Wtorek, 05 marca 202405/03/2024
690 680 960
690 680 960

Ciężarna sarna została zagryziona przez psa. Sprawę zgłoszono na policję

W Puławach zagryziona została ciężarna sarna. Jak wyjaśniają mieszkańcy, rzucił się na nią duży pies podobny do charta. Sprawą ma się teraz zająć straż miejska.

23 komentarze

 1. Straż miejska?
  Ale tam nie trzeba blokady na koło zakładać – tam trzeba ustalić właściciela, to raczej przekracza ich zdolności…

  • Bo kiedyś odłowem bezpańskich psów zajmował się hycel a nie Straż Miejska. Bezpańskimi psami biegającymi po polach, łąkach i lasach zajmowali się myśliwi.

 2. Na posiadanie chartów trzeba mieć pozwolenie, więc wystarczy sprawdzić właścicieli .

 3. U mnie na wiosce jest pies który zagryza wszystko co się rusza właściciele spuszczają go na noc co zrobić ?

  • zrobić zdjęcia zgłaszać na policje do skutku , kary finansowe wykończą właściciela

  • Trutka na szczury ?

  • Jak można spuszczać psa na noc ? Co to ma być ? Oprócz zagrożenia dla zwierząt przecież istnieje zagrożenie dla ludzi :/ Taka rzecz jest prawnie niedopuszczalna.

  • A to ci niedopatrzenie, że do tej pory nikt nie podtruł tego czworonożnego bandyty ołowiem. Nie wierzę, że „na wiosce” nie ma miłośników niekoncesjonowanego łowiectwa.

 4. Sarny miejsce jest w rewirze zdala od cywilizacji,co ona robiła w mieście???

 5. Zagryz psa

 6. Złapać i wsadzić psa do więzienia plus grzywna na poczet rodziny sarny.

 7. Ja w tamtym roku widziałem jak kot sąsiada złapał wróbla i go udusił. Wróbel wiadomo, chroniony, więc zadzwoniłem na Policję, a dyżurny do mnie, że kot nie ma rozumu tylko kieruje się naturą, a poza tym mandatu nie podpisze więc żebym odpuścił…
  Ale ja to tak??

 8. fffffffffffffffffff

  to jest dramat z włascieilami i ich wszarzami ! kiedy w końcu odpowiednie organy się tym zajmą i zaczną egzekwować prawo- od pozwoleń na psy ras groźnych po reakcje na spuszczanie kundli ze smyczy, sranie tymi psami bo to juz o pomstę woła! kundle ważniejsze niż cokolwiek. dlaczego nie można psów usypiać tylko utrzymywać te schroniska ! już dosyć nachapania się dla znajomych królika za „wyłapywanie” psów. jest tyle ważniejszych potrzeb! kiedy się wezmą za pseudo hodowle? kiedy wejdzie prawo o obowiązkowej sterylce /kastracji psów niehodowlanych.k

 9. Sarna może być kotna. Ciężarna…

 10. Pies to pies. To, że niektórym wydaje się, że to człowiek rodziny i stawiają go na pierwszym miejscu świadczy tylko o ich zagubieniu społecznym. Nie dogadują się z ludźmi i potrzebują kogoś kto będzie się na nich tępo patrzył i słuchał.
  A właściciela kundla, który zagryzł sarnę podliczyć z wyższej półki. Szybko się nauczy pilnować kundla, lub go pozbędzie.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo