690 680 960

Ekspresówką pod prąd. I to jeszcze autobusem komunikacji miejskiej

Autobus lubelskiej komunikacji miejskiej pędzący drogą ekspresową 12/17 pod prąd – Takie nagranie przesłał do naszej redakcji czytelnik.

33 komentarze

 1. prawo jazdy mu zabrali ?

 2. Boze widzisz i nie grzmisz przeciez mogl kogos zabic. Skrajna nieodpowiedzialnosc i brak znajomosci znakow drogowych.

 3. Mam nadzieje że ten kierowca autobusu należącego do PKS Zielona Góra który zapewne jeździł/miał jeździć na linii 20 został/zostanie surowo ukarany za głupotę, wręcz debilizm ??

  • zapewne szukał na lewym pasie możliwości zawrócenia. debilizmem byłoby gdyby jechał prawym pasem. może zawrócić na trzy się nie dało w końcu autobus trochę dłuższy niż osobówka. u nas tylko karać a za granicą policja odprowadza zabłąkanych na właściwy kierunek ruchu bo to nie jest nagminny przypadek.

   • obiektywny niezwyczajny ale fajny

    Gdybyś i***to pomyślał, to byś wiedział, że owszem policja pomaga odprowadzić na właściwy pas ruchu, ale myślisz tak jak ten kierowca. Skoro wiedział że się pomylił i nie może zawrócić mógł zjechać na pas awaryjny i zadzwonić po policje żeby udzielili mu pomocy a nie narażać innych na wypadek i zapier****ać jak oszołom przez kilka kilometrów pod prąd, na dodatek po ciemku. Cud że nie doszło do katastrofy.

    • Dokładnie tak powinien postąpić. Ale cóż, widać że myślących jak ten bezmózgi kretyn posiadający zawodowe prawo jazdy i wożący ludzi jest więcej…

    • gdybyś pomyślał potrafiłbyś pewne rzeczy odmieniać. gdybyś pomyślał nie osądził byś mnie na podstawie nie jednoznacznego komentarza o ewentualnych przyczynach postępowania kierowcy. gdybyś pomyślał wiedziałbyś, że w PL policja wlepiłaby mandat z miejsca. poza tym nigdzie nie pisze w którym momencie kierowca zorientował się, że jedzie pod prąd, może w momencie nagrania a co on myślał i gdzie zmienił kierunek jazdy na prawidłowy tego w artykule nie ma.
     Cuda są w kościele i to nie zawsze.

     • Co ty ciągle z tymi mandatami ?? Czyżbyś zarobił/a za taką głupotę ? Za takie coś karać i jeszcze raz karać, a za świadomą jazdę pod prąd na awaryjnych takiemu ,,zawodowemu kierowcy” powinni zabrać lejce dożywotnio !! Zarobiłby mandat ale nie narażałby świadomie innych kierowców. A kierowca musiał dawno się zorientować przed filmem, skoro jechał cały czas na awaryjnych… Co on myślał ?? Sorry on nie myślał !!

      Piszesz ze jechał lewym pasem drogą ekspresową w celu znalezienia miejsca do zawrócenia ??
      Nie rozśmieszaj mnie… bo dostanę zajadów.

      Widzisz, otóż większość kierowców w PKS Zielona Góra (bo do nich należy ten autobus) są to byli kierowcy z Meteoru/Ireksu. Ci z kolei w znaczącej większości byli odrzutem z MPK, przeważnie za % (nie mówię że wszyscy). To chyba o czymś świadczy…

     • wyciągasz z teoretyzowanych możliwości postępowania kierowcy daleko idące wnioski nie poparte żadnymi faktami.
      A miał jechać do węzła prawym pasem w celu zawrócenia, na czołówkę z samochodem prawidłowo jadącym. Skoro trasy nie znał jechał teoretycznie bezpieczniejszym.

 4. czy to czasem nie autobus lini 4 :)?

 5. Sami jesteście debile! Zobaczcie jak są oznakowane nowo oddane drogi! A raczej brak oznakowania! Widać, że facet się pogubił, kto wie czy to nie był jego pierwszy raz, gdy chciał skrócić powrót nowo oddaną trasą. A skoro już wjechał, to co miał zrobić? Blokować pasy? Włączył kierunkowskaz w poszukiwaniu zjazdu, którego de facto przez długi odcinek nie ma.

 6. Czegoś takiego jak żyję nie widziałem. Autobus miejski w barwach Lublina, to będzie pośmiewisko na całą Polskę! Ciekawe czy ZTM ma w umówie przewidziane kary dla podwykonawców za ośmieszanie miasta?

 7. Przecież nie zawróci. Na jego miejscu pewnie byście to samo zrobili. Łatwo powiedzieć wam jadący osobowka. Downy. Słabo jest wszystko oznakowane.

 8. To nie pierwszy wyczyn tych „kierowców”. Pod koniec września mając pierwszeństwo na rondzie przy MAKRO musiałem ostro hamować bo żaden z trzech przejeżdżających autobusów przegubowych nie zatrzymał się na stopie. Gdy zadzwoniłem do ZTM nikt nie mógł ustalić winnego. Jeśli to podwykonawcy to oni za to nie odpowiadają i koniec rozmowy.

 9. Wcale się nie dziwię …zanim zaczniecie komentować spróbujcie pojeździć po tych skrzyżowaniach turbinowych oznakowanie do bani już kilkakrotnie widziałem auto jadące pod prąd .A zdarzyć sie może kademu zrozumie to, tylko ten kto jest prawdziwym kierowca .Nie zdarza się tylko umarłemu- Miszczowie kierownicy

 10. Wyrazy współczucia dla kierowcy MPK z powodu jego nieopisanej głupoty. Dzisiaj rano inny kierowca trolejbusa MPK nie potrafił używać kierunkowskazów, zajechał mi drogę i zatrzymywał się w połowie przejścia dla pieszych.

  • zdegustowany wykonaniem obwodnicy

   zapewne mieszka bez jego zgody przy tej ,,wiązka epitetów,, obwodnicy, odczuwa trzęsienie ziemi w domu i chodzi nie wyspany więc zgodnie z postanowieniem wyższych rangą urzędników i za ich przyzwoleniem ponieważ to oni doprowadzili do takiego stanu psychofizycznego kierowcy ma prawo wyłączyć myślenie. amen

  • to nie był autobus MPK lublin tylko prywatnego przewoźnika! zalecam dokładne czytanie artykułów przed napisaniem komentarza.

Kursy walut

 • USD 4.348zł 0.51%
 • GBP 5.3595zł -0.03%
 • EUR 4.7089zł -0.15%
 • CHF 4.6918zł -0.29%

Polub nas