690 680 960

Akcja zimowego utrzymania miasta. „Niekorzystne warunki atmosferyczne utrudniały prowadzenie akcji, ze względu na mniejszą skuteczność działania soli”

Na terenie Lublina kontynuowana jest akcja zimowego utrzymania terenów znajdujących się w pasie drogowym i tych położonych poza nim, która rozpoczęła się jeszcze przed świętami. Są jednak nadal miejsca, gdzie piesi i kierowcy mają problemy z poruszaniem się.

21 komentarzy

 1. Mało co sypane było. Odkuwane (gdy sól nie działa) Duże temperatury minusowe były w nocy. W dzień był raptem kilkusotpniowy mróz. Jak zwykle zima zaskoczyła…

 2. Najlepiej odmrozić to w stylu kowidowym. Zrobić lockdown. Zamknąć lasy i cmentarze i samo sie rozmrozi.

 3. Wogóle nie było sypane w niektórych miejscach.

 4. Czyli sól była zła. Może chrzczona? BTW. A o chlorku wapnia nie słyszeli, bidulki?

 5. Pół miliona wywalone w błoto, a co tam i tak płaci podatnik głosujący na PIS/PO/PSL/SLD (niepotrzebne skreślić ).

 6. Gondol znad Wisły zamarzł?

 7. Trzeba bylo sypac w Wigilie, wszystkie prognozy podawaly, ze bedzie -10 przez kilka nocy.

 8. A co by było, jakby przyszła taka zima jak 40 lat temu? Co byście zrobili, kochani drogowcy jakby spadło pół metra śniegu, do tego -20 stopni i wiatr? Zapłakalibyście się chyba. A kiedyś takie zimy były normą i ludzie sobie jakoś radzili, drogowcy także. A teraz spadło miesiąc temu 3-4 cm śniegu i nic nie można było zrobić. Po tygodniu spadł deszcz na zamarznięty grunt i ulice i podobnie – ślizgawka w całym mieście. A 3 dni temu zamarzł deszcz, który wcześniej padał przez cały dzień i zrobiło się totalne lodowisko w mieście – jaja sobie robicie z mieszkańców i użytkowników dróg, nasi kochani drogowcy?

  • Bezpieczeństwo i zdrowie ludzi dla rządzących są nieistotne. Można sypać naturalnymi preparatami, tanimi. Żeby tylko uniknąć uszkodzeń ciała społeczeństwa. Ale nie o to w tym chodzi. Produkt ma się sprzedać, ludzie mają chorować…tak to wygląda.

 9. Co za banda roszczeniowych chamów to komentuje? Może sami chetnie ruszylibyście tyłek od świątecznego stołu i zamiast chlać wóde poszkibyście kuć chodniki? Któryś idiota coś bredził nt sypania w wigilię? Sypania soli podczas deszczu kiedy wszystko spływa? Gratuluję inteligencji. Widać i do łopaty trzeba mieć trochę oleju w głowie. 500 tys zimowe sprzątanie miasta to za dużo? Miasto to nie tylko kawałek twojego obejścia, nie masz pojęcia o czym mówisz to nie komentuj. Co za porąbane pokolenie roszczeniowców wyrosło, aż szlag trafia.

  • A ty co syn łysego deweloperocwaniaka.

   • Albo właściciel firmy która miała odśnieżać 😂 zamiast odśnieżać każdy miał święta. Teraz nogi połamane. Odszkodowania trzeba płacić. Dlatego taki zły.

  • Do Bn: Podzielam Twoje zdanie w 100%. Mam 40 lat pracy przy utrzymaniu dróg (i nie takie zimy były) . Sprzęt do zimowego utrzymania nie może być jednocześnie w każdym miejscu. Są przecież standardy utrzymania dróg………

 10. Problem z sypaniem jest taki, ze sól w tamtym roku kosztowała 300pln/tona, a obecnie 800pln/tona.( z cenami to orientacyjnie, ale tak podobno jest).
  Wszyscy czekają na temperatury dodatnie.
  Na posypywanie za bardzo bym nie liczył; do interesu nikt nie będzie dokładał.
  A kierowcy i piesi – wolniej i ostrożniej.

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!