W jednej firmie chorują, aby pracować w innej. ZUS cofa zwolnienia lekarskie

Przez ostatnie pół roku w naszym regionie zostało cofniętych lub wstrzymanych ponad 300 zwolnień lekarskich. Skontrolowane osoby, zamiast się leczyć, np. pracowały w innej firmie.

18 komentarzy

 1. CO kur.a ma ten zasrany zus do tego jak i tak przez pierwszy miesiac placi PRACODAWCA .. ZALOSNE j.zus

  • Jak byś był tępaku pracodawcą to inaczej byś śpiewał . Tępić symulantów i nierobów nie chcemy takich w kraju!!! Brawo ZUS

  • To że jak pracodawca ma podejrzenie ze pracownik oszukuje to nie chce płacić, a musi zaplacic choc pracownika nie ma. Wiec jak zus zlapie to pracownik wraca do pracy, no chyba ze sobie urlop wezmie.

   • Pracodawca zglasza do zusu chec kontroli a ten sprawdza. Choc tak naprawfe i pracodawca moze sam skontrolowac, ale tego sposobu pracownik sie nie boi 🙂

 2. Brać się za robotę nieroby …

 3. Bez przesady …. ja dostawałam 350 zł zasiłku po wypadku samochodowym …. jestem na działalności …. z tego musiałam zapłacić składkę zdrowotną 340 zł (nie ma zmiłuj). Zostawało mi 10 zł mies na życie 🙂 a ZUS z wypłatami się nie spieszy … oj nie spieszy … za to ja musiałam składkę zawsze do 10-tego zapłacić 🙂

  • Składka zdrowotna w tym roku wynosi 297.28 gr. Skoro korzysta pani z preferencyjnej składki to nie ma co dziwić, że świadczenia są niskie. Zawsze można podnieś podstawę płacąc wyższe składki. Coś za coś.

 4. Kontrolowac i karac lekarzy! Za 50zl wypisuja na 2 tygodnie!

 5. Złodzieje i tyle w tym temacie. Miesięcznie mam 700 zł składki zdrowotnej (tylko…) a jak raz czy dwa razy w roku muszę pójść do lekarza to i tak trzeba prywatnie. 8400zł w skali roku im oddaję (zdrowotnego) aby za to bawili się, i nic mi z tego… więc nie dziwię się ludziom pracującym „na czarno” bo chyba też zacznę to rozważać.

 6. Lekarze orzecznicy to geniusze. Bez przeglądania dokumentacji medycznej są w stanie każdego wyleczyć. Zdarzyła mi się kontrola przedostatniego dnia zwolnienia, i zwolnienie zostało skrócone o 1 dzień. To że tak czynić nie można dowiedziałem się po czasie. Zatem nagiąć prawo w ZUS-ie też można.

 7. W takich przypadkach proponuję sprawdzać nauczycieli. Tu jest pole do popisu. Wycieczki, kolonie, obozy, korepetycje – w czasie zwolnienia.

 8. Więcej podatków trzeba wprowadzać, więcej ludzi okradać, a na pewno nikt nie będzie kombinował – dla jasności to jest ironiczny wpis.

 9. ZLA wystawiane jest dla konkretnego płatnika składek. Jak pracownik ma chorować w obu firmach to powinien dostać dwa ZLA i z obu świadczenia tak jak z obu płaci składki. Do tego ZUSowi już nie tak pilno. Często pracownik ma schorzenie, które uniemożliwia mu wykonywanie jednej pracy ale nie przeszkadza w innej. Gość, który złamie nogę musi pauzować w pracy magazyniera ale już drugi etat zdalnego telemarketera może wykonywać bez przeszkód.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7336zł -0.03%
  • GBP 5.2657zł 0.08%
  • EUR 4.5285zł -0.05%
  • CHF 4.1567zł -0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się Zielona Gra Miejska
  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie