690 680 960

Będzie rządowe wsparcie dla wszystkich odbiorców źródeł ciepła

Wczoraj Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw. Przede wszystkim chodzi o ograniczenie wzrostu cen ciepła i kosztów podgrzania ciepłej wody dla gospodarstw domowych i instytucji użyteczności publicznej poprzez wprowadzenie rekompensat do średnich cen wytwarzania ciepła.

29 komentarzy

 1. A co z gazem ziemnym??

 2. A może państwo zamiast rozdawać pieniądze i dalej generować i tak już ogromną dziurę w budżecie , powinno zaimportować odpowiednią ilość opału ,i sprzedawać go po normalnych cenach , zrobić państwowe składy opału gdzie cena będzie regulowana ????? Nie da się tak zrobic że wszystkim ale np węgiel , pelet , drzewo czy olej opałowy …

 3. No przecież w tv mówią że gazu nie zabraknie. I węgla też wystarczy dla wszystkich.

  • No mówią, Obajtek z paliwem mówił że też nie zabraknie i nie zabrakło – ale o cenie już nic nie mówił że z 5 zł przekroczy 7 zł.
   Programy socjalne kosztują – rząd nie ma swoich pieniędzy, można je finansować z podatków lub pożyczek, trzeciego źródła nie ma.

   • Dziadek ze Slamsowa

    Mylisz się, jest trzecie źródło: drukarki do pieniędzy

    P.S. Kupię taką (nawet używaną i do dowolnego nominału bank knotów)

 4. Może po prostu nie powinni tak mocno podnosić cen, zadbać o to, aby było dużo węgla, gazu itp. i dzięki temu cena będzie niższa. Lepiej nie okradać obywateli, podnosić ceny kilkukrotnie, a później aby zamknąć gęby ludziom rzucić parę złotych i chełpić się, że oni dali.

 5. W „gości” wpompowali 26 mld a tutaj 1,9 mld. Polski to rząd?

 6. Poczekajmy jeszcze trochę a dadzą wszystkim Polakom po 3000 zł i powiedzą kasujemy państwową służbę zdrowia i radźcie sobie. To po co nam taki rząd?

 7. Kiełbasa wyborcza. Całe ministerstwo powinno wylecieć.

 8. Gaz – napisali:

  Gospodarstwa domowe i instytucje użyteczności publicznej nie zapłacą za ciepło i podgrzanie wody więcej niż 150,95 zł/GJ dla ciepła wytwarzanego na podstawie gazu ziemnego lub oleju opałowego i 103,82 zł/GJ dla ciepła wytwarzanego w pozostałych źródłach.

  Jak informuje Rada Ministrów, ograniczeniu ulegnie wzrost rachunków za ciepło płaconych przez gospodarstwa domowe średnio o ok. 1012 zł, w przypadku gdy źródłem ciepła jest węgiel i ok. 3900 zł, jeśli źródło ciepła zasilane jest gazem ziemnym (prognoza kosztów 4 osobowego gospodarstwa domowego w mieszkaniu 70 m2 w skali roku).

 9. PiS umie rządzić wybory wygrane na 100%na pochybel popaprańcom hahahaha.

 10. Czuje że znowu mnie rząd wydyma. Wszędzie rozdaje kasę a ja na nic się nie łapie.

Kursy walut

 • USD 4.4325zł 1.12%
 • GBP 5.3212zł 0.85%
 • EUR 4.7476zł 0.6%
 • CHF 4.7856zł 0.84%

Polub nas