Kierowca ciężarówki wrócił z Włoch. Został zabrany do szpitala z podejrzeniem koronawirusa (zdjęcia, wideo)

Przyjechał ciężarówką z Włoch i źle się poczuł. Postanowił powiadomić o tym służby medyczne. Mężczyzna został zabrany do szpitala. Jego pojazd zabezpieczają policjanci.

Do zdarzenia doszło w piątek po godzinie 11 na terenie Strefy Ekonomicznej na lubelskim Felinie. Do zaparkowanej na zatoce przystankowej ciężarówki podjechała karetka pogotowia ratunkowego oraz policja. Ubrani w specjalne kombinezony ratownicy zabrali kierowcę auta do szpitala na badania. Mężczyzna trafił do Kliniki Chorób Zakaźnych Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 przy ul. Staszica w Lublinie.

Jak ustaliliśmy, kierowca sam zadzwonił po służby ratunkowe. Tłumaczył, że właśnie przyjechał z Włoch i źle się poczuł. Dodał, że ma objawy mogące sugerować zarażenie koronawirusem. Obecnie lekarze prowadzą badania mężczyzny, służby sanitarne ustalają zaś, gdzie dokładnie w ostatnim czasie przebywał kierowca i z kim miał kontakt.

 

 

Ciężarówka została zabezpieczona przez policjantów. Wyłączony z użytkowania został także przystanek komunikacji miejskiej, na którym stoi pojazd. Z kolei piesi muszą korzystać z chodnika po drugiej stronie ulicy.

 

(fot. lublin112, nadesłane)

Zobacz również

40 komentarzy

 1. A GIS i stowarzyszenie transportowców mówili wczoraj, że przecież kierowcy nie są narażeni, przecież nie zapuszczają się do regionów turystycznych, tylko na strefy przemysłowe. A to Włosi co tam pracują to nie przemieszczają się? Miesięcznie z Polski do Włoch wyjeżdża ok 10 000 ciężarówek, w każdej jest pracownik. Ja jako pracownik odmówiłbym frachtu do Włoch.

  • Czy, gdy liczba nosicieli wirusa w Polsce przewyższy tych we Włoszech, to odmówisz powrotu do kraju? Gdzie się schowasz, gdy wirus będzie potwierdzony w Polsce?

   • Franiu nie, ale gdy jeszcze sutuacja u nas nie jest zaogniona nie powinno się sztucznie stymulować pojawienia się tego u nas na szerszą skalę.

  • Muszę Cie zmartwić, bo żyjesz/pracujesz/mieszkasz w Europie. Na kontynencie na którym jest kilka tysięcy potwierdzonych przypadków.
   Granice pomiędzy państwami to są rzeczy umowne (umowy międzynarodowe). Epidemie ich nie uznają, tak jak czapeczkowcy nie uznają przepisów ruchu drogowego.

   • rolnik co nieznalazł żony

    Fajnie określiłeś rowerzystów, czapeczkowcy. Tego jeszcze nie słyszałem.

   • Wiem i zdaję sobie sprawę, że i do nas to przyjdzie ale skoro może przyjść później niż wcześniej to racjonalnym jest aby było to później. Idąc Twoim tokiem myślenia należałoby teraz hurtowo zarazić wszystkich dookoła skoro i tak wirus już gdzieś jest 😉

  • No nie mógł się źle poczuć w Czechach albo na Słowacji co za naród

 2. Obecnie wolałbym zmienić pracę niż jechać do Włoch.

 3. Jest aktualizacja, złapał syfa od włoskiej ciemnej tirówki. KIŁA wirus.

  • Oskar, jesteś genialny, dziękujemy za Twoją obecność tutaj.

  • A ciekawe skąd wiadomo, że akurat od dziewczyny na drodze. To są normalne i sympatyczne dziewczyny. Znałem blisko kilkanaście takich dziewczyn i wszystkie były zdrowe. Zresztą z jedną jestem razem od 20 lat.

 4. Niestety nie każdy myśli o sobie i innych. Moich dwóch znajomych pojechało służbowo do Włoch😐

  • Będą zdrowi, na takim wyjeździe za kołnierz się nie wylewa, a koronawirusa niszczy alkohol.

 5. Wystarczy wirus i wszyscy masowo maseczki wykupują i noszą.Żaden kwas,kicha i etc.Apel o kamizelki odblaskowe dla uczestników ruchu i robi się problem na skalę masową.Nigdy tego nie zrozumiem.Że też nie wymyślili wirusa na tępotę ludzką.

  • Dlaczego nie ma apelu o to by kierujący oraz pasażerowie pojazdów nie jeździli w kamizelkach? Zawsze może wystąpić potrzeba nagłego opuszczenia pojazdu. Przy uderzeniach bocznych, najniebezpieczniejsze urazy to uderzenie głową o szybę boczną. Największą głupotą jest jazda bez kasku samochodami bez kurtyn bocznych. Ale na głupotę kierowców i pasażerów jeżdżących bez kamizelek i kasków nie ma lekarstwa. Może jakieś apele by się przydały.

   • Muszę Cię zmartwić,jeżdżę w odblaskach autem.I wielu już też zaczyna,tak więc to nie kicha.Ale widzę ogromną ilość pedalarzy,którzy w kaskach nie jeżdżą już o odblaskach nie wspominam.Szybciej teraz zobaczę rowerzystę w maseczce.

   • rolnik co nieznalazł żony

    Słusznie, niech pedaliści wystosują taki apel do ministerstwa. Tylko niech koniecznie podpiszą się z imienia i nazwiska.

 6. sanitariusze ubrani jak trzeba.. a policjanci zabezpieczaja ciężarówke ot tak z biegu ,, niech jeszcze po kabinie patrza i kierownicy dotykaja .. no gdzie tu logika Ci policjanci juz powinni w domu na kwarantannie siedziec a oni wrócili do normaqlnego wykonywania swojej roboty!!!

 7. Ratownicy w kombinezonach a policjanci odporni……… czy co ?

 8. ja pitole jaka propaganda. zwykła grypa a robią wielkie halo żeby zastraszyć ludzi, takimi się najłatwiej manipuluje. od ciężarówki zarazić się nie da to po co wyłączać chodnik? a te kombinezony i maseczki które niby kogoś przed czymś chronia to wielka sciema.

 9. Odpowiedzialna postawa kierowcy. Chociaż jednego. A ilu dziennie wraca z Włoch i nic nie robi bo czuję się normalnie? Okres wylęgania wirusa to ok trzy tygodnie. W tym czasie od zarażenia nie ma objawów.

 10. Szkoda tych policjantów… wszyscy zemrą, a tacy niewinni byli.

 11. A ktoś zauważył, że na strefie nie ma ani jednego miejsca postojowego dla ciężarówek…? Ze nawet urbanista nie przewidział… hehee może udawajmy, że zaopatrzenie po prostu się pojawia w magazynach 😉 I że problem czasu pracy kierowców nie dotyczy…?? Tylko skąd potem te kontrole i mandaty ??

 12. Maseczki nic nie dają bo wirus jest tak mały że przez nie przenika.

 13. mądrze zrobił że zadzwonił prosto z ciężarówki.
  mógł też udać się do domu, a potem do lekarza rodzinnego po drodze zarażając kolejnych, albo na SOR gdzie pewnie z kilka godzin by sobie posiedział

 14. na każdego wirusa działa alkohol jakby codziennie wieczorem 50 walnął to by się odkaził – brytole na wyprawach do azji codziennie pili w czasach kolonialnych – niby dlaczego?

 15. Facet przejechał całą Polskę, ciągle słuchając w radiu o wirusie. Przeziębienie złapało, psychika zrobiła swoje. Ale fakt lepiej dmuchać na zimne

 16. Przynajmniej kierowca zachował odpowiedzialnie

 17. Ratownik starej daty

  A co z karetką po takim transporcie ? Pojechała oczywiście do innych pacjentów ?
  Przecież to bzdura wozić takich pacjentów karetką systemową. Potem jedzie i zakaża innych .

 18. A co za beton wysłał tam policjantów i po co? Przecież akurat tam sam kierowcą mogł zabezpieczyć czyli normalnie zamknąć samochód. Chyba komuś bardzo zależało.aby policjanci złapali ewentualnie wirusa i jako ci którzy mają częsty kontakt z wieloma osobami rozpowszechnionili wirusa po Lublinie. Obiecuję że ten geniusz beknie za to jeśli policjanci ci zachoruja.

 19. Masz rację z karetką, ale myślałam także o klimatyzacji w środkach transportu i odkażaniu wnętrz.

 20. A dlaczego ta ciężarówka została na przystanku. Gość chyba jeszcze dałby radę dojechać z kilometr są tam miejsca na odludziu gdzie można by ją zostawić ai nie przy samym osiedlu. No chyba że kierowca był już w tak kiepskim sta UE że nie był w stanie dalej jechać. Podobno procedury są gotowe. Buahahaha.

  • Onanis Samokopulos

   W sumie mogłaby odjechać i ze dwa kilometry, tam możnaby ją spalić razem z wirusem… kochany ciemnogród…

 21. Kiedy dojdzie wirus do Polski i zrobi czystkę z grzeszników? Kiedy? I tych Polaków wyjedzajacych za granicę skarżę na podziemia!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8665zł -0.18%
  • GBP 5.0608zł -0.31%
  • EUR 4.5772zł -0.23%
  • CHF 4.2732zł 0.04%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach