690 680 960

Miasto Lublin stara się o rządowe wsparcie dla przedłużenia ul. Węglarza i przebudowę ul. Wallenroda

Miasto Lublin rozpoczęło starania o rządowe wsparcie dla przedłużenia ul. Węglarza wraz z budową przyległych ulic oraz przebudowy ul. Wallenroda. Wniosek o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na zadania miejskie zakłada sfinansowanie inwestycji na poziomie 50%, w kwocie 30 mln zł.

19 komentarzy

 1. Mogli by to w końcu zrobić

 2. A może by tak dewelopery trochę zapłacily….?

 3. Kara za niewybranie Tułajewa jeszcze się nie skończyła.

 4. Poszło polecenie odblokowania Ponikwody pod deweloperskie kurniki… ale bez infrastruktury drogowej ciężko… niech lepiej podatnicy finansują, bloki się dostawi do gotowca.

 5. Trześniowska jest na wschód, nie na zachód

 6. To jak będą Wallenroda robić (a będzie to pewnie trwało z pół roku jak nie lepiej) to ciekawie gdzie będą ludzie auta parkować. Już teraz na całym osiedlu Mickiewicza jak ktoś kończy pracę po 22.00 to bezpłatnego, zgodnego z przepisami miejsca z dużym prawdopodobieństwem nie znajdzie, a jak wyjdzie teraz jeszcze z parkowania Wallenroda… Pomijam fakt, że i tak zeszły rok akademicki był półluksus, bo połowa studentów na zdalnym była, a teraz od października najprawdopodobniej tego nie będzie. No i wielu mieszkało jednak w akademikach, a teraz pierwszeństwo w przyjęciu do akademików będą mieć Ukraińcy, pomijając zakwaterowanych już teraz tam uchodźców…

 7. To jak będą Wallenroda robić (a będzie to pewnie trwało z pół roku jak nie lepiej) to ciekawie gdzie będą ludzie auta parkować. Już teraz na całym osiedlu Mickiewicza jak ktoś kończy pracę po 22.00 to bezpłatnego, zgodnego z przepisami miejsca z dużym prawdopodobieństwem nie znajdzie, a jak wyjdzie teraz jeszcze z parkowania Wallenroda… Pomijam fakt, że i tak zeszły rok akademicki był półluksus, bo połowa studentów na zdalnym była, a teraz od października najprawdopodobniej tego nie będzie. No i wielu mieszkało jednak w akademikach, a teraz pierwszeństwo w przyjęciu do akademików będą mieć UA, pomijając zakwaterowanych już teraz tam uchodźców…

 8. Juranda zaorać

 9. tylko żeby przy okazji nie zabetonowali zbytnio osiedla Mickiewicza bo szkoda byłoby stracić takie piękne miejsce, a nowobogaccy dojeżdżający z tego osiedla do pracy na Narutowicza niech przemyślą logikę 5 kilometrowych dojazdów do pracy ….

  • A ty 5 km z buta idziesz do pracy albo co gorsz rowerem jedziesz?

   • a i owszem przez lata chodziłem z Krasińskiego na polibudę, później do pracy na Fabryczną, później z Altanowej na Gnieźnieńską….
    teraz nie chodzę (homeoffice), firma jest w Rzeszowie / roboty na śląsku
    szczerze nie widzę najmniejszego sensu w dojeżdżaniu 5km korkując miasto i zastawiając parkingi ale znam i znałem studentów dojeżdżających samochodem ze stancji na Pozytywistów / Romantycznej na wspomnianą politechnikę….

   • „LU” – 5km???
    Ja mam taką odległość do pracy.
    Rano korzystam z komunikacji bo po prostu nie chce mi się wstawać wcześniej aby iść pieszo.
    Ale tak właśnie wracam z pracy.
    To jest tylko jedna godzina, którą i tak (co najmniej) powinno się przeznaczyć dla własnego zdrowia.
    Nie mam też problemu aby będąc już bliżej domu zrobić drobne zakupy.
    Zgrzewkę wody tez potrafię przynieść do domu i nie muszę po nią jechać 500 metrów samochodem.
    To jest mój wybór ale widzę, że nie tylko mój.

 10. „stara” heheh wole żarty! ale na ludowy było 44mln zł, na ławeczki usb które nigdy nie działały byla kasa, na marsz tęczowych jest kasa! ale na najbardziej pilne rzeczy jak ulice i chodniki NIE MA! ot nie’rządy peło w LBN! dług prawie 2mld zł i nadal rośnie…. stać nas!;)

  • Też mi się wydaje że w pierwszej kolejnosci taka kasa powinna iść na najważniejsze sprawy. Wszystko zależy co dla kogo jest najważniejsze ale Wallenroda w tym momencie jest nie do przyjecia.

  • Mało wiecie o pieniądzach UE. Żeby dostać kasę na rewitalizację tych terenów które musiały pozostać zielone trzeba było czegoś więcej niż podstrzyżenie trawy i pielęgnacja drzew więc powstał projekt w ramach ochrony bioróżnorodności na który UE rzuciła ponad 20 mln zł. Za podstawowe ogarnięcie terenu miasto miało zapłacić 15mln wg ofert lokalnych firm ogrodniczych więc dołożenie 5mln i 20mln unii dla osiągnięcia efektu końcowego jest jak najbardziej na plus….
   Drogi natomiast to całkiem inna para kaloszy, a władza centralna na którą nasz region tak ochocze głosuje wypięła się na nasze miasto – taki dąs bo nie wygrał ich pupil Tułajew i tak mam prawo tak mówić bo znam człowieka, który wisi mi piwo od studiów….

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas