690 680 960

Górnicy pikietują przed siedzibą Zarządu Lubelskiego Węgla w Bogdance (wideo)

O godzinie 13 rozpoczął się protest górników przy budynku Zarządu LW „Bogdanka” SA. Organizatorem pikiety jest Związek Zawodowy „Przeróbka”, jedna z czterech organizacji związkowych działających w kopalni.

29 komentarzy

 1. To już wiemy skąd te ceny energii w Polsce! Takie zarobki a jeszcze im mało! Taniej będzie pozamykać te kopalnie a krety na zasiłki dla bezrobotnych!

 2. chyba im się z państwową spółką pomyliło. nie pasują warunki – idźcie gdzie indziej. podpisane umowy, to robić… tylko rząd się boi elektoratu (raptem ze 100 tysięcy wyborców w skali kraju).
  tak się zbierając wśród pracowników, to można firmę szantażować w nieskończoność. firma ma podpisane kontrakty na produkcję takiej a takiej ilości, a przychodzi cała załoga i mówi „pensje 200% w górę albo robimy”. postawcie się na miejscu pracodawcy, który zabezpiecza się na taką kwestię zapisami umowy o pracę, dogaduje zakres obowiązków, czas i wynagrodzenie – a później nie ma jak tego wyegzekwować.
  związki są kierowane głównie interesem czołowych związkowców, a jak firma na tym straci, stracą też szeregowi pracownicy. związkowiec sobie poradzi, pójdzie do innej firmy gadać farmazony.

  • To jest państwowa spółka tylko, że giełdowa czyli pakiet kontrolny ma pis-Sasin.***** ***

   • to, że 66% ma enea, w której 51% ma skarb państwa – nie oznacza spółki skarbu państwa.
    nie wiesz ile na walnym zgromadzeniu mogą mniejszościowi udziałowcy narobić smrodu – a ci mniejszościowi udziałowcy to osoby fizyczne, które kupiły akcje na gpw. są jeszcze rady nadzorcze i zewnętrzny audyt.

 3. Węglem ogrzewać domu nie wolno bo nie ,,eko,,. Gazem ludzie przestaną ogrzewać bo drogi, a ci co będą chcieli zacząć budowę są w czarnej …., bo gazownia przez 2 lata nie wydaje warunków na przyłącze. Pompy ciepła nie dość, że drogie i nieopłacalne wymagają zasilania baaardzo tanią energią. Niech pandemiczna przykrywka światowych zmian trwa!

 4. i frytki do tego?

 5. To tylko jeden z 4 związków zawodowych. Reszta przystała na mniejsze podwyżki mając na uwadze, że firma ma też przetrwać. A przewodniczący ZZ Przeróbka w ostatniej chwili odmówił podpisania porozumienia (podpisy muszą złożyć wszyscy przedstawiciele związków). I teraz nie ma podwyżek dla tych ludzi, którzy zgodzili się na mniejsze podwyżki a ci tutaj na filmie grają obrońców narodu. To niepoważne myślenie, firma musi też mieć zyski na przyszłość, na inwestycje. A tutaj zachciało się podejścia jak na śląsku – dej

 6. a co z Tuskiem ? nie winny ???? zaczyna mi tego brakować

 7. Otrzyjcie pianę z ust.
  Po pierwsze 10000 to ŚREDNIA w skali roku łącznie ze wszystkimi dodatkami typu „barbórka” czternastka i jubileusz (wypłacany co 5 lat) do średniej brane są zarobki pracowników powierzchni (3500-4500) i dozoru wyższego ( 15000 – w zwyż)
  Po drugie zarząd przyznał sobie 20 mln premii za zyski a pracownikom zaproponowano 8,5% podwyżki więc policzcie sobie ile dostanie na rękę ten co zarabia 4000 a ile co 15000??? Oczywiście minus podatek

  • ale co ma do tego przyznanie premii przez zarząd? zarząd odpowiada przed właścicielami i jest rozliczany właśnie z wyników pieniędzmi właścicieli (nie pracowników kopalni, tylko jej właścicieli). górnik dostaje pensję za pracę X godzin. rozumieją to chyba wszyscy oprócz pracowników kopalni.
   no i co jest dziwnego w tym, że na wyższym stanowisku zarabia się więcej, a szeregowy pracownik niższego szczebla dostanie mniej? wszyscy mieli dostać podwyżki o taką samą kwotę? jednym 5 procent, a innym 30? to podwyżka procentowa jest właśnie najbardziej sprawiedliwa.
   nie pasuje praca w górnictwie, siądź sobie na kasie w markecie, zostań kierowcą. zobaczysz przywileje.

 8. Zarząd (zwłaszcza pisowski) utrzyma się sam, przykład Centralnego Portu Lotniczego. A robole do roboty za miskę ryżu. Panowie wyborcy potrzebni są tylko raz na cztery lata. ***** ***

 9. Zaorać tą pseudo kopalnię i zasadzić las. Komu to potrzebne?

  • ta kopalnia akurat jako jedyna świetnie sobie radzi przez ostatnie dekady. tylko zaczynają ją rujnować zachłanni związkowcy, jak już doprowadzili prawie cały polski węgiel do upadku…

 10. No tak Foie Gras i sanżaki dla biednych górników, na ch…. wam tyle związków

Kursy walut

 • USD 4.2399zł -0.38%
 • GBP 5.2707zł 0.27%
 • EUR 4.5312zł -0.14%
 • CHF 4.6572zł -0.3%

Polub nas