Krężnica Okrągła: Wyciek amoniaku w zakładzie przetwórstwa owocowo-warzywnego. Dwie osoby w szpitalu

Dzisiaj rano w jednej z chłodni pod Bełżycami doszło do wycieku amoniaku. Na miejscu trwa akcja ratunkowa.

Do zdarzenia doszło w piątek przed godziną 10 w jednej z firm zajmujących się przetwórstwem owoców i warzyw w miejscowości Krężnica Okrągła pod Bełżycami. Najprawdopodobniej w wyniku rozszczelnienia, nastąpił tam wyciek amoniaku z instalacji chłodniczej.

W strefie wycieku znajdowali się pracownicy chłodni. Zostały powiadomione służby ratunkowe. Na miejsce przyjechały karetki pogotowia ratunkowego oraz pięć zastępów straży pożarnej. – Zgłoszenie otrzymaliśmy od pogotowia ratunkowego. Zgodnie z procedurami, na miejsce wysłano cały pluton chemiczny – wyjaśniał nam Michał Badach z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Jak nas poinformowano, dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala. – W chwili obecnej nie jest jeszcze znany stan zdrowia osób poszkodowanych – usłyszeliśmy. Na miejscu cały czas trwają działania ratunkowe.

Wkrótce więcej informacji..

2015-08-21 11:48:59
(fot. Nadesłane Agata)

Zobacz również

9 komentarzy

 1. Napoleon XV - Cesarz z Abramowic

  URAN novaberry?! Pewnie głowice atomowe produkują.

 2. Kolejny raz uren ten zaklad to truciciel i oboz pracy .

 3. Kiedyś pracowałem w tym kokłkozie. Człowiek kiedy tam pracował nawet nie myślał że coś takiego może mu się przydarzyć. Praca nie warta tych pieniędzy.

 4. Dzięki Bogu były pracownik

  To prawda ,kamery na zakładzie ,bramy pozamykany na kłódki w dni i godziny pracujące ,prezes który uważa się za jedynego godnego który stąpa po tej ziemi,reagujący agresją oraz używający słów wulgarnych i obelżywych wobec pracowników ,jego zachowanie można by podciągnąć pod Mobbing,mający gdzieś inspekcje pracy czy ochronę środowiska,to jest jego zakład on jest jego królem a pracownicy podwładnymi,ale kiedyś Panie Prezesie Pana dosięgnie ręka sprawiedliwości ponieważ „póty dzban wodę nosi póki się ucho nie urwie”. Na zakładzie najważniejsza jest ilość nie jakość ,a gdy jakość nie odpowiada kontrahentowi i jest zwrot ,karany jest pracownik . Bez pracowników oddanych pracujących wiele lat i także wiele lat zastraszanych ,że jest 20 na ich miejsce ,że wy…..li za bramę ,że obciąży wypłatę ,BEZ NICH BY ZAKŁAD NIE ISTNIAŁ A BEZ ZAKŁADU NIE BYŁO BY PANA KONSULA PREZESA!!

 5. Ten zakład to prawdziwe piekło.Proponuje zająć się nim odpowiednim organom.Nie przestrzegane są tam żadne zasady ani przepisy pracownicy zastraszani i traktowani jak śmiecie a okoliczni mieszkańcy i środowisko podtruwane,wszystko tylko dla realizacji zysków i chorych wizji prezesa tej firmy.

 6. kamery na zakładzie ludzi traktują jak śmieci liczy się tylko zysk firmy i i prezes konsul .A pani prezes z Krężnicy nie liczy się z ludźmi i nie potrafi o nich zadbać bo ważny jest jej tyłek i stołek

  • To prawda pani dyrektor martwi się tylko o swój tyłek i wie jak sobie robić dobrze wfirmie pracuje tylko jej rodzina i znajomi pomimo że brak im kwalifikacji i rozumem nie grzeszą nawet liczyć nie potrafią a wynagrodzenie mają większe niż pozostali do pracy przyjeżdżają sporo później a także samochodem firmowym jeżdżą na zakupy prywatne

 7. To najgorszy zaklad jaki może być zniszyli ludziom życie jest

  • To prawda tam nikogo nie szanują liczy się własny zysk tylko . Ta firma to gorsza jak bagno a kadra pracująca uważa się za Bóg wwie kogo. Sa osoby które jak wwwiedzą że ma być prezes to mało w gacie nie robią i biegają jak opętani szczególnie jedna panienka o imieniu Iwona sprawiająca osobę niespełna rozumu

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7675zł 0.58%
  • GBP 5.2861zł -0.2%
  • EUR 4.5447zł -0.01%
  • CHF 4.1472zł 0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą