Kontrole zakończone mandatami i wnioskami do sądu

Lubelscy policjanci wspólnie z innymi służbami kontrolują przestrzeganie przez mieszkańców obostrzeń i zakazów wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa. W przypadku rażących sytuacji mundurowi wystawili mandaty oraz sporządzili wnioski do sądu.

54 komentarze

 1. Kasy brakuje, wszyscy zdrowi policjanci poszli dorabiać do budżetu. Pisuary wiedzą, że za chwilę wszystko się sypnie i dlatego forsują wybory za wszelką cenę, zanim społeczeństwo w końcu ogarnie, że jest (…) w tyłki całymi tymi 500+ i 13tkami…

  • Tak a póżniej znowu wyskoczy POKOmon i POwie że” piniędzy ni ma i nie bedzie”więc kup sobie już teraz „blaszke i walnij sie w czaszke”może coś ci tam naskoczy

  • Dla tego teraz tak trzepią, po 5-30 tysięcy grzywny i wszystkie 500+ oraz 13stki wrócą do burżetu państwa, cyrk zacznie się na nowo. Dadzą, zabiorą, dadzą, zabiorą….

  • Popapranych nik nie wybierze bo oni klęczą przed obcymi a swoich okradli z miejsc pracy

  • Krzysztof,, Ochota,,

   Nie wiem jak jest w Lublinie, ale my w centralnej Polsce nie potrzebujemy rządu. Lepiej, dużo lepiej poradzimy sobie bez rządu, który uważa, że społeczeństwo jest głupsze od rządu. Wystarczy otworzyć oczy i widać, co jesy grane.

 2. oby tylko nie nadużywano i nie wystawiano mandatów za spokojny solowy chód po ulicach
  Nie ma stanu nadzwyczajnego ani klęski żywiołowej więc nie ma podstawy prawnej do zakazu wychodzenia z domu.
  To jest tylko apel o nie wychodzenie z domów.
  Nie wolno się gromadzić i należy zachowywać odległości.
  Wolno myć auta i wymieniać opony jeżeli to nie stwarza zagrożenia epidemiologicznego.

  • No właśnie się okazuje że nie wolno myć auta i wymieniać opon. Najlepsze jest to, że przepisy są tak niejasne że to patrol policyjno-wojskowy decyduje czy złamałeś prawo czy nie. Niedługo zakażą zgromadzeń jednoosobowych i wszystko będzie jasne. Ja już na wszelki wypadek w kieszeni nosze niezrealizowana receptę bo w razie czego to apteki szukam.

   • Jak widać to żelazny elektorat dobrej (tfu) zmiany jest gorącym orędownikiem tego typu niezgodnych z prawem drakońskich przepisów z przysłowiowej d u p y naprędce wziętych co mnie specjalnie nie dziwi. To kwestia genów po folwarcznym chłopstwie, niezdolnym do samodzielnego, konstruktywnego myślenia, które bez nakazów i bata karbowego nad otumanionym kadzidłem łbem nie potrafi funkcjonować i jest zagubione niczym dzieci we mgle. Brak godności i niewolnictwo wypili z mlekiem matki, muszą mieć pana choćby niewidzialnego by przed nim klękać i oddawać mu hołdy co stanowi swoisty rodzaj tchnącego fetyszyzmem masochizmu. Dobrze funkcjonują jedynie w stadzie sobie podobnych indywiduów, są wówczas agresywni bo czują się mocni.

    • Ploter, w 100% zacytowałeś moją opinię. Mam tylko nadzieję, że ludzi o takich poglądach jest więcej. Więcej niż tych z błędem genetycznym. Pozdrawiam

 3. A pod Novą stoją z fajkami w kilku, jak co dzień.

  • Mylisz się. Oni nie stoją w kilku tylko każdy osobno. A i tak zajmują się nielegalnym procederem więc co im szkodzi, że łamią kolejny przepis.

  • Przecież są w pracy, więc o co chodzi?

 4. A ja chodzę z listem w ręce, że niby idę na pocztę. Nogi mnie już bolą od tych spacerów. Ile można.

 5. Cartmanie, stań przed ścianą i z impetem walnij w nią swoją główką, może zwoje ci się poprzestawiają

  • To ty się w czoło p…..lnij. Chłop ma rację

  • @Cartman
   jak widzę twoje płacze to niczym bym czytał Twitter Giertycha, Lisa i tp.
   albo się wyrzeknij swojej rodziny i pochodzenia albo mniej oglądaj TVN24 i Newsweeka bo nic nie poradzisz
   WYGRAJCIE sobie wybory najlepiej i wtedy będziecie robić to co wcześniej robiliście z Polską
   Kanciasty stół się rozleciał – można tylko POpłakać z Lewakami

   • @miet możesz podać definicję słowa Lewak? Bo wiecznie to słyszę z ust zwolenników PISu tylko nikt mi nie może powiedzieć co to na prawdę znaczy.

   • Ja bym ich wszystkich wypier… z rządu na zbity pysk, PiS, PO, Lewaki, co do jednego, trzeba to wszystko stworzyć na nowo bez tych starych grzejacych od kilkunastu lat stołeczki, bo przecież politykiem najwygodniej być, same przywileje, pośmiać się można w sejmie i jeszcze za to płacą.

   • Miet, nie da się ukryć żeś pisowy. Mierzysz innych swoją miarą. Jeśli ty oglądając TVP masz wyrobione poglądy, to przyjmij do wiadomości, że istnieje inny gatunek człowieka, który informacje z różnych źródeł analizuje we własnym rozumie zgodnie ze swoimi wartościami. W odróżnieniu od ciebie i tym podobnych nie da się propagandą zmienić poglądów osoby myślącej. No ale co ty możesz o tym wiedzieć…

 6. Ratownik medyczny

  Tych odważnych ignorujących zakazy i którzy tak świetnie znają się na medycynie zapraszam do siebie na dyżur. Mam nadzieję że ich wiedza którą posiadają byłaby przydatna w mojej pracy. Kiedy w końcu wbijecie sobie w te puste głowy że jeśli nie ma leków nie ma szczepionki to izolacja oraz ograniczenie do mnimum kontaktu z innymi ludźmi to jedyna metoda na ograniczenie epidemii i wygaszanie zakażeń. Z okazji światowego dnia zdrowia życzę wszystkim pracownikom Ochrony Zdrowia wytrwałości i tyłu samych powrotów do domu ile razy wyjść do pracy.

  • Brawo za komentarz. Nic dodać, nic ująć.

  • Sam napisałeś o ograniczeniu kontaktu z innymi ludźmi, co jest jasne i oczywiste jak słońce dla każdego normalnego człowieka. Powiedz zatem jaki sens ma walenie mandatów komuś, kto zupełnie sam, na własnej posesji z dala od innych wymienia koła w samochodzie a sam mandat wystawiony jest za fakt przebywania na świeżym powietrzu? Ma to jakiś związek z epidemią, czy jedynie ma na celu upodlenie, tego maltretowanego przez lata socjalizmu narodu w połączeniu z podratowaniem budżetu? Hm? Bo jak dla mnie to już jest zamordyzm pro forma….

   • Sąsiad już drugi dzień myje po 2 godziny samochody karcherem, włacza głosno muzykę, to jest bardzo uciązliwe jak nie możesz wyjśc z domu. Jest ciepło więc ja nie chcę zamykac okna, ale muszę. Jeszcze jeden taki dzień i sorry ale nie dam rady i zadzwonię do Straży Miejskiej.

  • się pan nie kompromituj i wykonuj to za co ci podatnicy płacą… jak się nie podoba to możesz zmienić zawód…
   FAkt pierwszy że nie da się całkowicie odizolować i wcześniej czy później każdy z nas będzie miał kontakt z wirusem (nie pierwszym i nie ostatnim…) Fakt drugi to taki że podstawą silnego układu immunologicznego czyli nie zarażenia się lub przejścia zakażenia lekko są dwie rzeczy: dobre odżywianie i ruch/sport….
   Jak pan myśli jaki wpływ będzie miało siedzenie w domu i obżeranie się konserwami na ilość osób zakażonych którzy do pana trafią…. a może o to chodzi żeby pod pretekstem czynienia dobra osłabić jeszcze bardziej i wykończyć słabsze jednostki…?

  • To dlaczego liczba chorych wzrosła dopiero od momentu ściśłej izolacji? Lot do domu pomógł? Czy inny prorok? Z Ciebie taki lekarz jak z każdego…

   • @Arkadiusz – Oczywiście, że „lot do domu” pomógł.
    Jak podają z różnych krajów wróciło do Polski ponad 55000 osób (i jeszcze w różnorodny sposób docierali do domu z lotniska).
    Ale przede wszystkim…
    Początkowo wykonywało się kilkadziesiąt testów na dobę i wynik z kilku laboratoriów w Polsce był dostępny po kilku dniach.
    Później było kilkaset a teraz podobno dochodzimy do 8000 testów na dobę z dużo większą ilością laboratoriów.
    Chcesz aby liczba zmalała do „zera”?
    Zero testów i wtedy nawet wzrost zgonów nie będzie związany z COVID-19.
    Zlikwidujmy izolację to będzie jeszcze większy wzrost zgonów.
    Ale nie z powodu epidemii bo przecież nie będziemy tego sprawdzać testami.
    Zadowolony?

  • Mądrej głowie dość po słowie, a lemingi chwytają tylko TVNa.

  • Zmień zawód

  • Wiesz co jako pracownik służby zdrowia myślałem że masz więcej informacji a ty jak wszyscy „umrzecie, zginiecie jak nie będziecie trzymać kwarantanny”. A może popatrz co mówią twoi koledzy po fachu. Pełno tego w necie. Pozwól że ci streszczę. – mało szkodliwy wirus,- śmiertelność na poziomie 0,5, – pandemia strachu. Macie kocioł i ja w to wierzę, ale to przez brak rzetelnych i prawdziwych informacji. Ludzie przez to wpadli w panikę i zgłaszają się nawet kiedy nie muszą. Mam nadzieję że kiedyś to wszystko ujrzy światło dzienne i każdy będzie znał prawdę.

 7. A na siłowni przy polach przy ul. Kasztelńskiej często piją na ławkach, pełno porozrzucanych puszek po piwie, nikt nie kontroluje.

 8. Nie ma zakazu swobodnego przemieszczania się. Wnioski do sądu z jakiego psrsgrafu zKW?

 9. Jeśli chodzi o mycie samochódu odmowa mandatu odmawiają przyjęcie mandatu
  -z pozycji Art. 51Konstyucji,
  -o ustawie w zapobieganiu chorób
  Zakaźnych w sensie utrzymania
  czystości sprzętu również
  niemedycznego w styczności z
  człowiekiem z ustaw z 5.12.2008 i
  27.10.2017
  Tak piszą inni ludzie.

 10. Terytorialsi zamiast kontrolować z policją społeczeństwo i udawac ZOMO, powinni społeczeństwu służyć i choćby robić zakupy starszym ludziom oraz tym, którzy z domów nie mogą wyjść. Służba lepsza niż dawanie pozorów władzy. Na razie widzę ZOMO.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8393zł 1.43%
  • GBP 5.3056zł 0.64%
  • EUR 4.5793zł 0.56%
  • CHF 4.1313zł 0.76%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!