Fabrycznie nowe autobusy pojawią się na ulicach Lublina. ZTM ogłasza przetarg

Tabor lubelskiej komunikacji miejskiej po raz kolejny wzbogacony zostanie o fabrycznie nowe autobusy. Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na świadczenie usług przewozowych 30 pojazdami. 20 z nich to autobusy przegubowe.

30 komentarzy

 1. Będzie co rozbijac

 2. Szkoda tylko że mpk ciągle nie może nic kupić nowego i wożą nas starymi rumplami (całe szczęście widać je jednak coraz rzadziej)/.

  • Moim zdaniem po ostatnich „wypadkach” zwiazanych z miedzy innymi myleniem gazu z hamulcem przez kierowcow mpk tych starych pojazdow na ulicach jest coraz wiecej!

  • chyba nie wiesz co piszesz, w mpk jest tabor bardzo nowoczesny, popatrz na inne miasta np. na śląsku tam jeżdżą ikarusy non stop,, wałbrzych kolejnym przykladem a nawet wrocław i stare tranwaje takie jak te co krawczyk w miodowych latach jeździł. W lublinie tabor jest piekny, ps w du…pie byłeś gó…….no widziałes.

   • to sam g. widziałeś. W wałbrzychu są same nowe solarisy, a nie złomowe jelcze jak w mieście inspiracji.

 3. Zamiast MPK nie żaden prywaciarz kupić autobusy wymienić jelcze czy nerwoplany to jak zwykle dawać prywaciarzowi zarobić !!! I weź tu człowieku zarób na porządną pensję.

 4. Niech mpk właśnie inwestuje w autobusy a nie trolejbusy. Moim zdaniem te „trojtki” to niewypał. Trakcja (słupy + druty nad ulicą) szczeci miasto, trolejbus jadąc szarpie jak cholera, na niektórych zakrętach praktycznie staje w miejscu. Ktoś mi zaraz powie, że to EKO. Serio? Prąd też trzeba jakoś wyprodukować, tak samo jak całą infrastrukturę umożliwiającą poruszanie się trolejbusowi (kilometry drutu i tysiące słupów)

  • Skąd tyle w Tobie zazdrości??? Agresji. Jesteś bezrobotny???? Zazdrość zaślepia rozum? Są 3,slownie TRZY miasta w Polsce szczycące się posiadaniem trolejbusow w swoim taborze komunikacji miejskiej.
   CIESZ się, że możesz być w Lublinie….

   • Skoro tak chwalisz Lublin to powiedz ile bierzesz za godzinę 150?

   • Czym tu się szczycić? Zawalidrogami? Co z tego że nowe/ładne; jak pod górę na Bernardyńskiej ledwo wyjeżdża odłączając przy tym wewnątrz klimę/ogrzewanie na czas jazdy bez podpięcia do sieci?

  • były pracownik firmy roku

   MPK nie inwestuje w nic. W ciągu ostatnich 5 lat kupiło tylko JEDEN autobus, elektryczny który jeździ na bezsensownej linii. Wszystkie nowe autobusy i trolejbusy należą do ZTMu, a mpk jedynie je dzierżawi.

 5. Ja sie Ciesze
  Ostatnimi czasy mimo tego ze codziennie jezdze autobusami nawet po kilka razy nie trafialem nigdy na nowe pojazdy. Caly czas tylko te przeciekajaca, zagrzybiale, niedostosowane do ilosci osob jezdzacej danym kursem autobusy.

 6. Ciekawe kto nimi będzie jeździł ? Trzeba być idiotą żeby zrobić bilety u kierowcy po 4 zł. W obie strony 8 zł. Taniej taksówką pojechać !!! Przy litrze LPG po 1,60 ja mam 60 litrów gazu w samochodzie. Żebym stał w korkach to do roboty w miesiąc nie wyjeżdżę. Niech się ludzie w MPK opamiętają. Nikt wam nie będzie jeszcze trochę kupował biletów miesięcznych i jeździł autobusami, bo samochodem na gaz, w kilka osób jest prawie darmo, przy takich cenach biletów. Kumpel do Łęcznej płaci 2,50- 3 złote. Dwadzieścia parę kilometrów.

 7. Wszystko fajnie – ale ja się pytam kiedy szanowne „najlepsze przedsiębiorstwo komunikacyjne w Polsce” z nieudolnym panem prezesem na czele wymieni zdechły tabor na nowy? Tam każdy autobus poniżej #2290 już dawno powinien się spotkać z palnikiem.- TO JEST OKOŁO 50 SZTUK NIEMAL LUB PONAD 20-LETNICH RZĘCHÓW 11

 8. Niedopracowani...

  Skoro nowe autobusy to może i nowa trasa? Felin z olimpem całkowicie odcięty… puk, puk zapomnieliście o tym połączeniu!!!

  • Moze by tak Dozynkowa z Paderewskiego kiedys polaczyc lub zwiekszyc czestotliwosc jazdy takiej linii jak 36 ? Teraz wozi chyba tylko pracownikow MPK, bo jest w takich porach, gdzie nikomu pracujacemu w normalnych godzinach nie pasuje i trzeba sie tluc z przesiadkami.

 9. w Krakowie BILET U KIEROWCY KOSZTOWAŁ 5 ZŁ przed podniesieniem cen biletów ,wyłacznie by nie kupować u kierowcy ale jak kogoś stać ? sam byłem świadkiem jak zółtymi sypnął kierowcy specjalnie wiec jestem za tym by u kierowcy był dużo drożej , a mogę wiedzieć co ma MPK do cen biletów ? wg mojej wiedzy swiadczy wyłącznie usługi transportowe i taka ciekawostka w jednym z krajów unii koszt dojazdu do centrum komunikacją miejską kosztował równowartość kilku litrów benzyny ,a podobno u nas drogo , wiem mamy inne realia

 10. Kto o zdrowych zmysłach kupuje tak długie autobusy do zatłoczonego miasta? Przecież one ledwo w zakrętach wyrabiają. Najlepiej się wydaje cudze pieniądze a samemu za darmo się parkuje pod pracą…prawda Panie Żuk?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!