Czwartek, 28 marca 202428/03/2024
690 680 960
690 680 960

Miał być awans, rzeczywistość pokazała co innego. Górnik Łęczna spada do II ligi

Województwo lubelskie nie ma już zespołu nawet na poziomie Nice 1 ligi. W niedzielę Górnik Łęczna przegrał 0:1 z GKS-em Katowice i w kolejnym sezonie będzie rywalizował na trzecim froncie.

Od początku niedzielnego meczu do ataku ruszyli gospodarze. W 2. minucie przed szansą stanął Oktawian Skrzecz, lecz z jego uderzeniem poradził sobie Sergiusz Prusak. W odpowiedzi błąd Mateusza Abramowicza wykorzystać mógł Patryk Szysz, ale kąt był zbyt ostry, by oddać strzał do pustej bramki. W 13. minucie kolejną okazję mieli katowiczanie. Po dośrodkowaniu z prawej strony niepewnie piąstkował Sergiusz Prusak, a po chwili na uderzenie z dystansu zdecydował się Tomasz Foszmańczyk. Na szczęście dla łęcznian 32-latek trafił tylko w poprzeczkę. Niewiele później……….