Jutro wzmożone kontrole policji na drogach. Funkcjonariusze przeprowadzą działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”

Na jutro zaplanowane są działania policji w całym kraju pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Mają one charakter prewencyjny, w tym m.in. uświadamianie kierującym pojazdami, że nadmierna prędkość jest podstawową przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

36 komentarzy

 1. Znowu łoją obywatela ,szybkość nie jest najczęstszą przyczyną wypadków.Brakuje na 500 plus i inne rzeczy to jest rozbój gnębienie obywatela.Patrz cena LPG przed wyborami a teraz.

  • >>Keri Kerson szybkość nie jest najczęstszą przyczyną wypadków.

   Szach mat. Statystyki Policji za rok 2018.

   Główne przyczyny wypadków na prostych odcinkach to:
   • niedostosowanie prędkości do warunków ruchu – 3 234 wypadki;
   • nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu – 2 165 wypadków;
   • nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu – 1 796 wypadków;
   • niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami – 1 624 wypadki;
   • nieprawidłowe wyprzedzanie – 944 wypadki.

   • Czy niedostosowanie prędkości do warunków oznacza przekroczenie prędkości? Nie. To oznacza żenic innego nie pasowalo jako przyczyna. Woęc szach mat!

    • @TyGałganie

     „Kierujący pojazdem mają dostosować prędkość jazdy nie tylko do ograniczeń wyznaczonych znakami drogowymi, lecz także w odniesieniu do warunków jazdy. Zgodnie z art. 19 ust. 1 Prawa o ruchu drogowym kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem.

     Przy dostosowaniu prędkości jazdy kierowca powinien wziąć pod uwagę również inne czynniki takie jak własne predyspozycje psychofizyczne oraz doświadczenia w kierowaniu pojazdem (postanowienie Sądu Najwyższego z 23 lutego 2011 r. o sygn. III KK 276/10).

     Powyższe oznacza to, że zachowanie limitu prędkości wyznaczonego znakami drogowymi nie będzie tłumaczyć kierowcy, jeżeli uznane zostanie, że w warunkach drogowych, przy swoim doświadczeniu i predyspozycjach psychofizycznych, prędkość prowadzonego przez niego pojazdu nie pozwalała zachować panowania nad pojazdem (wyrok Sądu Apelacyjnego w Krakowie o sygn. II AKa 92/05).”

     • Czyli pokazałeś sam że nie masz racji a kontrole prędkości nie są warte funta kłaków.

     • @TyGałganie Tak tak… tak sobie tłumacz.

      Większość wypadków w Polsce jest spowodowana przez nadmierną prędkość nieadekwatną do panujących warunków. Potwierdzone to jest statystykami. Jak się z nimi nie zgadzasz albo masz inne dane, to śmiało je zaprezentuj – w innym przypadku zamilcz.

     • A ilu z tych kierujących było po spożyciu ?

     • @MrRight
      Niedostosowanie prędkość do warunków to „tylko” 33% ogółu wypadków, więc nie większość.

 2. wyje….ne mam na to jaja. cofneli mi uprawnienia do kierowania na 2 tygodnie.zap…am dalej i zdam nastepnym razem. nie predkosc a glupota na drodze zabija. kasy na mandaty tylko szkoda

  • „cofnęli na 2 tygodnie” „zdam następnym razem” – nic co napisałeś nie ma odzwierciedlenia w przepisach czy przyjętej praktyce…

   • Przepisy niewiele mają wspólnego z pezpieczeństwem. Tak jak te ktorej skowe kontrole.

    • chodziło o to, że jak wstrzymują komuś uprawnienia, to czasowo na 3 miesiące albo zabierają je trwale i kierują na ponowny kurs. nigdzie nie ma mowy o 2 tygodniach. a jeśli cofnęli na 2 tygodnie, to po co mu „następnym razem zdam”?
     jak już się odnosisz do mojego komentarza, to zwróć uwagę co komentowałem…

  • @abc Cały czas odnoszę się do pierwszego komentarza Gałgana: „Znowu łoją obywatela ,szybkość nie jest najczęstszą przyczyną wypadków.”

   >>>niedostosowanie prędkości do warunków ruchu – 3 234 wypadki;
   Skoro przy tym powodzie jest najwięcej wypadków na prostym odcinku, to miałem rację. Czyż nie tak?

   Dla mnie temat zamknięty, bo statystyki wszystko potwierdzają. Inną kwestią jest to, że ludzie zawsze sobie na swój sposób wszystko wytłumaczą i odwrócą kota ogonem aby pasowało do ich toku myślenia…

 3. gdzie będą suszyć? na ‚Do Dysa’ na odcinku prowadzącym przez Bursaki gdzie jest 50kmh, na Smorawińskiego, na Mazowieckiego, i koniecznie Lipca 80, zwłaszcza koło stadionu.

  • …no i właśnie dzisiaj na Drodze do Dysa koło 8ej instalowała się oznakowana Insignia, a na bocznej drodze stało BMW na bombach z jakimś klientem

 4. Akcja dobra sama w sobie,ale po co nagłaśniać w mediach???

 5. Liłu łiłu
  Milicja z tyłu

  Sami powinni mandaty płacić a nie szukać za byle gufno ze zwykłego obywatela …

 6. as ręce opadają jak się czyta Twój komentarz- albo nie jeździsz samochodem albo jesteś po prostu perfidnym głupolem za kierownicą i niebezpiecznym dla innych kierowców oraz pieszych. Gdybyś jeździł przepisowo nie wyzywałbyś policjantów od najgorszych.24 punkty to sporo na popuszczone wodze fantazji

  • Policja robi takie przekręty że nie trzeba przekrocztć prędkości żebybdostać mandat. Z resztą wideorejestrator nie mierzy pręrdkości.

   • wideorejestrator mierzy prędkość pojazdu nagrywającego, ale nie ma absolutnie żadnego problemu wyliczyć z nagrania prędkość pojazdu nagrywanego co do 1 km/h. Hołowczyc się o tym przekonał kiedyś

    • Nie da się wyliczyć prędkości mierzonego pojazdu. Hołowczyc się przyznał, a dziesiątki spraw policja przegrała! Zawsze argument był jeden -nagranie wideorejestratora to nie pomiar prędkości. To wróżenie z fusów. Jesteś albo bardzo naiwny, albo głupi!

 7. oj brakuje na wypłąty w ministerstwie łoj brakuje

 8. Oj widać ze wiekszosć komentujacych to cwierćmózgi drogowe ,które otrzymały prawo jazdy z powodu ulomnego systemu ,który w żaden sposób nie weryfikuje stanu umysłu takich kandydatów .Dokąd zmierzasz chory kraju ? dokad ?

 9. – każdy ma inne podejście do pracy „drogówki”.Sam święty nie jestem,nie podobają mi się nowe przepisy a szczególnie te dotyczące pieszych bo skoro piesze zostaje potraktowany jako uczestnik ruchu drogowego to niech też płaci obowiązkowe OC.
  Ale wracając do wzmożonych kontroli prędkości to jestem zdanie że teren zabudowany jakim jest miasto to nie jest miejsce na drastyczne przekraczanie prędkości.Dużo samochodów,pieszych,niesamowicie dużo przejść dla pieszych
  i durnych skrzyżowań
  Kończąc dla mnie mogą sobie kontrolować.

 10. Niech kontrolują ale nie tylko prędkość ale i wezmą się za światła, komórki. I blondynki umysłem za kierownica.

  • Do tego trzeba inteligencji. Atego jednak funkcjonariuszom czasem brakuje.

  • już kiedyś była akcja skierowana przeciwko kierowcom korzystającym z telefonów podczas jazdy. i to na całkiem szeroko zakrojoną skalę, bo chyba 30 załóg to kontrolowało przez 1 dzień. niestety, wszyscy razem złapali mniej osób, niż ja codziennie widzę stając koło innych kierowców na światłach lub mijając ich w przeciągu kwadransa…
   a co do prędkości – w zeszłym tygodniu „suszyli” na Jana Pawła II. widać ich było na prostym odcinku drogi z kilkuset metrów, a mierzyć mogą miarodajnie z niecałych 200m. więc nie taki diabeł straszny. jak ktoś nie trzyma głowy w smartfonie, to nawet jak sam nie zauważy, wyhamują go kierowcy jadący przed nim 🙂

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8136zł 0.52%
  • GBP 5.2984zł 0.69%
  • EUR 4.5752zł 0.47%
  • CHF 4.1655zł 0.49%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS