Część pracowników Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej zakażona koronawirusem. Pacjenci poddani kwarantannie

Badania wykazały zakażenia koronawirusem u pracowników Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. W placówce wprowadzono kwarantannę.

51 komentarzy

 1. Dobrze wiedzieć źe taka sytuacja .Lepiej unikać takich miejsc , bo ta ” franca” Cov.19 nie przebiera i kaźdego atakuje.

  • 🙂 Nie wiem czy wiesz ale Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej zajmuje się głównie leczeniem ludzi chorych na raka. To jest jedno z tych miejsc które nawet jak nie ma epidemii lepiej unikać.

   • To rak zaraźliwy jest?

    • No nie jest, ale wycieczek w ramach rozrywki raczej się nie robi na oddziały onkologiczne w szpitalach. To jest miejsce typu nie musisz nie chodzisz.

     • Znam osoby – moja ciotka i kuzynka wtedy kiedy lezala ich sasiadka ( to byl chyba lipiec 2019) poszly z ciekawosci jak tam jest. A plotkary jak skur…

    • Jest, nie czytaj na opakowaniach co jesz a będziesz miał na pewno. Dziennie w Polsce umiera średnio 1200 osób z czego na raka 400. Epidemia którą grają teraz przy raku to popierdółka.

  • LEKARZE PRACUJĄ NA 5 ETATACH W RÓŻNYCH PLACÓWKACH I JEST EFEKT. JEDEN ZARAŻONY ROZNOSI WIRUSA PO KILKU PLACÓWKACH. WPROWADZIĆ PRACĘ LEKARZY I PIELĘGNIAREK W JEDNYM ZAKŁADZIE.!!!!!!!!

   • Ale głupoty wypisujesz… z cyklu Nie znam się to się wypowiem…
    Polecam czytać nie tylko lublin112 ale też inne strony z informacjami…

    • Witam
     Endrju masz 100% racji. Mam naoczny przyklad mojego lekarza rodzinnego- przychodnia,jedna przychodnia prywatna,druga przychodnia prywatna,wizyty domowe bo on buduje dom. To juz cztery zrodla o ktorych wiem. A co jeszcze??? A ludzie tez znam niestety przyklady zamiast zglaszac sie do odpowiednich placowek ,rejestruja sie do lekarza rodzinnego albo wizyta domowa bo kasa . Tak jak ode mnie jak wzywalam do corki to 100 zl.I kto tu nie ma racjii ?

   • byly kierownik cytryny

    Jestem za ale zapłać im uczciwie to nie będą musieli się szwędać po innych placówkach.

    • Bardzo chętnie, jestem ciekaw jak wtedy wzrośnie czas oczekiwania w kolejce do lekarza specjalisty.

   • Gdyby nie środki ostrożności było by dziennie 4000 więc przestań p… bzdury.

 2. Już dwa tygodnie temu powinni wprowadzić klauzulę jednoimiennego zakładu pracy dla pielęgniarek położnych i ratowników oraz lekarzy. Pracownicy ochrony zdrowia są bardzo poważnymi środkami transportu wirusa do placówek w których pracują.

 3. Redakcjo, a co z mężczyzną w wieku 61lat, u którym pisaliście rano i nie podaliście info z jakiego powiatu…. Mieliście Państwo uzupełnić informacje i jak narazie cisza w eterze…

 4. Najlepsze/najgorsze jest to że na onkologi pacjenci maja typowe „choroby współistniejące” także statystyk umieralności z powodu koronawirusa raczej nie zwiększą.

  • Właśnie o tych osobach się dowiemy ze statystyk, bo są „wygodne” dla ministerstwa. Cholernie przykre jest to, że osoby walczące o każdy kolejny dzień życia dostały jeszcze to

 5. Jestem ciekawa jakie oddziały?

  • Potwierdzeni zakażeni to jak na razie 3 osoby z personelu. Wszyscy wchodzą przez śluzę i mają wspólne spotkania z innymi pracownikami. Na resztę personelu jak i oczywiście pacjentów w szpitalu też to pewnie będzie przechodzić tylko trzeba poczekać, aż w nich wirus dojrzeje.

   • wejście przez śluzę dla pracowników polega na zdalnym pomiarze temperatury termometrem o wątpliwej jakości .
    ja np.co dzień wchodząc mam temperaturę miedzy 35-35,7 stopnia
    pracownicy budowy wchodzą do czynnego szpitala bez żadnych przeszkód tylko po pomiarze temperatury.
    czy nie powinno się zamknąć budowy w obecnej sytuacji?
    w imię czego narażane jest zdrowie i życie pacjentów i pracowników szpitala i budowy?
    w imię oddania budynku który i tak nie będzie użytkowany bo nie ma kasy na wyposażenie?

 6. A co z osobami, które miały wizyty planowe w szpitalu onkologicznym w zeszłym tygodniu, nie powinny być o tym poinformowane, telefonicznie na przykład? To są ludzie praktycznie pozbawieni odporności, a więc najbardziej narażeni, a mimo to musieli spędzić tam kilka godzin czekając na konsultację. Czy takie osoby mają teraz czekać na objawy? Przecież pacjenci nie wiedzą czy miały kontakt z osobami o których mowa w artykule.

 7. Czy ludzie ktorzy byli na chemii sa juz poddani badaniom na koronawirusa?

 8. Jak wprowadza pracę pielęgniarkom w jednym miejscu to Polska służba zdrowia upada na drugi dzień i zobaczycie dopiero jakie są braki kadrowe. A wiecznie wszyscy dyrektorzy powtarzali ze na nasze miejsce ma 150 podań, no to teraz zobaczymy panowie i panie na stołkach dyrektorów. A co do pracy w jednym miejscu to ok pomysł tylko kto mi zapłaci za nieobecność w drugim kiedy mam kredyty do spłacenia? Chętnie będę pracował na jednym etacie czyli ok. 13 dyżurów w miesiącu a nie 30 i zarabiał tyle co na etacie i kontrakcie.

  • A kto zapłaci fryzjerom, dentystom, restauratorom pracownikom transportu, pracownikom kin , sportowcom ,aktorom, właścicielom sklepów w galeriach, pracownikom sklepów w galeriach? . Tarcza antykryzysowa ? Wątpię.

 9. Jakim cudem u pracowników wirus? Wyjeżdżali gdzieś ? Nie przechodzili kwarantanny? Skąd nagle pomysł aby poddawać ich testom?
  Coś tu mocno śmierdzi.

 10. Jeszcze bez objawów

  A co z ludźmi wykonujacymi prace budowlane na terenie szpitala, kadry nadzoru? Nie tylko w częściach nieużytkowanych ale i tych funkcjonujacych? Oni też wchodzili przez te same śluzy, spędzali niejednokrotnie długie godziny w rejonach funkcjonujących oddziałów? Czy oni nie powinni być poinformowani kto i gdzie dokładnie mógł ich zarazić?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.795zł 0.56%
  • GBP 5.2862zł 0.2%
  • EUR 4.5567zł 0.06%
  • CHF 4.1325zł 0.16%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja