Chcieli kupić przez Internet dwa ciągniki rolnicze. Stracili pieniądze

Dwaj mieszkańcy gminy Stary Zamość chcieli kupić przez Internet dwa ciągniki rolnicze. Po przelaniu pieniędzy sprzedającemu urwał się z nim kontakt.

18 komentarzy

 1. Chomąto jeden drugiemu powinien teraz zakładać…

 2. Ja się tylko zapytam. Kto kupuje ciągnik czy inna maszynę bez oglądania jej. Przecież mogła by to być jedną wielką kupa złomu

  • Nie rozmawiamy tu o naiwności tylko o oszustwie! Może komuś potrzebna była ta „kupa złomu” (za 12 tys dobrego ciągnika nie kupi) Jeśli ten złom ktoś oferuje to ma go dostarczyć zgodnie z umową ustną kupna-sprzedaży (prawnie wiążącą) po wpłacie pieniędzy! Nie robiąc tego staje się przestępcą!!! Zakładając konto w banku weryfikuje się dane personalne na pdst. dokumentu tożsamości… Pytanie tylko czy bank udostępni te dane.. czy złodziej będzie chronił złodziej..? Jeśli udostępni to gość będzie ścigany listem gończym i będzie musiał się ukrywać za 25 tys… długo się nie na ukrywa…

 3. „Mężczyźni zrozumieli, że padli ofiarą nieuczciwego sprzedawcy.” tak, jasne. Nieuczciwy sprzedawca to by im mógł nie powiedzieć że rozrząd trzeba zmienić. To nie był żaden sprzedawca tylko oszust internetowy, jakich teraz pełno.

 4. Niedaj sie oszukać!!!!!!

  Dokładnie cymbały uwierzyli w ucziwość.
  Sam miałem na olx podobny przypadek
  Firma była założona gdzieś na pomorzu
  a dane i telefon był z Niemiec nawet dzwoniłem na ten numer i dociekałem jak to jest??Gdzie mam szukać właściciela gdy będzie coś nie tak???Było długie milczenie aż napisała mi e-meila i ujawniła mi wszystko a że kwota była nie duża zaryzkowałem.Okazała się do mnie uczciwa i napisała że 1 faceta takiego spotkała że ja zdemaskował.

 5. I TAK WLASNIE ZOSTALO UKARANE CHLOPSTWO ZA CHCIWOŚC!! NIECH TERAZ KONIEM ORAJA !

 6. Policjanci z takich spraw i takich „poszkodowanych ” to wręcz kpią .Jest to klasyczne rozwinięcie metody „na wnuczka”.Sprawa zostanie szybko umorzona .

 7. naiwność ludzi w tych czasach nie zna granic. przelew 24tys. zł na konto osoby, której się nawet na oczy nie widziało , nie mówiąc już nawet o sprzęcie, który nie miał wcześniejszych oględzin..

 8. to wina Szydło

 9. Znam identyczny przypadek z niedrzwicy,jednak poszkodowany sie z tym nie afiszowal,stracic 50 kola… nie jest mi szkoda takich ludzi

 10. głupota ludzka niena granic.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7816zł -0.43%
  • GBP 5.2474zł 0.46%
  • EUR 4.5474zł -0.02%
  • CHF 4.1348zł 0.17%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja