690 680 960

Kasy samoobsługowe stają się coraz bardziej popularne. Kolejna sieć postawiła na ich rozwój

Kiedy jeszcze nie tak dawno większość klientów bała się korzystać z tej nowinki technologicznej, obecnie kasy samoobsługowe cieszą się coraz większą popularnością. Na ich montaż decydują się kolejne sieci handlowe.

26 komentarzy

 1. Te kasy to porażka cały czas się blokują i piszczą

 2. Szkoda, że chyba poza dawnym tesco, a teraz kauflandem w kasach można płacić jedynie bezgotówkowo.

  • właśnie…chcą zlikwidować płatności gotówka…właśnie w Tesco były pierwsze kasy…ale można było płacić gotówką…a już najgorszy idiotyzm jest w Biedronce…jak się kupuje wino trzeba wołać kasjerkę do zatwierdzenia…wiem, że dzieci mają karty…ale nie może w niej być jakaś blokada…

 3. i ludzie na bruk bo globalistom się nudzi

 4. Szkoda tylko,że obsługa takiej kasy przerasta około 70% użytkowników. Trzeba wołać kogoś z personelu,najczęściej kasjerkę,która musi odejść od swojej kasy nie zważając na oczekujących w kolejce. Do tego jesze dochodzi weryfikacja wieku kupującego na takiej kasie alkohol,albo papierosy,też sytuacja jak wyżej.

  • Akurat tak jest w biedronce, bo w lidlu, kauflandzie, auchan czy carefourze jest dla kas samoobsługowych osobna osoba, która się tym zajmuje, a nie siedzi na kasie. Dlatego między innymi przestałem do biedronki chodzić

   • Dokładnie w Biedronce szybciej zapłacisz w normalnej kasie gdzie są 2 osoby przed Tobą niż się doczekasz aż ktoś Ci wiek zweryfikuje. W stokrotce osoba siedząca przy normalnej kasie może zweryfikować wiek bez podchodzenia a w Biedronce czekaj aż ktoś wstanie albo podejdzie.

 5. Te kasy to dno totalne, myślę, ze pracownicy sami je sabotują, bo się boją o miejsca pracy.

  Przykładowo, przyjechałem do sklepu rowerem, sakwę wziąłem na zakupy. Zaznaczam, ze mam swoją siatkę, kładę sakwę. Za ciężka, trzeba wołać personel.

  Kładę normalną siatkę – też trzeba wołać personel, żeby potwierdził. Jak KUPIĘ od nich siatkę, to nie trzeba wołać personelu, ale jak mam swoją – to już musi potwierdzać.

  Wezmę 10 sztuk czegoś w zgrzewce – dzięki, mimo, ze opakowanie zbiorcze ma inny kod kreskowy, to w systemie sklepu go nie ma, jest tylko z pojedynczego opakowania. Rozrywanie zgrzewki, bo się nie da inaczej. Nie ważne, woda, serki, jogurty jakieś, nie istotne. Rozrywaj bo tak.

  Pomijając całą masę innych drobiazgów. Nie polecam.

 6. Niestety wstawienie kasy samoobsługowej automatycznie wiążę się z cięciem etatów. Na zatrudnienie ludzi pieniędzy nie ma…. Niedziele wszystkie otwarte, kosztem mniejszej obsady na tygodniu, a dodatkowych rąk do pracy brak. Szkoda, że maszyna nie rozłoży towaru za człowieka. Ale w Stokrotce najważniejszy jest zysk…..

 7. Powinno się dać w nich płacić gotówką.

  • Chłop z milionami

   Jaką gotówką gotówka ma zniknąć za parę lat i będziesz niewolnikiem systemu państwo musi wiedzieć co kupujesz kiedy i za ile jak będziesz się przeciwstawiał zablokują ci konto w banku i ni kupisz nic.

 8. Zgadzam się z Izą. Byle bzdet zablokowana, miało być szybciej a czekasz zanim się ktoś z pracowników pojawi. Osobiście je omijam bo nawet jak jest kolejka to jest szybciej niż ta kasa zablokowana.

 9. Jak ma się pięć rzeczy do kupienia to te kasy są ok (jako tzw. szybkie kasy). Jak ma się pół koszyka zakupów i jeszcze opakowania zbiorcze to porażka.

 10. Klienci wykonują za darmo pracę kasjera FRAJERZY

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na uroczystości upamiętniające poległych i pomordowanych mieszkańców wsi Obrocz
Akcja pomocy zwierzętom Kraśnickiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom TULIMY
Konkurs Etiud Cyrkulacje dostarczy wielu emocji i zachwytów w ten weekend
Weekend ze strachem na wróble na Farmie Dyń
Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce