Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Fiskus żąda od Stokrotki setek milionów zaległego podatku. Spółka wstrzymuje się z komentarzem

Ponad 200 mln złotych żąda od Emperii, spółki prowadzącej sieć supermarketów Stokrotka, lubelski Urząd Kontroli Skarbowej. Chodzi o niezapłacony podatek sprzed 4 lat.

27 komentarzy

 1. Podatki ma płacić nie tylko Kowalski…

  • z tego co pamiętam to swego czasu Stokrotka zwróciła się do US o interpretację przepisów i otrzymała odpowiedź o poprawności transakcji. Niestety to było za PO więc obecnie nie ma mocy prawnej. Trzymajcie się przedsiębiorcy bo dobra zmiana nadchodzi z pustym worem

   • A jakiej ty innej odpowiedzi spodziewałeś się PO złodziejach? Uczciwi przedsiębiorcy będą się trzymać a złodzieje niech trzęsą tyłkami i napełniają pusty worek tym, co wcześniej nakradli.
    Panie @R. „..40 000 Mietków robiących na czarno szafy czy hydraulikę…” zarobione pieniądze wydaje w kraju na utrzymanie siebie i rodziny a nie transferuje za granicę. Kumasz różnicę czy jeszcze kijanka z ciebie a nie żaba?

    • Ty nie kumasz. Kontrolerzy UKS już lata temu dostali wewnętrzny okólnik z treścią w tym mniej więcej sensie „do tych co podatków nie płacą nie chodzimy bo może coś się znajdzie a może nie, jak ktoś podatki płaci (szczególnie duże) to znaczy że może ich zapłacić więcej i na tym się należy skupiać.” Kontrole nie służą łapaniu nieuczciwych tylko dojeniu kasy i kijanką jesteś Ty. Zresztą nie jest to wymysł PiS bo już za PO się zaczęło tylko nie na taką skalę jak teraz. PiS czerpie szerokimi garściami ze spuścizny po poprzednikach przypisując sobie sukcesy będące wynikiem ustaw przyjętych przez poprzedni rząd. Bo póki co to sami żadnych rozwiązań prawnych poprawiających cokolwiek w podatkach jeszcze nie przyjęli.

     • za PO UKS odwlekały sprawy do terminu prawie 5 lat, żeby odsetki narosły wystarczająco, a przede wszystkim, żeby można było „uwalić” firmę. Przed upływem 5 lat w związku z możliwością przedawnienia blokowane są konta itp.. Scenariusz rozszyfrowany został przez poprzednią opozycję, a obecną władzę. Teraz wychodzą tego skutki, a zbierze za to obecna władza jeśli nie będzie szybko wprowadzonych innych rozwiązań „ratujących” firmy.

   • interpretacje US nie dotyczyły tej kwesti

  • Na podatkach oszukuje maaaasa ludzi, po prostu urzędowi łatwiej przyczepić się do dużej spółki niż do 40 000 Mietków robiących na czarno szafy czy hydraulikę.

 2. 1. bogaci mogą więcej?
  2. w dodatku przeniesienie siedziby do słoikowa….
  3. pewnie i tak tylko emperia wyjdzie na tym do przodu
  4. Artur K. swoim pomysłem już zrobił super przystań nad zalewem…

 3. tak się kręci po Europie ten walec, zmiana nazwy – nowa firma – zwolnienie z …, wychodzi z danego kraju firma x, wchodzi y, druga zamienia się z obsadą w innym kraju, wystarczy czasem – Spółka x, na Spółka y a+b, co możemy zrobić? jak to działa normalnie, jawnie w Unii. Teraz trzeba znaleźć nowe źródło i oglądają się na Ukrainę

 4. Powinni wywalić cały zarząd na pysk. Prezesi samouki z podlubelskich wsi.

  • Fajnie się komentuje, jak się nic w zyciu nie osiągnęło…wtedy to można jeździć po innych.

   • ale jak się zajumalo 145 baniekto dopiero osiągnięcie

    • Znasz prawo podatkowe? To skąd wiesz ze tak było? Ciemny lud wszystko kupi, byle puścili w media i w to uwierzą. Jakby napisali ze białe to czarne,to tez by uwierzyli.

     • Znasz prawo podatkowe?
      To skąd wiesz że tak nie było?Myślisz że lud jest taki ciemny i kupi to co ty sobie uroiłeś po zbyt długim oglądaniu stacji polskojęzycznej z za granicy zachodniej.Wmawiasz ludziom że czarne to białe i się dziwisz że ci nie wierzą.

  • Rozumiem, że ty również działasz w branży handlowej. Zatrudniasz tak liczną kadrę, oczywiście płacąc przy tym podatki i działając zgodnie ze wszystkimi paragrafami. Jeśli nie to zamilcz.

 5. Lenin wiecznie żywy

  a teraz będziemy rozkułaczać i odbierać obszarnikom !

 6. Ja płacę podatki

 7. o, zaraz będzie następna UPADŁOŚĆ 😉

 8. Popieram ciotkę klotke

 9. Szkoda, że nie piszą o fakcie, że „urzędnik” który wydał decyzję o wszczęciu postępowania wobec Stokrotki w niedługim czasie po wydaniu decyzji STOKROTKA PŁAĆ, przeszła na emeryturę.

  Jednym z grzechów GŁÓWNYCH Polski jest niejasne prawo podatkowe oraz możliwość różnych interpretacji przez US. US to obecnie Państwo w Państwie nie liczący się nawet z wyrokami sądów. Niestety obecnie nastawione są na robienie pieniędzy na wszelkie Państwowe dotacje socjalne, dlatego szybkich zmian tam się nie doczekamy, a szkoda.

 10. Komentują ludzie którzy co roku maja problem z wypełnieniem swojego pit-a a tu znają się na prawie podatkowym .

Z kraju