Czwartek, 28 marca 202428/03/2024
690 680 960
690 680 960

Do UOKiK wpłynął wniosek w sprawie przejęcia wydawnictwa Polska Press przez PKN Orlen

We wtorek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynął wniosek PKN Orlen w sprawie przejęcia wydawnictwa Polska Press, właściciela 20 dzienników regionalnych i 120 lokalnych tygodników oraz 500 portali internetowych.

19 komentarzy

  1. Propaganda, yeaaa! 😀 Najgorsze jest to, ilu ludziom mózgi wypiorą.

  2. kilka dni temu pojawił się w jednej z tych gazet artykuł, że „sasin” miał być „młodzieżowym słowem roku 2020” przez ogromną sympatię dla polityka… chwilę po przejęciu przez Orlen.

  3. Łolaboga, sorry łoladiabła szahtara michnika wykupio, jewropo ratuj.

  4. Dobra wiadomość

    Ktoś się martwi że wypiorą mózgi a do tej pory to nie wyprali niektórym. Nie powinniśmy dopuścić do całkowitej wyprzedaży wszystkiego od banków poprzez prasę i inne nośniki informacji. Powinna być równowaga i każdy wybierze to co dla niego wartościowsze i bardziej interesujące. Dobra wiadomość bo wraca możliwość wyboru.

    • dokładnie, prali i prać będą. różnica tylko kto i w którą stronę.
      jednak normalny człowiek, jak coś przeczyta, to jeszcze myśli i wyciąga wnioski. głupi tłum uważa, że jak ktoś kupił gazetę to ma realny wpływ na ich życie…

  5. Brawo !!! Skupować , nie sprzedawać ….mówi wam to coś lewaki ?????

  6. cieszcie sie barany ! zaplacicie za to benzyną
    a wydawnictwa te i tak pobanrutują, pieniądze w błoto

    • Orlen ma miliardy gotówki – to po pierwsze. po drugie, po przejęciu Lotosu będą mieć taką pozycję na rynku, że jak zechcą ceny podnieść, to podniosą. i gwarantuję Ci, że żadne niezależne stacje nie kupią paliw od zagranicznych rafinerii, by sprzedać taniej, będą musiały brać od Orlenu lub traci w cenowej walce. po trzecie – wydawnictwa latami się utrzymywały jako prywatne spółki, więc były rentowne.
      na drugi raz jak będziesz chciał, żeby Ci objaśnić świat, to po prostu poproś, nie szczekaj.

      • Przejęcie Lotosu wiąże się ze sprzedażą 80% stacji Lotosu innemu operatorowi, ze sprzedażą dwóch wytwórni asfaltu, redukcją magazynów, i innymi warunkami, które mają spowodować by połączone firmy nie ustanowiły monopolu na rynku paliw w Polsce, to warunek UE (sierpień 2020) na połączenie firm, także na żadne rządzenie rynkiem paliw się nie zanosi (czytaj „podnoszenie cen”). Orlen-Lotos będzie miał z tytułu obsługi tych gazet wyższe koszty, a nie koniecznie przychody, szczególnie, gdy obsadzą redakcje „swoimi ludźmi”, podobnymi do szefa stadniny czy radiowej trójki. Z tymi miliardami też bym nie przesadzał, EBIT Orlenu, za trzeci kwartał to trochę koło miliarda, w pierwszym mieli 2 miliardy straty więc dopiero zaczynają wychodzić na plus. I na koniec jakby Polska Press było interesem perspektywicznym, to by nie został sprzedany, sprzedaż gazet spada od lat, i subskrypcje elektroniczne zastąpią je tylko częściowo, Wyborcza doczekała się ledwie 240000 e-czytelników. To decyzja stricte polityczna, „repolonizacja”, nie ma zbyt wiele wspólnego z ekonomią, jak to w socjaliźmie.

  7. Wreszcie !

  8. a wąsacz niewinny

  9. Udajecie czy po prostu jesteście tępi. Tu nie chodzi o żadne przywrócenie polskich mediów tylko o to, żeby Jarek mógł fundować to samo co w tvpis. Zwane kiedyś tvp, które dawno straciło obiektywny punkt widzenia, a jest finansowana z podatków, a takim przypadku to zabzdziany obowiązek telewizji

  10. Czekam aż zabiorą się za dekoncentrację mediów bo już nie mogę oglądać tej niemiecko-francuskiej propagandy. Zastanawiam się tylko na co jeszcze czekają.

Z kraju