690 680 960

Jakub Kulesza: „Zakład Ubezpieczeń Społecznych działa jak zorganizowana grupa przestępcza. Te metody są mafijne” (wideo)

Dzisiaj w Lublinie odbyła się konferencja prasowa z udziałem posła Jakuba Kuleszy. Dotyczyła ona zarzutów karnych ZUS wobec matek prowadzących działalność gospodarczą.

24 komentarze

 1. Kiedy ZUS upadnie?

  Walić ZUS

  • ja bym chciała żeby jak najszybciej…jestem po ciężkiej operacji…zaraz po wyjściu ze szpitala usiłowałam na stronie internetowej wysłać formularz o zasiłek chorobowy…i nie wiem czy mi siĘ to udało…bo wypełniłam formularz 53 z jakimiś literkami …ale podobno trzeba Z3B…a gdzie go znaleźć….to nie wiadomo….
   ciekawe PO CO WYPEŁNIAĆ JAKIŚ FORMULARZ??? NIE ZNAM NIKOGO KTO JEST NA ZWOLNIENIU I NIE CHCE ZASIŁKU !!!
   nie dość, że to są naprawdę grosze…to jeszcze na tej idiotycznej stronie ZUSU nie ma tego jak zrobić!!!!!!!!!!!!!!!

 2. Cóż. 99,9 % z tych matek to założyło działalność będąc już w ciąży co ZUS może stwierdzić. I są zarzuty.

  • No dobrze, ale mozna rozpoznac sprawę w siedzibie ZUS, jeśli jest nieprawidłowość to upomnieć, odmówić,nie przychylić się, nakazać zwrot w ratach, itp. , ale nie ciagać babin po sądach

   • na dodatek zwrócić większe składki płacone przed zwolnieniem….skoro się wypłaca zasiłek od niskiej składki

 3. Takie same metody mafijne stosują kobiety które są na KRUSie a mając hetar pola nawet na nim nigdy nie były i często nie wiedzą gdzie te pole jest… A zgrywają rolników i po kasę lecą pierwsze… (wszelkiego rodzaju zasiłki) Każdy pewnie zna nie jedną taką osobę.

  • Te co lecą po zasiłki nie żyją jak w raju, tylko mają problemy, to co proponujesz, powybijać je ?

 4. Te matki to złodziejki i oszustki.

  • Moralnie czy etycznie tak. Ale państwo, czyli jego instytucje muszą działać w ramach prawa i nawet jeżeli ktoś mocno wykorzystał lukę w prawie, to nie można go za to karać. To jest wina tych, którzy takie prawo ustanowili.

 5. Chyba myli pan zasady działania mafii z piramidą finansową !!

 6. Zbieranina Upodlonych Sku…. ów.

 7. Osobiście sam znam taką matkę. Zapłaciła składek na kwotę 10000 natomiast pobrała zasiłki i świadczenia na kwotę ponad 150000. A następnie działalność zamknięta. Kto mi powie jest to ok? A jak rozmawiam z nią to się śmieje i mówi że z drugim dzieckiem też tak zrobi. Kto za to się składa. Odpowiadam my wszyscy którzy pracujemy i wkładamy do tego systemu. Proste zmieńmy prawo i nie będzie takich rzeczy.

 8. I tu jest pole do popisu dla Pana posła Kuleszy niech wyjdzie z inicjatywą po to ma mandat. Chyba?

 9. Mafia rządzi jest na najwyższych stanowiskach i nigdy dobrze nie będzie.

 10. Co tam ZUS, gorsza jest sprawa abonamentu RTV który pogrąża wielu Polaków, są ścigani przez Pocztę Polską i US, nie mogą się z tego wyplątać. Miała być abolicja, i co ? Żaden polityk nie doprowadzi sprawy do końca?

Kursy walut

 • USD 4.3254zł -0.52%
 • GBP 5.3279zł -0.59%
 • EUR 4.708zł -0.02%
 • CHF 4.7222zł 0.65%

Polub nas