690 680 960

Kraśnik: W dostawczym busie na prowizorycznych ławkach jechało 12 osób

Kierowca dostawczego busa stracił prawo jazdy za skrajne zlekceważenie przepisów ruchu drogowego. 60-latek zabrał do busa dostawczego 12 osób. Podróżni siedzieli na prowizorycznych ławkach, kartonach a nawet na kolanach.

23 komentarze

 1. Oczywiście Niezależny Związek Zawodowy Grabarzy Polskich

  Szkoda, że ich zatrzymali – mielibyśmy może kilku klientów

 2. Skoro sami z własnej woli tam zasiedli to chyba też sami byli świadomi co może się stać. Więc to cała paczka naraziła się na utratę zdrowia i życia a nie tylko kierowca.

 3. Do ludzi na wsi nie docierają żadne argumenty nawet świętymi słowami można mówić i dalej robią swoje. Jak się zdarzy wypadek to wtedy płacz i lament. Nie wiem już czy to z biedy czy bardziej z głupoty.

  • wiesz, oczyiwście moze to być przejaw głupoty, ale czy przypadkime Ci ludzie nie pracowali sezonowo, czy nie sa do tego zmuszeni? Bo jak oni nie pojada, to pojedzie ktoś inny, a do garnka coś włozyć trzeba, jak nie sobie to dzieciom.

   • Jeśli sugerujesz, że są w tak trudnej sytuacji, że muszą ryzykować życiem, to jednak w to zwyczajnie nie wierzę. Pospolita chęć zaoszczędzenia jeszcze trochę kasy kosztem bezbrzeżnej głupoty.

 4. Jakby zdemontować te ławki, to by było więcej miejsca, co za tym idzie, więcej by ich tam wlazło.

 5. Nie wiem czym to jest spowodowane że przeważnie tego typu wykroczenia dotyczą prac w sadach,przecież są różne branże w rolnictwie,przemyśle.

 6. Jak ich nie zmuszał do takiego podróżowania to nie widze problemu. Kazdy ma rozum i wie jak sie moze taka jazda zakonczyc. Jada na własną odpowiedzialnosci i juz :]

  • A jak nie mają rozumu to mają tych ludzi potem leczyć za moje pieniądze bo niemyślący byli? Pewnie i tak jacyś KRUSowcy albo i to nie. Zastanów się dwa razy nim coś napiszesz.

   • Nie obrażaj nikogo bo ktoś obrazi ciebie. Widać, że rozum jest tobie obcy..

    • asdfg, kolejny imbecyl, który chciał błysnąć tylko mu nie wyszło. Z tym myśleniem to masz zawsze takie problemy czy tylko od czasu do czasu ci się zdarza? Za takie teksty do mnie to powinieneś w papę zarobić.

     • Nie rzucaj sie tak. Obrazac umiesz na forum, no nie:) ????a w realu pewnie pi..a 🙂

   • Może Marcin mało delikatnie to ujął, ale co do zasady ma rację. Jeśli biorą to na swoją odpowiedzialność to do końca – jak będzie wypadek, to nie wzywamy pogotowia, tylko radzimy sobie sami. Wtedy będzie w porządku.

  • Aaron Fleischmann

   Po co ta bezprzedmiotowa dyskusja? Jeśli samochód jest zarejestrowany na 2 osoby, to ma w nim jechać maks. 2 osoby i tyle. A jeśli pracodawca zapewnia dowóz na miejsce pracy, to jego zafajdanym obowiązkiem jest dowieść pracowników w bezpiecznych warunkach. Nie jest rolą pracowników bawić się w Inspekcję Transportu Drogowego i dociekać, czy w danym pojeździe wolno im jechać czy nie. Nie muszą mieć prawa jazdy i nie mają obowiązku znać przepisów, bo są tylko pasażerami.

   • Taki naiwny jesteś czy tylko takiego udajesz. Wsiadają do samochodu nieprzystosowanego do przewozu osób-jakieś prowizoryczne ławki i nie wydaje im się to prowizorką. Na ich miejscu to sam bym zadzwonił po wspomnianą inspekcję albo policję. U nas jest takie przyzwolenie i bylejakość niestety.

 7. Cebulak z Urzedowa wiozl pewnie robotnikow do zbioru na swoja plantacje malin albo innych sliwek . Karac dotkliwie baorow .

 8. Aaron Fleischmann

  A w komentarzach jak zwykle apologia kombinatorstwa i cwaniactwa. Cyniczny dorobkiewicz ryzykuje życiem zdesperowanych ludzi, a hołota bawi się w jego adwokatów.

  • A jednak nie ominąłeś tematu obojętnie i z pogardą,tylko dołączyłeś do swoich, czyli wszystkich wymienionych przez Ciebie wyżej,EQ nie pozwala mimo wszystko odbiec.

 9. ale protestować cenę porzeczki to trzeba! chociaż samemu się jej tyle wyprodukowało, a pozwoliło na skłócenie z rosją, że podaż x razy przewyższa popyt. ale traktować roboli jak zwierzęta gospodarskie, to można!

 10. Nie oszukujmy się, na pobliskich wsiach każdy tak wozi swoich pracowników tylko nikt nic nie piśnie bo boi się o swój tyłek. Droga Policjo otwórzcie oczy, skontrolujcie busy jadące przez wioski, 99 % będzie miało tyle osób w środku !! Szara rzeczywistość ludzi ze wsi

  • Kontrolujcie pijakow jezdzacych po MIESCIe a nie sie czepiacie ludzi uczciwie pracujacych. Ani nikt nie wie kim byla osoba wiozaca ani nie wiadomo kim dla niego byli ci ludzie..a kazdy ocenia. Cwoki rzekomo miejskie gruz i g..o zryjcie.a nie bedziecie kogokolwiek obrazac.

Kursy walut

 • USD 4.0181zł -0.04%
 • GBP 5.0458zł -0.27%
 • EUR 4.3303zł -0.07%
 • CHF 4.5913zł -0.25%

Polub nas