690 680 960

Kierowca porsche przesadził z prędkością na drodze S17. Dostał wysoki mandat i punkty karne

Puławscy policjanci ukarali kierowcę porsche mandatem w wysokości 2500 złotych oraz 10 punktami karnymi. Wszystko dlatego, że na drodze S17 przekroczył dozwoloną prędkość o 100 km/h.

28 komentarzy

 1. I to ma być wysoki mandat???

 2. Szkoda, że policja nie chce pochwalić się nagraniem tego profesjonalnego pomiaru…

 3. Popieram.

 4. Straszne, droga ekspresowa i gość Porsche jedzie 220. Tyle to większość przedstawicieli jeździ. Najlepiej wprowadzić ograniczenia 70kmh.

  • Skąd wziąłeś 70km/h, skoro ekpsresówkami można 120km/h ?
   A co do ograniczeń, to nigdzie w Europie, albo nawet na świcie nie można poruszać się 140km/h autostradami. Więc nie biadol, że to nadal za wolno.
   W UK masz np. 110km/h – 70mil/h. I tam stoją fotoradary na autostradach.

   • Taki mądry jesteś a nie wiesz, że w Niemczech jest wiele odcinków autostrad bez ograniczenia prędkości? Jedynie zalecaną jest 130km/h.

 5. za jazdę rowerkiem pod wpływem 2500… za przekroczenie o 100 km/h 2500,

 6. Żabkowy kustosz

  Dobrze dziadowi. Niech płaci

  • No właśnie jak na własciciela porsche wydaje się być ten mandacik symboliczny, powinny być mandaty korygowane tylko w górę przy dochodach wyższych niż np przeciętna krajowa, lub smochód drozszy niż np 100tys. Byłoby bardziej sprawiedliwie, bo teraz rowerzysta bezrobotny jadący rowerem dostaje 2500 tys na równi z bogaczem z porsche trochę to słabe.

 7. Porszaka nie kuupuje się po to żeby jeździć 50 na godzinę,a jak się ma taki samochód to i na mandaty stać tylko to jeszcze trzeba mieć duże umiejętności żeby jeździć nim.

  • Jeżeli ktoś kto ma szybki samochód, może jeździć szybko ekspresówką (bo ma szybki samochód) to równie dobrze
   ktoś, kto ma konia, może jechać wierzchem ekspresówką (bo go stać na konia).
   Weź mi wskaż błąd w tej analogii, bo czegoś nie rozumiem w tym, gdy piszesz, że ktoś kupił sobie (w domyśle) samochód do szybkiej jazdy.

  • to niech sobie jeszcze tor kupi i może robic tam co chce, na drodze publicznej musi podlegać przepisom na równi z innymi i musi liczyć się z innymi . Kropka

 8. Kolejny mistrz kierownicy. Samochodem +100km/h ponad limit (bo to bezpieczne) natomiast rowerem po chodniku, bo na jezdni niebezpiecznie, bo jeżdżą jak wariaci.

 9. Ciekawe jak ubezpieczyciel OC właściciela pojazdy doceni rajdowe zapędy kierującego. Za pewne w umowie OC jest zawarta klauzula o tym, że samochód nie jest wykorzystywany do wyścigów.
  Oczywiście trudno udowodnić, że to był wyścig. Ale jeszcze trudniej udowodnić, że kierujący stosuje się do przepisów ruchu drogowego.

 10. To nawet nie jest pół raty leasingu miesięcznego za ten samochód.

  PS. Ktoś widział statystyki po podwyższeniu mandatów bo mam dziwne wrażenie ze jest gorzej niż było….

  Moim zdaniem jakby zdjęli wszelkie możliwe ograniczenia prędkości to wypadków i kolizji byłoby dokładnie tyle samo…

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas