Gimnazjaliści zrobili demolkę w szkolnej toalecie. Nagraniem pochwalili się w sieci

Po raz kolejny okazało się, że nikt w sieci nie jest anonimowy, a ustalenie dokładnych danych osoby, jak też miejsca gdzie powstało dane nagranie, nie stanowi większego problemu. Sprawcy dewastacji szkolnej toalety jeszcze raz mogą odpowiedzieć za swoje czyny.

Wszystko zaczęło się w miniony weekend, kiedy to jeden z internautów trafił w sieci na nagranie, przedstawiające, jak młodzież dewastuje szkolną łazienkę. Osoba, która je opublikowała, najprawdopodobniej nie zdawała sobie sprawy, że film pomimo, iż był niepubliczny, może szybko stać się popularny.

Kiedy nagranie trafiło do serwisu wykop.pl, jego użytkownicy zbulwersowani zachowaniem nastolatków, postanowili przeprowadzić prywatne śledztwo, w celu ustalenia kim są główni bohaterowie. Już wielokrotnie zajmowali się podobnymi przypadkami, które kończyły się sukcesem. Nie inaczej było i tym razem.

Bez większego trudu udało im się ustalić, że do dewastacji toalety mogło dojść w jednej z lubelskich szkół.

– Oryginalne nagranie zostało już usunięte przez autora, ale na szczęście w internecie nic nie ginie i użytkownicy wykop.pl wykonali jego kopię. Istnieje uzasadnione podejrzenie, iż zdarzenie miało miejsce w Lublinie, na innym nagraniu z tego samego kanału YT, widoczne jest boisko i Szkoła Podstawowa przy ul. Kosmowskiej. Może Państwa redakcja będzie zainteresowana podjęciem tematu i dotarciem do ustalenia sprawców, aby szkoła mogła wyciągnąć odpowiednie konsekwencje wychowawcze wobec wandali? – poinformował nas jeden z członków #csiwykop.

Nagranie przedstawia nastolatków, którzy w wyraźną radością kopią w drzwi do toalety, wyrywają i łamią deski klozetowe, a także niszczą kaloryfer i rozbijają ułożoną na ścianie glazurę. Wszystko ku aplauzie kolegów. Kiedy o ich wyczynach zaczęło się robić głośno, najpierw zostało usunięte samo nagranie, później zaś konta użytkownika, który je zamieścił w sieci.

Jak zdołaliśmy ustalić, podejrzenia użytkowników Wykopu nie były bezpodstawne. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 34 w Lublinie także otrzymała kopię nagrania, jednak okazało się, że nie powstało ono w tej placówce.

Poszukiwania właściwej szkoły prowadzono więc nadal. Trop zaprowadził do Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Smyczkowej. Jednak jak nas poinformowano, sprawa jest od dawna dobrze znana, zaś główni bohaterowie nagrania w ubiegłym roku zostali za swoje czyny ukarani. Okazali się nimi uczniowie ostatniej klasy gimnazjum.

Nagranie przedstawia kilka odrębnych zdarzeń, do których dochodziło w różnych odstępach czasu. Następnie wszystko zostało zmontowane w jedną całość i rzeczywiście wygląda, jakby wszystko wydarzyło się jednego dnia. Dyrekcja szkoły niedługo po odkryciu każdej z dewastacji ustaliła i ukarała sprawców. Do szkoły wzywano rodziców uczniów odpowiedzialnych za zniszczenie łazienek, którzy musieli pokryć straty wyrządzone przez swoje dzieci. Dla nastolatków konsekwencją było jedynie przeprowadzenie rozmów na temat ich zachowania oraz obniżenie ocen ze sprawowania.

Z przekazanych nam informacji wynika, że ze względu na to, iż uczniowie postanowili wrócić do ubiegłorocznej sprawy chwaląc się swoimi wyczynami w Internecie, szkoła uczyniła to samo zgłaszając sprawę zniszczenia mienia do organów ścigania. Nastolatkowie mogą więc stanąć przed sądem dla nieletnich i np. otrzymać dozór kuratora, który regularnie będzie nadzorował ich zachowanie.

(fot. nadesłane)
2018-04-09 20:16:27

Zobacz również

16 komentarzy

 1. Artykuł dnia

  • Dokładnie. Ciekawe czy ktoś sprawdził kiedy te filmy publikowali, bo może było to w tamtym roku, a przez całą sprawę zapomnieli już o ich istnieniu. Albo dostali szlaban na neta i kompa i nie byli w stanie usunąć nagrań, a wykop odkopał je dopiero teraz. Jeśli tak to tylko przypał większy teraz mają.
   Ale jeśli się mylę i mało myślący małolaci opublikowali to teraz celowo, żeby się po wszystkim pochwalić swoją głupotą, a ktoś z ich koleżków dostał linka wrzucił to na wykop to gratuluję rozwagi, nic dobrego z takich już chyba nie wyrosnie, zero pomyslunku.

 2. Brawo bezmózgie fabryki nawozu …mamusia z tatusiem będą na pewno dumni

 3. Rodzice zapłacili za szkody, sprawcom obniżono oceny ze sprawowania. To ma być kara? jakieś może roboty społeczne ( po 100 godzin dla każdego?).

  • Mycie kibli szkolnych przez cały rok. To byłaby sensowna kara.

  • Trzeźwo myślący

   Niech rzuci kamieniem ten… Myślę że każdy kiedyś w dzieciństwie robił różne głupoty i każdy się nimi chwalił za czasów szkolnych. Nie było tylko kamer na każdym kroku i internetu. Za szybko oceniamy innych nie patrząc na siebie… 🙂 Pozdrawiam
   Dorosły człowiek

   • Tak, każdy robił głupoty. Ale za głupotę powinno się płacić. Tu ewidentnie mamy do czynienia z GŁUPOTĄ – demolka czyjegoś mienia nigdy nie powinna być bagatelizowana. Mam nieodparte wrażenie, że ~Trzeźwo myślący inaczej by myślał, gdyby chodziło o jego prywatną łazienkę….

 4. Jak czytam:
  „Dla nastolatków konsekwencją było jedynie przeprowadzenie rozmów na temat ich zachowania oraz obniżenie ocen ze sprawowania.”
  to jestem przekonany, że smarki zmienili spojrzenie na temat cudzej własności.

 5. A gdzie link do filmu ?

 6. I to się nadaje do prasy, a nie jakiś rozbity na słupie autobus…

 7. Bezstresowe wychowanie młodych. Kiedyś, jak taki nastolatek zasłużył, to od rodzica dostał pasem w du… i nie były mu w głowie takie głupoty, by cudzą pracę niszczyć.

 8. Ręce mi opadają na dzisiejszą młodzież

 9. Sam jesteś bezmózgiem ale czy masz matkę

 10. Trzeźwo myślący

  A Ty kim jesteś że oceniasz innych? Gnidą, k…wą czy alkoholikiem?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ostatni mecz sezonu!
Zbiórka elektrośmieci w szczytnym celu. Akcja wesprze leczenie Amandy z Lublina
Słodka Paka dla Dzieciaka
Charytatywny Piknik Rodzinny na leczenie Paulinki Tarasiuk
V Międzynarodowy Dzień Slow Joggingu w Ogrodzie Botanicznym UMCS