Dwie młode osoby weszły na przejście, po chwili uderzył w nie opel (wideo)

W czwartek po południu w Olbięcinie doszło do potrącenia dwójki młodych osób na przejściu dla pieszych. Moment wypadku zarejestrowała kamera zamontowana w pojeździe naszego Czytelnika.

112 komentarzy

 1. wpis od czytelnika

  Czy tylko ja nie mogę odtworzyć filmiku?

  • Już jest ok, proszę odświeżyć stronę.

   • wpis od czytelnika

    Zgadza się. Jest. początkowo tylko nie było.

    • Jako piesi i rowerzyści sugerujcie się przepisami , pijcie zimną wodę i leżcie na zimnym betonie , a będziecie tak szczęśliwi i zdrowi jak ci z w/w obrazka . Jednej mózg zlasowała komórka , a drugiemu oczy zaszły p….. .
     A teraz lizanie ran w szpitalach i roszczenia w sądach , bo ustawodawca dał im pierwszeństwo .
     Ustawodawca zrobił takie prawo żeby policji i sędziom ułatwić prowadzenie dochodzenia i szybko wydać wyrok .
     Dużo pieszych i rowerzystów przed przejściem zachowuje się ROSZCZENIOWO że to on jest na prawie , a potem płacz , lament i łażenie o kulach po sądach . Czy warto ?

     • Dlaczego akurat upatrzyłeś sobie pieszych i rowerzystów?
      Najwięcej kolizji/wypadków występuje w relacji samochód-samochód. Tam wymuszeń pierwszeństwa jest najwięcej.

     • Franiu google , bo to rowerzysta i pieszy dla własnego dobra powinien ustąpić by nie zostać kaleką , a nie sugerować się ustawodawcą .

 2. To się nazywa przepuścić na śmierć.

 3. Przecież oni ku..wa weszli centralnie przed samochód jakby to było celowe działanie !!!

 4. Rozgląda się w lewo w prawo i jeszcze raz w lewo i patrzy czy można wejść na przejście. Telefon ich nie przeprowadzi. Zero edukacji komunikacyjnej.

  • widać, ze ona ma w rękach telefon…jak można wejść prosto pod samochód ?który znajduje sie dwa metry od nich!!!

 5. Ten co patrzy na przejsciu

  No weszły centralnie pod maskę, samochód nie zatrzyma się w miejscu, ładnie je urzadziłes „czytelniku”, patrzyły na Ciebie a w drugą stronę nic

  • i to jest wina, tego co się zachował poprawnie? Wina jest po pierwsze bandyty w samochodzie sprawcy, który widzi ludzi na przejściu w zabudowanym, jest daleko od przejścia, a nie zachowuje szczególnej ostrożności, nie redukuje prędkości zgodnie z przepisem, dwa – widzi, że piesi stoją z dóch stron, nie jednej, trzy – widzi, że samochód z naprzeciwka się zatrzymuje, by puścić pieszych, a on dalej ciśnie, bo mu się spieszy, to jest wina tego bandziora, a nie tego co się zatrzymał. Druga wina to tej pary, ale tylko pośrednia, bo wciąz największą winę ponosi rozpędzony debil, otóż wejście na przejście bez rozejrzenia się na dwie strony jest głupotą, która niestety czasem kosztuje. przyjkre

 6. Oczywiście ślepia w smartfonie. Ludzie, obudźcie sie 🙁

 7. wpis od czytelnika

  Ja się cieszę że nie spotkałem takich „pieszych” na swojej drodze. I obym nigdy nie spotkał.

 8. Ewidentne wtargnięcie. Będzie tego jeszcze więcej. Totalna bezmyślność i brawura pieszych. To się nie mogło inaczej skończyć!

 9. Jak można wejść prosto pod auto? Piesi bez wyobrazni. Nie dali kierowcy szans nawet na reakcję. Wszycy uczestnicy zdarzenia do końca życia będą odczuwać konsewencje bezmyślnej decyzji. Całe szczęście że kierowca jechał praktycznie z przepisową predkością.

 10. Nieśmiertelność na przejściu.
  Gdzie ten dziwak franio?

 11. Uczenie z czasów PRL-u uratowałoby tych ludzi. Kto jednak i gdzie tego uczy? Ludzie zdurnieli na maxa.

  • PRL się dawno skończył. czasy się zmieniły.
   Radziłbym się patrzeć na współczesne rozwinięte kraje i z nich brać przykład.

 12. Kto tu w kogo uderzył to bym dyskutował…
  Oczywiście kierowca ma swoje za uszami. Ale jakim cudem te dwa osobniki dożyły takiego wieku?

 13. I jak zwykle kierowca dostanie po D.. Pie bo te pajace zawsze mają pierwszeństwo sami są sobie winni władza idioci ma ślepo bo Przecierz mam przejście to musi się zatrzymać a samochód to nie rower nie stanie po 2 metrach kierowcę uniewinnic a osioły mają nauczkę i po sprawie

  • wpis od czytelnika

   Niech wszystkich kierowców pozamykają – nie będzie miał kto dowieźć towaru do sklepu i dopiero ludzie zobaczą do czego doprowadzili. Zgroza.

  • Konrad sam jestes pajacem i wiecej sie tu nie wypowiadaj tylko wyrzuc gnoj na pole. Internet nie jest dla ciebie. Wez rower i jedz pod sklep popic z kolegami zuloslawami.

  • Poruszyłeś temat pierwszeństwa, a na drodze jak wyjedziesz z podporządkowanej na główną i uderzysz w inne auto bo pajac miał pierwszeństwo to też będziesz mówił co ten idiota wyprawia? W sumie możesz, ale i tak będzie to twoja wina i ty za to wtedy zapłacisz. Kierowca dostanie z art. 177 § 2 kare pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 za każdą potrąconą osobę. Niestety prawo nie jest po to by je łamać.

   • bzdury opowiadasz, pierwszeństwo ma ten który ma dłuższą drogę hamowania

   • Obawiam się, że wątpię. Nagranie uratuje d. kierowcy.

    • Niby w jaki sposób?
     Na nagraniu ewidentnie widać nieustąpienie pierwszeństwa pieszym znajdującym się na PdP.

     • Przyjrzyj się dokładnie nagraniu. Nagrywający kierowca jest WCIĄŻ w ruchu (to częsta praktyka u kierowców pojazdów o dużej masie), kiedy piesi z jednej i drugiej strony wkraczają na jezdnię! Nie wykonał pełnego zatrzymania w celu przepuszczania pieszych (swoją drogą nie wymaganego obecnie prawem). Zwolnił, nie przewidując, że bezmyślni piesi odbiorą ten „uprzejmy gest” jako zaproszenie. Nie przewidział także, że z naprzeciwka może jechać ktoś, kto ma mniejsze doświadczenie od niego, ktoś, kto ma mniejsze umiejętności od niego, ktoś, kto ma inną widoczność od niego. Dla mnie to kolejny przykład „uprzejmego głupka”. Ale nagranie jest super! Udało się!

 14. I tak orzekną winę kierowcy.

 15. Jak dla mnie wina leży po obu stronach – oni bezrefleksyjnie weszli na maskę, ale trzeba wziąć pod uwagę że inna piesza był już na przejściu, a ją kierowca już powinien przepuścić.

  • wpis od czytelnika

   NIE! Ten kierowca jeszcze mógł przejechać bo zdążyłby przejechać zanim ta piesza weszłaby na jego pas. W stosunku do niej nie zachował się źle.

   • Art. 26. 1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

    Nie ma określonych wyjątków typu czy by zdążył czy nie!

    • Ja to widzę inaczej, przejście każdy widzi, chodnik też. Art. 13. 1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3, korzystać z przejścia dla pieszych. Pieszy znajdujący się na tym przejściu ma pierwszeństwo przed pojazdem. A jak dla mnie to byli na chodniku, więc kierowca mógł przejechać.

     • Jeżeli pociąg jest daleko od przejazdu, czyli nie jest jeszcze na przejeździe, to kierowca nie musi mu ustępować.

      Kierowca mógł przejechać. Ale w sytuacji, gdyby piesi pozostali na chodniku. Ale nie wiem na jakiej podstawie kierowca założył, że piesi nie znajdą się na PdP. Wiesz na jakiej?

      Gdyby kierowca tylko przejechał nie doszłoby do wypadku, nawet wykroczenie byłoby nie do udowodnienia.
      Ale to nie przejechanie przez PdP jest tu problemem, ale potrącenie pieszych na PdP.

   • Skoro zdążyli wejść przed maske to chyba juz kierowca nie mial czasu. Miał sie zatrzymać jak widzi ludzi przed samymi pasami. Piesi zaś winni się rozglądać a nie łazić na pasy jak małpy. Dla mnie obópulna wina.

    • W momencie kiedy piesi wchodzili było już za późno.
     Powinien zwolnić wcześniej.
     Dlatego wina obopólna.
     Przy czym nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na PdP jest przestępstwem wyższej wagi niż nieostrożne wejście pieszego na PdP.

     Fajnie, że dostrzegasz winę obu stron, bo większość (jest tak zdegenerowane przez wszechotaczające bydło drogowe), że nie potrafi nawet pojąć tego.

   • co za bzdury ? co mają do tego pasy ? czytaj chłopie przepisy a nie durnoty opowiadasz

 16. Tam jest fotoradar za skrzyżowaniem, który kierowca opla dopiero co mijał. Według mnie klasyczne wtargniecie…

 17. Typowe ameby, przez takich pieszych strach jeździć.

 18. Co z tego ze weszli. Ten burak gonil ponad 80 km/h. Zabrac prawko i na 2 lata do celu z gejami.

  • wpis od czytelnika

   Gdyby gonił ponad 80km/h to by mu fotoradar zdjęcie zrobił. A tak nie było pani ćwikiełko.

  • „Co z tego ze weszli.”
   Nic. Jak dostana drugą szansę, niech tak samo wykorzystują. Drugi smartfon w łapę, nos w smartfona i próbujemy dalej!

   „Ten burak gonil ponad 80 km/h.”
   Masz miernik prędkości w oczkach?
   Do tego jesteś daltonistką? Pojazd jest seledynowy, a nie buraczkowy. 🙂

   „Zabrac prawko i na 2 lata do celu z gejami.”
   Pomarzyć dobra rzecz. Nie?
   Jak masz takie ciągoty, to droga wolna. 🙂

 19. A w jakiej odległości od pasów zatrzymał się filmujący – czy to było wogule zatrzymanie przed przejściem czy w obrębie przystanku autobusowego, na którym trwały jakieś działania techniczne. Około 10 metrów to dużo zadużo – podpucha w celu uzyskania krwistego filmu na YT. Takie bywają skutki troski o innych. Kierowcy śmą decydować za pieszch, wpływać na ich zachowanie, na to kiedy piesi narażą swoje gnaty na poturbowanie – to powinno być karane.

 20. D… Le uderzyli w Opla…

 21. Absolutnie bym nie wchodził na jezdnię widząc zbliżający się pojazd, więc zachowanie pieszych niefrasobliwe. Ale i kierowcy dałbym po łapach. Równie dobrze zamiast pieszych na jego drodze mógł się pojawić wyjeżdżający z bocznej drogi pojazd i skutki tego mogłyby być dla niego bardziej dotkliwe. Zawsze jak się zbliżamy do jakiegokolwiek przecięcia dróg do trzeba uważać bo nie wiadomo kto się trafi.

 22. Wlazły jak cielęta i to ich wina ale kierowca nawet nie zwolnił widząc osobę na przejściu i zatrzymane auta .Będzie ukarany jak nic

 23. No puste dzieci ze aż brak słów.
  Telefon w ręku i jak koń do przodu….

  A potem płacz.

 24. Krowy pińćset +

 25. Czytam te komentarze i sam nie wierzę. Praktycznie wszyscy są za winą pieszych, nie dziwię się że jest w Polsce tyle wypadków z udziałem pieszych. Idźcie na dodatkowy kurs doszkalajacy bo niestety ale piesi mieli pierwszeństwo. Fakt że się nie rozglądali będą tego zapewne żałować do końca życie ale to kierowca opla jest winien.

 26. Piesi nie oczekiwali oni weszli bezpośrednio pod samochód droga redakcjo. Są dymki czyżby komórki w łapach?

 27. powinien być zakaz wejścia na pdp z telefonem w ręku, gdyby byli regularnie karani sporo osób by uratowano, tutaj kierownik będzie współwinny

 28. Nóż się otwiera jak czytam wasze komentarze. Kto wam dał prawo jazdy!!!Gdy pieszy stanie chodź jedną stopą na przejściu, kierowca ma obowiązek przepuścić pieszego. To samo tyczy się gdy stoi na wysepce po między dwoma pasami ruchu. Fakt tamten kierowca nie miał szans wychamowac ale zauważcie, że zanim młodzi weszli na pasy to już na TYCH PASACH ZNAJDOWAŁ SIĘ PIESZY. Ewidentnie kierowca nie dostosował się do sytuacji. To on wymusił pierwszeństwo. Osoby, które piszą o winie kierowcy powinny powtórnie zdawać egzamin teoretyczny…

  • „Osoby, które piszą o winie kierowcy powinny powtórnie zdawać egzamin teoretyczny…”
   No to się zgadzamy. 🙂

 29. Po filmie wnioskuję, że kierowca tira nie powinien zatrzymywać się w tak dużej odległości od przejścia, wydaje mi się, że kierujący oplem myślal, że kierowca tira chce wpuścić busa którego ma po prawej stronie dlatego się nie zatrzymał. Druga sprawa to fakt, że pieszy nie powinien wchodzić na przejście jeżeli nie upewnił się, że może na nie bezpiecznie wejść. Trudno ocenić kto ponosi winę w 100% myślę, że zdarzenia można było by uniknąć gdyby:
  A) kierowca tira nie zatrzymałby się tak daleko od przejścia dla pieszych.
  B) kierowca Opla uważałby bardziej na sytuację w rejonie przejścia dla pieszych.
  C) piesi upewniliby się, że mogą bezpiecznie wejść na PDP.
  Gdyby chociaż dwa z tych czynników zostały zachowane prawdopodobnie nie doszłoby do zdarzenia.

  • Tak jak wcześniej napisałem moim zdaniem wina leży po środku no ale prawo jest prawem i karę poniesie kierujacy oplem. Bezmyślność pieszych oraz kierowcy który nagrywa i roztargniecie kierowcy Opla. Chociaż można było tego uniknąć.

   • W tym całym zdarzeniu tylko nadrywający zachował się prawidłowo. Wręcz wzorowo.

    • Czy zachował się prawidłowo to bym polemizował. Egzaminu by nie zaliczył, przed przejściem jest linia która wyznacza miejsce zatrzymania a nagrywający zatrzymał się dużo, dużo wcześniej. Gdyby w tej sytuacji spotkali się ludzie myślący nie było by artykułu a, że spotkały się barany to mamy sensacje.
     Nauczka dla obu stron piesi następnym razem będą bardziej uważać na drodze a i kierowca Opla odczuje po kieszeni swoje roztargnięcie i może powtórzy kurs żeby przypomnieć sobie jak się zachować w rejonie PDP.

 30. I dobrze, szkoda tylko, że teraz kierowca odpowie za to

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9764zł 0.6%
  • GBP 4.956zł 0.12%
  • EUR 4.4671zł 0.03%
  • CHF 4.2018zł 0.23%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka
   W Wojciechowie znów będzie wielkie kucie. Niebawem ruszają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie
   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym
   W niedzielę odbędzie się „Festiwal Młody Ziemniak”
   Pierwszy w sezonie zlot food trucków w Lublinie