Likwidacja Toru Lublin przesądzona. Wkrótce zginie pod warstwą ziemi

Likwidacja Toru Lublin powoli staje się faktem. To już przesądzone, że Tor przestanie istnieć. Wkrótce zginie pod zwałami ziemi.

Dzisiaj rozpoczęło się zwożenie ziemi na teren Toru Lublin. Nie pomogły protesty, akcje miłośników motoryzacji, petycje i inne sposoby walki o Tor. Do marca 2014 roku miłośnicy sportów motorowych pojeżdżą jeszcze na Torze Lublin. Później zniknie od z krajobrazu dzielnicy Wrotków.

Wywrotka za wywrotką, tak dzisiaj zwozi się ziemię na obrzeża Toru. Spych równa ją, tak aby zmieściło się jej jak najwięcej. Jak powiedzieli nam pracownicy, póki co robią „obsypkę” dookoła. Później Tor zniknie z krajobrazu Lublina. Już teraz obrzeża, czyli nasyp znacznie się powiększył się. Świeżą ziemię widać niemal już przy asfaltowej nawierzchni.

Walka o Tor trwała od kilku lat. Przeciwnicy Toru, mieszkańcy pobliskiego osiedla skarżyli się na ciągły hałas. Założyli nawet w Internecie własną stronę, pisali pisma i petycje, podobnie jak jego zwolennicy. Po sprzedaży tego terenu jasne stało się, że Tor wkrótce zniknie. Podkładano gwoździe, rozlewano olej i wysypywano szkło aby uprzykrzyć wyścigi. Właściciele czterech kółek protestowali, m.in. w pamiętnej akcji Znicz brały udział setki miłośników ścigania się na Torze.

Miasto do tej pory nie zbudowało alternatywnego miejsca dla sportów motorowych. Na wiosnę 2014 roku Tor przestanie istnieć. Tak miłośnicy czterech i dwóch kółek nie będą mieli się gdzie ścigać a funkcjonariusze służb, gdzie ćwiczyć.

Tor zniknie pod ziemią.

94 komentarze

  1. Debile! Skoro jest za głośno to można postawić ekrany wyciszające albo pomyśleć o jakiś innych rozwiązaniach, ale nie! łatwiej zlikwidować tor (czytaj pasje ludzkie)… Jak mnie to denerwuje! Lepiej, żeby się ludzie z butelkami szlajali po ulicach albo w najlepszym wypadku: nie rezygnowali z marzeń, nie dawali się stłamsić i dalej nielegalnie się ścigali czy driftowali po ulicach… Dlaczego inne rozrywki jak alkohol, kluby itp są tak łatwo dostępne, a coś co daje spełnienie i wolę życia jest w każdy możliwy sposób ograniczane????

  2. Przecież wiadomo, że nie chodzi o hałas tylko o grube pieniądze u tych „z góry” i żadne protesty itp. i tak wam już niestety pomogą bo się będą tylko z was śmiać ALE lepiej, żeby jakieś były niż nic z tym nie robić. Nigdy nie byłem na tym torze i to nie jest moją pasją, ale wkur.. mnie to, że będzie zrównane z ziemią miejsce, o które walczy wielu pasjonatów sportów motoryzacyjnych na rzecz jakiegoś gówna, które w tym miejscu powstanie albo po prostu zarośnie chaszczami.

  3. Tor musi być a ten co jest jest dobry i tak ma zostać albo zrupcie nowy tor ale lepszy

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi