Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Kozła kopano, rzucano nim o kostkę brukową. Zwierzę trafiło do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt

Samiec sarny na skutek bicia zaczął reagować agresją oraz bronił się atakując. Kilka osób poranił rogami, a nawet pogryzł dziecko. Jak wskazują specjaliści z Leśnego Pogotowia, jest to kolejny przykład głupoty i bezmyślności człowieka.

37 komentarzy

 1. Myśliciel czy tam Myśliwy...

  Prawdziwy obraz, Polaka, katolika…

  • Jasny Gwint !!!

   Właśnie… katolicy… gdzie był w tym czasie baran pilnujący swoje owieczki

  • szuraczogóracz

   Jest w tym sporo racji. Religia i empatia mają bardzo nie po drodze. Być może owo „…i czyńcie sobie ziemię poddaną” odpowiedzialne jest za całe spektrum podobnych zachowań.

   • zimie jest poddaną od wieków ale to nie znaczy że macie ją niszczyć i zabijać co żywe ..!!!
    kiedy to do was dotrze miłomściwi KATOlicy…?

  • A jest powiedziane bądz napisane ze to katolicy sie znęcali nad koziołkiem?
   Dodam że nie jestem zwolennikiem kośćioła.
   Może to byli katolicy albo prawosławni, protestanci, światkowie jehowy itd.

   • Myśliciel czy tam Myśliwy...

    Jeśli kościół zaRządza w tym kraju przy pomocy marionetek z piss, całe społeczeństwo finansuje nauczanie ideologii religii w szkołach, ponad 90% Polaków jest ochrzczonych, kościoły pomimo pandemii zostają otwarte gdyż są niezbędne do życia, a nie można normalnie pójść zjeść na mieście czy dostać się do lekarza specjalisty, to nie wierzę aby akurat nad tym zwierzęciem akurat znęcali się nie Polacy, katolicy.

    • Skoro 90 % Społeczeństwa to katolicy to dlaczego 50% komentarzy jest anty katolicka ? Współczuje Watykanowi takich wiernych!!!!

  • Patolicyzm najbardziej rozpowszechniona religia w Polsce.

 2. Bodzenie jest objawem dorastania. Wychowany wśród ludzi nie okazywał strachu dzikich zwierząt, a z czasem zaczął dorastać. Walki koziołków są normalną sytuacją, a ten miał do dyspozycji ludzi. Baran też bodzie, zaś buchaj ze skutkiem śmiertelnym. Nie muszą być bite. Głaskanie główki, też prowokuje. Nie dziwię się, że ktoś przeganiał bodzącego kozła.

  • przeganiał?
   połamanie poroża to nie jest przeganianie
   obrywanie uszu to nie jest przeganianie
   uderzanie o kostkę brukową to nie jest przeganianie
   to jest bestialstwo
   w Polsce teoretycznie karalne
   ale tylko teoretycznie, jak mamy okazję często się o tym przekonać
   wstyd dla ludzkości

   • Chodzi mi o podłoże całej sytuacji. Dziki kozioł nawet nie dałby podejść na rzut kamieniem. Oswojone zwierzę z czasem pokazuje swoją naturę i to już nie podoba się opiekunom. Oswajając czynimy krzywdę zwierzęciu i sobie. Przy coraz większej populacji, zwierzęta stracą naturalną bojaźń i efekty będą podobne. Co do nieumiejętnej hodowli- bażanty, zające, kiedyś dziki hoduje się na masową skalę i wypuszcza na wolność, potem bytują w okolicy zabudowań rolniczych. Zwierzęta złapane w mieście wypuszcza niedaleko przypadkowej wsi. Kozioł został wystawiony do wiatru i na próbę ludzkich skłonności.

  • To nie zwierzę wchodzi na teren człowieka tylko człowiek na tereny zwierząt. Teraz ta zwierzyna nawet w lesie nie czuje się bezpiecznie podczas gdy człowiek w swoim domu czy mieszkaniu wygodnie grzeje swój tłusty tyłek.

  • Bambiniści tego nie pojmą. To są ludzie, którzy znęcaniem się tłumaczą każde zachowanie zwierzęcia niepasujące do milutkiej, puchatej i różowej teorii o tym, że zwierzątka zawsze dobre, człowiek zawsze zły. Niedowiarkom polecam historię szympansa o imieniu Travis.

 3. po co odławiano koziołka? trzeba było tych tępaków odłowić i do lasu wywieźć.

 4. Szkoda koziołka. I tu mamy przykład kto jest prawdziwym zwierzęciem… taka patologia tylko na wschodzie, dlatego tu nic się nie prędko nie zmieni

  • Kraków też jest na wschodzie ? Bo w tamtym roku tam ktoś jeże żywcem spalał. A pod Warszawą był dom grozy dla psów, szubienice i krew na ścianach. Ale cała Polska to wschód.

 5. Dopóki prawodawca i wymiar sprawiedliwości będą traktowali przemoc wobec zwierząt jako niewinną zabawę, dopóty człowiek będzie największym śmieciem na tej ziemi. Żadne inne stworzenie nie sprawia cierpienia innym dla zabawy, nie czuje się panem świata i nie prowadzi Ziemi do wyniszczenia. Tylko człowiek, szczyt rozwoju ewolucyjnego potrafi czerpać radość z zadawania bóku innym. Nie powinno mieć znaczenia, czy ktos stosuje orzemoc wobec człowieka, czy wobec zwierzęcia. Kara powinna być jednakowa i surowa.

 6. dość POPISów

  masakra Polska kraj katolicki , wartości rodzinne i PISowskie ha ha

 7. A teraz stado koziołków powinno przyjść z lasu i nawpier… ć tępym chu…m co znęcali się nad koziołkiem, zaciągnąć do lasu i powiedzieć dzikom że chipsy przyszły, i oo

 8. Się ma turysta!

 9. Psychopaci…to jest znęcanie się i na to są paragrafy…

 10. Zwierzę czuje strach, ból, przerażenie, smutek czuje tak samo jak człowiek, każdy kto znęcał się nad zwierzęciem powinien ponosić karę tak samo jak za znęcanie nad człowiekiem.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo