Poniedziałek, 26 lutego 202426/02/2024
690 680 960
690 680 960

W basenie przy ul. Łabędziej znaleźli nieprzytomnego mężczyznę. To kolejny taki przypadek

Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia, do jakiego doszło na terenie jednego z basenów w Lublinie. Pod wodą znaleziono nieprzytomnego mężczyznę.

24 komentarze

 1. Reanimacja i resuscutacja to nie są synonimy… Dziennikarze powinni się tego w końcu nauczyć.

  • Resuscytacja krążeniowo-oddechowa, RKO – zespół czynności stosowanych u poszkodowanego, u którego wystąpiło podejrzenie nagłego zatrzymania krążenia, czyli ustanie czynności serca z utratą świadomości i bezdechem.

   Reanimacja – zespół czynności ratowniczych stosowanych u chorych, u których nastąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Celem reanimacji jest przywrócenie krążenia, oddychania (resuscytacja krążeniowo-oddechowa) oraz czynności ośrodkowego układu nerwowego.

   Co jest źle napisane w takim razie?

   • Ja nie wiem ale się wypowiem. Kiedyś słyszałem że przy resuscytacji chodzi o przywrócenie funkcji życiowych, jeżeli oprócz funkcji życiowych doszło do przywrócenia świadomości mieliśmy reanimację. Ale w sumie się nie znam. 😛

   • Resuscytacja to przywracanie czynności życiowych tej. Oddech i bicie serca, reanimacja to resuscytacja plus przywracanie świadomości- tak w skrócie. Ratownicy nie robią reanimacji.

   • Reanimacja to zespół czynności które mają na celu przywrócenie samodzielnego oddechu krążenia i świadomości pacjenta,

    Resuscytacja to zespół czynności które mają na celu przywrócenie samodzielnego oddechu i krążenia

   • lublin 112 napisał: „czynności ośrodkowego układu nerwowego”. Może pora cofnąć się do podstawówki OUN odpowiada za między innymi krążenie, oddychanie, ruchy, ŚWIADOMOŚĆ.
    Resuscytacja krążeniowo oddechowa (RKO) przywrócenie Krążenia i Oddychania
    Reanimacja przywrócenie Krążenia, Oddychania i Świadomości…

 2. Basen jak pięć minut na małym zegarku, a ratownicy nie radzą sobie z ogarnięciem kilku osób. Sprawdzić zapis z kamer co robili ratownicy w tym czasie…

 3. Każdy wie oco chodzi ale czepiacie się

 4. Ludzie przychodza chorzy na basen a potem wielkie halo.

 5. Może nie byli z pis-u a ratownicy tak.

 6. Także mam epilepsję , atak mam raz na 5 lat , na basen chodzę średnio 4 razy w miesiącu , z dziećmi lub sam.
  Moim zdaniem ceny biletów, + zapewne dopłaty unijne na wybudowanie obiektów są na tyle pokaźne , że pasowało by jak już ktoś wspomniał zapanować nad malutkim basenem i osobami tam przebywającymi.
  Epilepsja nie jest chorobą która wyklucza z pobytu na basenie.
  A młodzież w pomarańczowych koszulkach jest jak du.. od sra.. żeby czuwać nad bezpieczeństwem przebywających tam osób. A jeśli basen za mało im płaci to do lidla na kasę.
  Jezu co za naród….

  • OWSZEM epilepsja JEST chorobą wykluczającą z pobytu na basenie!!!!!!!!!!!! dlaczego np epileptycy nie mogą dostać prawa jazdy?!?!?! bo to zagraża ich życiu i osobom postronnym!!!! Jesteś chory na tą chorobę to najwyższy czas się doedukować… Jezu co za człowiek…

   • Tak się głupio składa, że już od jakiegoś czasu epileptycy mogą dostać prawo jazdy jeśli tylko dostaną zaświadczenie od lekarza. Epilepsja epilepsji nierówna. Są ludzie, którzy mimo przyjmowania leków mają po kilkanaście ataków dziennie. Oni doskonale wiedzą, że o wchodzeniu do basenu czy prowadzeniu auta mogą zapomnieć. Ale są też ludzie tacy jak ja, którzy mają zdiagnozowaną epilepsje, ale dzięki odpowiednim lekom nie mają ataków. Ja ostatni atak miałam 10 lat temu. Oczywiście możesz się ubierać, że i tak mogę dostać w każdej chwili ataku za kierownicą, ale równie dobrze otyły człowiek może w każdej chwili dostać zawału za kierownicą, czy im również powinniśmy zabrać prawo jazdy? To jest smutne, że w naszym społeczeństwie wciąż wiedza osób nie chorujacych jest tak niska i przestarzała.

 7. I teraz wejdź jeden z drugim do basenu i kąp się w rosole z trupa ble,ja już tam na basen nie pójdę.Powinni całkiem to zamknąć

 8. Nawet niech wodę i trzy razy zmienią to tam nie idźcie a jad trupi jest nie do wybawienia,olejcie ten basen

 9. Wole pójść na łabędzią z córką niż na przereklamowane i przepełnione AQUA
  Na każdym basenie może się coś wydażyć
  A ratownicy są tam choć młodzi to odpowiedzialni !

 10. Easy – jestem z Tobą
  Bo to mało razy się kąpał w stawie w krowim moczu

  • Strzyga, dokładnie. Stawy, jeziora tam też się ludzie topią i nie znajduje się wszystkich po 10 minutach nie mówiAc już o innych zanieczyszczeniach.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo