Wtorek, 19 marca 202419/03/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie ruszają prace związane z remontami ulic. Na niektórych pojawi się nowa, równa nawierzchnia

Miasto rozpoczyna kolejne zadania w zakresie budowy infrastruktury drogowej. Jak wynika z przedstawionego przez urzędników zakresu prac, inwestycje dotyczą głównie dróg osiedlowych, parkingów, oświetlenia i ścieżki rowerowej oraz remontów istniejących ulic.

Niebawem rozpoczną się prace związane z budową kolejnego odcinka ul. Zamenhofa. Tym razem chodzi o ponad 200 m nawierzchni między ul. Sierpińskiego a ul. Staffa. Za ponad 1,8 mln zł powstanie tam nawierzchnia bitumiczna o szerokości 6 metrów, do tego obustronne chodniki, a także zjazdy na posesje oraz oświetlenie i kanalizacja deszczowa. Inwestycja ma zostać zrealizowana do września. Realizowany jest również drugi etap remontu ul. Wiejskiej. Nową i równą nawierzchnię otrzyma tym razem 300 m odcinek od ul. Malczewskiego do Walecznych.

Jak wyjaśnia Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju, to dopiero początek zaplanowanych na najbliższe miesiące inwestycji drogowych. Skupiono się głównie na modernizacji ulic na osiedlach, uwzględniając również przy tym również ich oświetlenie. W odpowiedzi na oczekiwania kierowców, jak i pieszych poprawiany będzie stan jezdni i chodników, przy czym część działań to realizacja pomysłów mieszkańców zgłoszonych w ramach Budżetu Obywatelskiego i Planu dla Dzielnic.

W najbliższych dniach ma zostać podpisana umowa na ułożenie nawierzchni bitumicznej na ul. Jacyny-Onyszkiewicza, która to znajduje się w tak fatalnym stanie, że praktycznie stała się nieprzejezdna. To samo dotyczy kolejnego odcinka znajdującej się na tym samym osiedlu ul. Lazurowej. Jak wskazują urzędnicy, prace te pozwolą na poprawę stanu i przejezdności tych ulic do czasu ich docelowej budowy.

Ogłoszono też przetarg na remont 160m odcinka ul. Skalistej między ul. Zbożową a Tulipanową. Niebawem powinno zostać ogłoszone postępowanie na wykonanie remontu odcinka ul. Wrocławskiej o długości ok. 135 m – od ul. Wielkopolskiej do ul. Bieszczadzkiej. Po wystąpieniu odpowiednich warunków atmosferycznych ruszą również prace na ulicach: Letniskowej, Modrej, Węglinek oraz Bełżyckiej. W przypadku tej ostatniej, nawierzchnia bitumiczna pojawi się na odcinku od ul. Łanowej do ul. Folwarcznej.

Miasto szuka również firmy, która zajmie się realizacją kolejnego etapu budowy ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Abramowickiej. Tym razem powstać ma odcinek o długości ok. 270 m, od ul. Powojowej w stronę miasta. Dzisiaj urzędnicy zapoznali się natomiast z ofertami na przebudowę chodnika po północnej stronie ul. Kazimierza Wielkiego, od skrzyżowania z ul. Filaretów do skrzyżowania z ul. Bolesława Śmiałego.

Podpisana została już umowa na realizację drugiego etapu parkingu w rejonie dworca PKP Lublin Północ przy ul. Gospodarczej. Zadanie obejmuje wykonanie odwodnienia oraz roboty drogowe, których celem jest zapewnienie mieszkańcom dzielnicy kolejnych miejsc postojowych. Nowe miejsca postojowe powstaną również przy ul. Kazimierza Przerwy-Tetmajera, obok Szkoły Podstawowej nr 32. Powstanie także oświetlenie ul. Zemborzyckiej oraz ciągu pieszo-rowerowego na odcinku od ul. Diamentowej do ul. Żeglarskiej.

Prace mają objąć też kładkę dla pieszych nad ul. Filaretów, w ciągu ul. Leszka Czarnego. Inwestycja zakłada wymianę płyty pomostu kładki z ażurowej na pełną, wymianę balustrady płyty pomostu z dostosowaniem do obowiązujących przepisów, konserwację i zabezpieczenie antykorozyjne stalowej konstrukcji obiektu, odwodnienie płyty pomostu wraz z przyłączeniem do istniejącej sieci kanalizacji deszczowej oraz uziemienie konstrukcji stalowej kładki.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

51 komentarzy

  1. Elloo Ulica -Tatarówka- łącząca ul krężnicka do kraśnickiej poprosimy o nową nawierzchnię

  2. Janowska jest już nie przejezdna nawet czolgiem

  3. A co z ul Chemiczną?

  4. A co z chemiczną? Od dwudziestu paru lat lepienie dziury na dziurze!
    W tym czasie dwie przebudowy litewskiego…

  5. A co z ul.Nadbystrzycką na odcinku od Głębokiej do Politechniki Lubelskiej? Nawierzchnia i oświetlenie są fatalne. Sporo przejść dla pieszych a widoczność zwł o zmroku prawie zerowa.

  6. Cos slabo im idzie realizacja wymiany nawierzchni w wawozie przy osiedlu rury – 2022 rok sie skonczyl a pierwszy etap z BO 2022 nawet nie ruszyl, nie wspominajac o kolejnym etapie.

Z kraju