Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Bujna trawa przy drogach: W jednym miejscu koszą, w innym nie. Ma to zapobiegać skutkom suszy

Z roku na rok coraz więcej samorządów ogranicza koszenie terenów zielonych. Ma to na celu przeciwdziałanie skutkom suszy. Podobne działania podjęli również drogowcy.

16 komentarzy

 1. w lubartowie na wlocie na ul. kleberga miasto sie popisało z koszeniem bo wykonało właśnie pierwsze koszenie tylko teraz widok tej trawy nikomu nie pasuje bo jest sucha i żółta. jedyne podziękowania należałoby przyznać mieszkańcom którzy na własną rękę wykosili na wysokości swoich posesji i tan regularnie koszona ma ona zielony kolor.

 2. Metrowa trawa przy samej jezdni – przecie wiadomo, że tu chodzi tylko o kasę, mniej wydatków na utrzymanie dróg=więcej kasy na nagrody!!!

 3. jakie tam łąki itp, wszystko chodzi o kasę. Byłem wczoraj w Rzeszowie i miasto wygląda pięknie! Lublin zarośnięty..

 4. DZIĘKUJEMY MIESZKAŃCOM. 🙂

 5. Wiadomo że nie koszą bo miasto nie ma pieniędzy …jak już wykoszą to metrowe badyle to wygląda to jak wyjęte psu z gardła …

 6. Bardzo dobrze że nie koszą, paliwo drogie. Jak Wam się nie podoba, to kosy w ręce i heja.

 7. Tu zaoszczędzą tam zaoszczędzą i premie się ma po kilkaset tyś.

 8. Franiu Ty to się lepiej nie udzielaj bo tych twoich głupot nieda się czytać, wszędzie oszczędzają tylko podatki to wiedzą jak ściągać te darmozjady w krawatach

 9. stop eko terrorowi

  bla bla bla goopie gadanie „eko oszołomów” urzędoli ! po prostu chcą kasę zaoszczędzić kosztem zdrowia i życia kierowców (wiele miejsc mało widocznych bo zarośnięte trawą na 50-80 cm jak nie więcej) !

  • No widzisz, tak niby zarośnięte a nie przeszkadza to wam za3,14erd.Alać w tym gąszczu nie zważając na znaki…

 10. na trasie Lublin – Rzeszów dzielenie pasów, trawy nie powinno się kosić bo wówczas można jechać na długich światłach (jest to zalecane na autostradach i drogach szybkiego ruchu) nie ma sensu kosić zielska na pasie zieleni po prawej stronie. Koszenie zielska jest totalnym bezsensem 😛

  • Np na A10 w Berlinie oraz na trasie z Barcelony do Zaragozy w barierkach pomiędzy pasami rosną dumnie żywopłoty i róże.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo