Będzie ekspresówka z Lublina przez Lubartów w stronę Białegostoku. Niebawem ruszą prace przygotowawcze

Choć jeszcze nie tak dawno, pojawiały się informacje, że budowa trasy S19 z Lublina w kierunku Białegostoku może być zagrożona, to teraz jest pewne, że inwestycja jest niezagrożona. Na kolejnych odcinkach szlaku Via Carpatia ruszą prace przygotowawcze.

34 komentarze

 1. Mam nadzieję, że poprawią psełdoobwodnicę Lubartowa.

  • Lubartowa jest oki Kocka jest zwalona na maxa

   • Kocka ma węzły bezkolizyjne a Lubartowa nie ma. Poza tym wiadukty obwodnicy Kocka przystosowane są do dołożenia drugiej jezdni.

    • I ciągłe zakręty z podwójną linią. Cięzarówka 60/h i się robi moment korek.

     • Nigdy nie spotkałem korka na obwodnicy Kocka. Ani nawet nie musiałem bardzo długo jechać za ciężarówką. A na obwodnicy Lubartowa owszem.

 2. Niemce doczekaja sie wreszcie obwodnicy?

  • Jeszcze 4-8 lat codziennych korkow i w niemcach bedzie dalo sie swobodnie poruszac!!! Genialnie!!!

   • 8 może tak, bo 4 to zbyt optymistyczny wariant. To, że środki i prace są nie zagrożone, to nie oznacza, że prace ruszą niebawem. 2021 rok to termin zakończenia prac na odcinku Lublin-Rzeszów a nie Lublin-Białystok.

    • Czajson a może byś się nie odzywał?Twoje hipotezy i przypuszczenie wsadź sobie w… Ty wogole jesteś zadowolony że żyjesz czy nie bardzo?

 3. A s 19 w stronę kielc kiedy będzie przebudowana

 4. Zagrożona ale nie zagrożona

 5. Niemce juz teraz powinny zostać zrównane z ziemią – a ci sabotażyści, włączający światła co 2 minuty – skróceni o głowę. Nie trzeba będzie czekać do 2021 roku

  • Serio uważacie, że te korki to wina pieszych? Ile razy tamtędy nie jadę, to nie zauważam tych licznie przechodzących pieszych. Raz na jakiś czas ktoś przejdzie i tyle. Światła też nie spowalniają ruchu. Dlaczego tak uważam? Nie raz światła były wyłączone, pieszych nie było widać albo nikt ich nie przepuszczał i korki były dalej. Więcej winy jest w samych kierujących. Na dwupasmówce nikt nikogo nie wpuści, bo przecież jazda na suwak to cwaniactwo a nie sposób na rozładowanie korka. Przed Niemcami robi się sztuczne odstępy, żeby sobie na luzie lecieć z góry jakby nie można było tego samego robić jadąc jeden za drugim z nogą nad hamulce. Na wlocie do Niemiec jest podziwianie nie wiem czego i przyspieszanie w centrum, żeby światła nie złapały a potem znowu się wielu wlecze aż do Orlenu, bo przecież trzeba po stresującej jeździe odpocząć. Samochodów przybywa, Niemce są wąskim gardłem, ale jak nie zmieni się mentalność kierujących, to 6 pasów ruchu nie pomoże. Widać to codziennie na S12/S17 jak blokowany jest lewy pas ruchu, wyprzedzanie dromaderów takie same jak na dwupasmówce leonowskiej, czyli lewy pas niewiele szybciej niż prawy i wyprzedzanie ciągu pojazdów aż się znudzi zamiast zjechać jak najszybciej jak się ma szybciej od siebie jadący pojazd z tyłu. Polacy jeżdżą jak egoistyczne szmaty myślące tylko o swoim interesie.

   • A jadąc od Lubartowa czemu się korkuje? Nie ma tam dwupasmówki…

    • Nie jeżdżę o tej porze w stronę Lublina, więc ciężko mi powiedzieć.

    • Nie odpowie ci, bo jego mózgownica już za dużo przetworzyła informacji, żeby płakać jak to go codziennie nie chcą wpuścić z lewego, typowy lubartowiak co jeździ tamtędy codziennie do pracy do lublina i z pracy, przecież urobił się 8 godzin to gdzie on jeszcze w korku stał? To przecież nie jego wina, że jak sie wpierdziela na ten wasz ukochany „suwak” to zamiast korek się rozładowywać to robi się dłuższy, bo prawy stoi a lewym pchają się aby choć jeden wcześniej samochód stanąć, ktoś kto jeździ tamtędy po kilka, kilkanaście razy dziennie to rozumie, że się staje na prawym i czeka na swoją kolej, a nie na krzywy ryj lewym, a żeby chociaż minute zaoszczędzić i nie stać jak wszyscy. Morał jest krótki i niektórym znany, jak nie umiesz jeździć autem, jeździj rowerem i nie zawalaj drogi.

    • Jurek wróć tutaj jak zrozumiesz co to jest jazda na suwak.

    • Jazda na suwak – jestem za. I uważam, że tworzenie jednej kolejki to tępota. Suwak skraca długość korka. I, o czym wielu nie pamięta, wyrównuje szanse, nie dopuszczając do cwaniactwa.
     Jednak ona nie zmniejsza korka bo o tym decyduje przepustowość najwolniejszego miejsca. A korek tworzy się z powodu zsumowania się różnych czynników w Niemcach – przejść dla pieszych, skrzyżowań i wjazdów z bocznych dróg itp.

   • Jureczku, czy ty w ogóle czytasz te swoje cuchnące cebulą wypociny przed opublikowaniem?

    I przyjmij to ostrzeżenie – każdego szeryfa cwaniaczka, który nie pozwoli mi dojechać do końca lewego pasa zgłaszam od razu na policję za tamowanie ruchu. Wiąże się to również z upublicznieniem numerów rejestracyjnych w internetowej księdze skarg i zażaleń na głupotę drogową.

   • Edek Z Fabryki Kredek

    Gościu, Ty to widzę nie dość że najmądrzejszy w regionie to jeszcze bezrobotny jesteś. Masz coś do powiedzenia pod każdym artykułem, znaczy się dużo czasu wolnego. Może wyjdź na podwórko, kurkom sypnij, świnkom daj, pooddychaj świeżym powietrzem, dzisiaj ładna pogoda…

   • Jeden za drugim z nogą na hamulcu?To żeś wymyślił?Życzę żeby ktoś ci w ten sposób tyłek skasował to przestaniesz tak chojraczyć.

 6. Zrobią po 1-jednym pasie ruchu w każdą stronę, tak jak pod Rzeszowem ?? !!! Co za głupota !

 7. ale po co jechać do Białegostoku…

 8. Jestem dumny, że ktoś utarł nosa młodemu Wałęsie. Ten pożal się Boże „patriota”, europoseł był przeciwny budowie tej drogi. Pewnie dlatego, że nie przebiega przez Gdańsk, albo jego działkę?

 9. http://forsal.pl/transport/drogi/galerie/1043949/duze-zdjecie,1,cala-via-carpatia-w-polsce-do-2025-r-cztery-ostatnie-odcinki-kierowane-do-realizacji.html

  Tutaj jest podana całkiem sprzeczna informacja, Via Carpthia przebiega w ciągu s17 i s8. Coś tu jest nie tak… !

 10. Super informacja

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności