Piątek, 29 marca 202429/03/2024
690 680 960
690 680 960

Finał krasnostawskiej Ligi Pływackiej „Szuwarek”. Najlepsi młodzi pływacy nagrodzeni pucharami (zdjęcia)

Przez cały rok, w kolejnych edycjach zawodów zdobywali punkty, zależnie od zajętego miejsca. Dzisiaj zostały one zsumowane, a najlepsi młodzi pływacy otrzymali puchary.

W niedzielę w Krasnymstawie odbył się finał tegorocznej Ligi Pływackiej „Szuwarek”. Jest to całoroczny cykl zawodów pływackich skierowanych do zawodników i zawodniczek w wieku od 7 do 13 lat. Uczestnikami Ligi są dzieci należące do klubów pływackich z obszaru całego województwa lubelskiego, zrzeszonych w Lubelskim Okręgowym Związku Pływackim. W każdej rundzie, a w tym roku było ich sześć, zawodnicy odpowiednio do zajętych miejsc otrzymują punkty.

Do dzisiejszej, ostatniej i najważniejszej rundy zawodów, zgłoszonych zostało 183 zawodników z Białej Podlaskiej, Lublina, Puław, Lubartowa, Biłgoraja, Janowa Lubelskiego, Bychawy, Ryk i oczywiście Krasnegostawu. Wydarzenie rozpoczął wicestarosta powiatu krasnostawskiego Marek Nowosadzki oraz dyrektor MOSiR-u Tomasz Żerebiec. Wraz z burmistrzem Krasnegostawu Robertem Kościukiem wręczali oni najlepszym zawodnikom puchary i nagrody rzeczowe.

Z 7-latków najlepsza okazała się Zuzanna Zdybel z Wodnika Krasnystaw wśród dziewcząt oraz Franciszek Rudawski z Lublinianki wśród chłopców. Jeżeli chodzi o zawodników w wieku 8 lat nie do pokonania okazał się Szymon Pietraś AZS UMCS Lublin, a wśród dziewcząt Julia Dymowicz z Lublinianki. Z zawodników 9-letnich złote puchary otrzymali Antonina Szabała z SP 3 Lubartów i Cezary Rudawski z Lublinianki.

Z 10-latków najlepszymi byli: Oliwia Grączak z Olimpii Lublin i Hubert Żaczek z Wisły Puławy. Wśród dziewcząt w wieku 11-12 lat zwyciężyła Nikola Jasik z Wisły Puławy, a wśród chłopców Maksymilian Mich z AZS AWF Biała Podlaska. Jeżeli chodzi zaś o zawodniczki w wieku 13 lat i starsze na najwyższym miejscu na podium stanęła Adrianna Chmielewska, a z zawodników Norbert Zacharzyński, oboje z Wodnika Krasnystaw.