Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Ksiądz nie przyjdzie po kolędzie, więc wierni mają przyjść do księdza. Parafie starają sobie radzić podczas pandemii

Po decyzji o odwołaniu tegorocznych wizyt duszpasterskich, czyli tzw. kolędy, w wielu parafiach postanowiono zorganizować je w zmienionej formie. W Lublinie niektóre z nich przeprowadzą kolędę w kościołach.

42 komentarze

 1. Za chwilę pojawią się (słuszne) pytania, po co w ogóle to robić na siłę w czasie zagrożenia pandemią, a zaraz pod nimi będą jakieś brednie o lewakach itp. wypociny sfrustrowanych biedaków, którzy czekali tyle lat, żeby coś anonimowo nabazgrolić. Tchórzostwo nie pozwala na inne formy wypowiedzi.

  • Jak to po co? Pandemia czy nie, hajs musi się zgadzać. Jakby teraz Jezus ponownie przyszedł na świat i zaczął nauczać po swojemu, to kler pierwszy by go pognał jako heretyka. 500 lat temu załapał by się na stos.

 2. Księża to sami deweloperzy. Tylko budują i budują… A to nowy kościół, a to nową plebanię, a to nową dzwonnicę lub jakiś inny chodnik. Non stop i bez przerwy.

 3. Każdy sposób jest dobry żeby dobrać się do „co łaski” swojej owieczki.

 4. No budują remontują i tak bez końca ….w końcu trzeba cały czas na coś zbierać żeby coś tam zostało .Jak ktoś oglądał

 5. Na ich nieszczęście owieczek do strzyżenia ubywa systematycznie z roku na rok i za jakiś czas trzeba będzie zrezygnować z tego wystawnego życia ,ale póki żyje jeszcze starsze pokolenie z rentami i emeryturami z głodu nie umrą

  • Już aktualne renty i emerytury są głodowe więc sięganie po ofiarę jest nietaktowne.
   Przychodząc po kolędzie księża widzą coś tam w miarę nowego bo nie z prl-u ( kuchnia, tv czy dywan), powiedzą ładnie tu masz i żaden taki dziadek nie przyzna się, że dorosłe dziecko kupiło.

   Kolejną taką historią jest sprzątanie kościoła, wyczytują dziadków po 65roku i też dziecko ma iść posprzątać i dać ofiarę. Tylko, że to dorosłe dziecko też ma swoje życie.

   • Ksiądz z boku patrzy i pilnuje jak parafianie sprzątają. Sam by się jeden z drugim wziął za robotę to by mniej w tłuszcz obrastał.

 6. Podpowiem czarnym sukienkowym biznesmenom, wyślijcie ludziom pocztą obrazki i przekazy najlepiej już wypełnione – adresy przecież już macie

 7. To dobry sposób na spotkanie z wiernymi. Nie zamykają się, jak niektórzy lekarze w gabinetach. A kto potrzebuje, ten skorzysta.

 8. Oj ubywa wiernych ubywa ich własne liczenie wiernych to potwierdza …koniec zbliża się powoli lecz nieubłaganie …
  Jak koniec naszego słońca za kilka miliardów lat….tyle że ich nastąpi znacznie wcześniej

 9. Nic niedam czarnej mafi juz pisiry pakuja kase polakow tym ***

 10. Głupi uśmiech na piance piwa

  To pokazuje tylko jedno PAZERNOŚĆ CZARNEJ MAFII… Wszystko dla kasy było od wielu wielu lat pomyślane cała ta eskapada po chałupach…
  Zaciskać pasa spasione byki!!!

  • ZAMIERZONY CEL OSIĄGNIĘTY
   liczy się ilość kliknięć i prostota
   ŁŻE MEDIA – oj będziecie cienko zarabiać – tzn jeszcze cieniej

Z kraju

Polityka i społeczeństwo