekt będzie w pełni gotowy musi przejść próby obciążeniowe. W najbliższych dniach, drogowcy przy pomocy samochodów ciężarowych sprawdzą stabilność i wytrzymałość nowej przeprawy nad Bystrzycą.

45 komentarzy

 1. a central dworzec to kiedy ?

 2. Następny most wali się na ul.Cienistej w Zemborzycach

  • Gdyby nie PiS, to już dawno wszystkie mosty byłyby wyremontowane przy udziale środków unijnych. Ale po co, jak można bawić się w „reformę sądownictwa”.

   • Nie daj żonie pieniędzy na obiad, jak nie wyjmie kolczyków z uszu.

    • Pamiętaj, żeby omijać ulice i chodniki wykonane z udziałem unijnej kasy.
     W zasadzie to nie powinieneś tutaj pisać, bo infrastruktura teleinformatyczna jest wykonana z ogromnym udziałem pieniędzy, których nie potrzebujesz.

     • Do czego mam odnieść ten post? Ja zainwestowałem w infrastrukturę teleinformatyczną jak była jeszcze polską firmą. Może napiszesz kto sprzedał Telekomunikację Polską, na czym stracono ok 200 miliardów zł. Operacja zaczęła się w 2000 roku za Buzka, przy udziale Holding Kulczyk, który odsprzedał potem swoje udziały Francuzom.

      • ja to bym napisał: bilion, może nawet 10 bilionów.

       Dziwne: że jak sprzedajesz stare auto to nikt nie chce zapłacić jak za nowe.

       Tak było tylko w PRL-u: używane auto było droższe niż nowe.

       A: tylko to dotyczyło aut z tzw. demoludów….

       • Akurat infrastruktura Telekomunikacji Polskiej niewiele zmieniła się we francuskich rękach. Większość słupów i kabli pamięta wczesny PRL. Sprzedano firmę, która generowała przychody w postaci abonamentów i opłat za minuty. Oddać jedyne łącza po kablu innemu państwu we władanie, to więcej niż głupota.

 3. 37 000 000 PLN.
  Czyli, gdyby nie dofinansowanie PiS dla TVPiS to by można taki most oddawać co 5 dni.

  • innymi słowy:
   cena utrzymania się przy korycie jest taka sama jak wtedy, gdyby nam Putin co 5 dni iskanderem taki most wysadzał.

   • I to są tylko koszty bezpośrednio zmarnowane. Kosztów destrukcji systemów państwa: sądownictwa, wymiaru sprawiedliwości, służby zdrowia, zapaści w edukacji, mieszkalnictwie, energetyce, edukacji nawet nie da się policzyć.
    Reparacji od Niemców za II WŚ może nie starczyć na pokrycie szkód wyrządzonych przez „prawdziwych patriotów”.

   • Franiu, nie widzisz niestosowności swoich wpisów, czy naprawdę jesteś jakimś sowieckim matrioszką. Iskandery putina takie niewinne i dużej szkody nie robią? Może przy okazji mostu, wymordowałby grupę przedszkolaków trzymających się za ręce? To umniejszanie putinowskich zbrodni ubrane w zawoalowaną retorykę wiele wyjaśnia. Co 5 dni Iskander- to obietnica, czy groźba?

  • Jakby komuś cyfr na kalkulatorze zabrakło, to mu podzielę. Kiedyś były przeważnie tylko takie z 8 cyframi.

   2 700 000 000 PLN rocznie dofinansowania dla TVPiS.

   /365 = 7 400 000 PLN dziennie

 4. Hurra!!! Łysy dzieciorób i jego banda nareszcie coś wie! A czy 30 dni czy 30 tygodni, co tam, cyfry się zgadzają! A dworzec metropolitalny kiedyś dokończą? I czy można będzie do niego dojechać w sposób cywilizowany?

 5. Zapomniano dodać, że otwarcie będzie jeszcze później, muszą zebrać elitę do oficjalnego otwarcia i nie wiadomo jeszcze czy ksiądz w tym czasie będzie miał wolne okienko, czekam tylko na to przecięcie wstęgi, to dopiero będzie się działo

 6. Pierwsza umowa zakładała zakończenie budowy na 29 listopad 2022 roku. Słyszę o planowanym rozliczeniu projektu na 30 czerwiec 2023. Ciekawe czy w kosztach uwzględniono waloryzację wojenną, bo jeszcze może dolecieć parę plików PLN.

 7. Ile dni po terminie i jakie zostały naliczone kary wykonawcy? Kto płacił przez ten czas za objazdy komunikacji miejskiej i ile one kosztowały?

  • A kto odpowie za park ludowy z odwodnieniem za miliony, które nie działa? Za brak podsypki piaskowej, humusu wszystko po deszczu tonie w bagnie.

 8. Dlaczego za PO nic nie remontowali?

 9. Spoko ! Po prostu dzisiaj pomyliłem proszki

 10. Od kiedy i gdzie można składać zapytanie ofertowe na prace związane z remontem tegoż przybytku? PS to ile teraz daje się pod stołem?

Z kraju

Sport