690 680 960

Kolejne kraje zakazują importu drobiu z Polski. Powodem jest wirus ptasiej grypy

Hodowcy drobiu mają nadzieję, że udało się zahamować rozprzestrzenianie się wirusa ptasiej grypy. Wszystko dlatego, że pojawienie się tej choroby wywołuje sankcje innych krajów związane z importem produktów drobiowych pochodzących z naszego kraju lub regionu.

14 komentarzy

 1. Jeżeli jeszcze ktoś uważa że Polska półokrągło stołowa to silny i suwerenny kraj to jest idiota… Wystarczy że podrzucą jakiegoś wirusa i już wszystko leży. Ale nie bójcie się… Na u krainie nie ma wirusa a nawet jakby był to nikt się nie dowie. Tam ptaki nie latają z Polski. Zatrzymują się na granicy unii i zawracają. A władzy nic nie przeszkadza że krajowa produkcja upada. Im to chyba na rękę bo inaczej by nie było takiego bagna jak jest. Idźcie głosujecie na te marionetki. Macie gotowy zestaw od 30 lat dajecie się manewrować.

 2. A to może i dobrze dla krajowych konsumentów, to może być jedyna obniżka na tej fali podwyżek.
  Oczywiście źle dla producentów.
  No ale żeby komuś było lepiej to drugiemu musi być gorzej 🙁

 3. bardzo taiemniczy wirus blyskawiczna reakcija weterynarii o uspieniu tys. drobiu A mistrz ryposty pan ardanowski niczym mis KOLABOR W GAWRZE

 4. To jest zrobione na czyjeś zamówienie! Nawet w Rumunii czegoś takiego nie ma tylko tu aby wyeliminować konkurencję… Normalnie k..

 5. powołać komisję jak w sprawie pancernej brzozy

 6. Niektórzy wiedzą i co z tego, mamy jakąś alternatywę ? Zawsze chodzi o mniejsze zło.

 7. Ruski i Niemiec idą po swoje. Nie pasowała im pozycja polskiego drobiu to wysłali wirusa.

 8. BARDZO DOBRZE. Przynajmniej teraz ceny będą niższe w sklepach. Czy konsument ma ponosić konsument ma ponosić koszty że to właśnie u nas to się wyległo? Nie.

 9. w Nieliszu znaleźli kilkadziesiąt kilogramów martwych ryb, może ogłosić rybią grypę, będzie można i ryby ciągnąć od przyjaciół z Rosji i niemiec. dobre że ptasia grypa wybili padłe ptaki i już jest spoko, czyli co inteligentna choroba która na zachód nie idzie, i nie roznosi się tylko wygaszona bo martwe ptaki zakopali. śmiech na sali wszystko podpucha żeby zniszczyć polski rynek.

  • Do_nieKrytyKrytyk

   Jeśli ceny będa zadowalające to ryba może być nawet z ARGENTYNY czy innej NORWEGII. Liczy się efekt finalny czyli niska cena! Tylko to nas interesuje.

 10. Czyli unia plan zrealizowała. Teraz Polska dostanie obowiązek zakupu zachodniego „zdrowego” mięsa drobiowego. Ciekawe czy jak u nas pojawi się epidemia ludzkiej grypy to na polecenie zachodu wymorduje się zdrowych Polaków?!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dni Janowa Lubelskiego. Gwiazdą wieczoru będzie Zenek Martyniuk
Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach