Piątek, 29 marca 202429/03/2024
690 680 960
690 680 960

Tomasz Łopatyński

Dr n. med. Tomasz Łopatyński ukończył Wydział lekarski Akademii Medycznej w Lublinie w 1990 r. Uzyskał kolejno I i II stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej, a w 2008 roku z endokrynologii.

Jest jednym z kilku lekarzy w Polsce, mogących się pochwalić takim miksem specjalizacji.

Chęć studiowania i specjalizowania się w endokrynologii wynikała z pasji jaką zaszczepili w nim jego mistrzowie: jego ojciec Profesor doc. dr hab. n. med. Jerzy Łopatyński, który przez całe swoje zawodowe życie, zajmował się leczeniem zachowawczym pacjentów z chorobami gruczołów dokrewnych. Również jego nauczyciel chirurgii Profesor doc. dr hab. n. med Jerzy Karski, który leczenie chirurgiczne chorych podniósł, jak mówi dr Tomasz Łopatyński, do rangi sztuki.

„Mając na co dzień do czynienia z tak silnymi osobowościami wpływającymi na podejmowanie przeze mnie moich decyzji zawodowych, usiłowałem zrozumieć banalną na pozór zasadę, kiedy operować skalpelem a kiedy zlecać tabletki? Kiedy Chory odniesie korzyść z chirurgii, a kiedy nóż może przynieść nieodwracalne szkody.”

Wielokrotnie zmieniał miejsca pracy, tak by wszędzie zarówno czegoś się nauczyć, jak i zostawić swój lekarski ślad.

Zainteresowania zawodowe dr Tomasza Łopatyńskiego, obejmują dwie splecione ścieżki: leczenie zachowawcze jak i chirurgiczne chorób tarczycy, nadnerczy, guzów neuroendokrynnych.

Dr n. med. Tomasz Łopatyński pracuje i operuje w Klinice Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Metabolicznej Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie.

Doktor pasjonuje się żeglarstwem i jazdą konną. Prywatnie jest szczęśliwym mężem, ojcem trójki dzieci i dziadkiem trojga wnucząt.

Dr n. med. Tomasz Łopatyński w swojej pracy zajmuje się następującymi zagadnieniami:
Niedoczynność tarczycy, Nadczynność tarczycy, Wole guzkowe toksyczne, Wole guzkowe nadczynne, Choroba Graves-Basedowa, Oftalmopatia tarczycowa, Zapalenie tarczycy, Podostre zapalenie tarczycy, Choroba de Quervain, Rak tarczycy, Nowotwory tarczycy, Biopsja tarczycy, Wole guzkowe, Guzki tarczycy, AUS tarczycy, FLUS tarczycy, BTS tarczycy, Zmiany hypoechogeniczne tarczycy, Rak brodawkowaty tarczycy, Rak pęcherzykowy tarczycy, Rak medullarny tarczycy, Rak anaplastyczny tarczycy, Chłoniak tarczycy, Guzek tarczycy, Ultrasonografia tarczycy, Usg tarczycy, Pierwotna nadczynność przytarczyc, Gruczolak przytarczycy, Niedoczynność przytarczyc, Chirurgiczne leczenie wola, Chirurgiczne leczenie raka tarczycy, Chirurgiczne leczenie nadnerczy, Kwalifikacja do operacji tarczycy, Kwalifikacja do operacji przytarczyc, Kwalifikacja do operacji nadnerczy, Incydentaloma nadnerczy, Gruczolak nadnerczy, Rak nadnercza, Pheochromocytoma, Zwojak i przyzwojak, Guz neuroendokrynny, Insulinooporność, Nadmiar kortyzolu, Nadmiar testosteronu, Niedoczynnością kory nadnerczy, Hiperkortyzolemia, Zespół Cushinga, Choroba Cushinga, Hiperprolaktynemia