Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

92-latek doprowadził do zderzenia dwóch pojazdów. Cztery osoby trafiły do szpitala

Wczoraj w Mikulinie doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Do szpitala zostały przetransportowane cztery osoby. Mundurowi sprawcy zdarzenia zatrzymali prawo jazdy.

18 komentarzy

 1. Przesada i dyskryminacja. Przecież geriatria jeździ ostrożnie i powoli. To ze dziadek nie widzi a po zmroku jest ślepy jak kret to problem innych uczestników ruchu!

  • A od kiedy to można wjeżdżać bezmyślnie wjeżdżać na skrzyżowanie, nawet jadąc drogą z pierwszeństwem? Naczytał się kierowca aŁdi, że samochód ma zawsze pierwszeństwo i takie mamy tego efekty. Dalej wmawiajcie, że kierowcy mają pierwszeństwo.

  • Masz rację. Gdyby na miejscu dziadka (jeżdżącego tak na ile mu stan zdrowia pozwala) byłby młodszy mistrz kierownicy to uczestnicy wypadku skończył by czarnych workach. A tego, że w pewnym wieku należy tracić pewne uprawnienia – nie neguje. Niech to lekarze, egzaminy prawa jazdy sprawdzają.

  • Ho, ho, ho. Mało kto z tych szybkich i gniewnych dojedzie do tego wieku.

 2. Puszka_Pandory

  Chodzik , wózek inwalidzki lub fotel bujany dziadkowi a nie auto

 3. Ha ha ha ślepy jak kret, ale za to jaki on ma słuch. Wiem bo złapałem kilka sztuk .

 4. Gdyby zabierać dziadkom lejce za stan zdrowia, a młodym i wściekłym za popełniane wykroczenia – to tych drugich byłoby 10 razy więcej.

  • Bo wbrew pozorom jest mnóstwo starszych osób które po prostu rezygnują z prowadzenia auta mimo bezterminowego prawa jazdy.
   A jak nie odróżniasz złego stanu zdrowia od głupoty to powiedz proszę-jaka kara przywróci odpowiedni stan zdrowia do bezpiecznego kierowania pojazdem dziadkowi? Bo jaka kara przywróci rozum gówniarzowi to mniej więcej wiem.

 5. Jezdni jeżdżą na tyle, na ile im stan zdrowia pozwala. I dlatego dziadzio nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. Ale dlaczego mistrz kierownicy, kierujący drugim pojazdem nie upewnił się, że pierwszeństwo jest mu udzielane?
  Prawo jazdy powinni zabrać dziadkowi za wiek i popełnione wymuszenie, a temu drugiemu za to, że jechał jak święta krowa. Tamten drugu pojazd nie urwał się z księżyca. Podejrzewam, że odrobina przewidywania i dobrej woli wobec innych użytkowników na drodze, (oraz mniejszy pośpiech) pozwoliłyby uniknąć tego wypadku.

 6. Krzysztof,, Ochota,,

  92 lata i wsiadać za kierownicę bez opiekuna obok… i co teraz będzie,, Dziadku,,?

 7. Franiu ,skarbnico mądrosci ty nasza ,a gdzie ty tu widzisz jakieś „ałdi ” ? Ja wiem ze ty je widzisz wszędzie wokół siebie ,ale to normalne przy takim schorzeniu które cię dotknęło

 8. No no ,widać ze żyjemy coraz dłużej ,wkrótce pewnie przeczytamy newsa o 100 latku za kierownicą ,który jadąc do lekarza ,wjechał w budynek przychodni ,bo go nie zauważył

 9. Dziadek może już ślepy i pewnie głuchy .Normalne w tym wieku i jakby był bardziej świadomy swoich ulomnosci to by pewnie za kierownice nie wsiadal .Ale i tak wolę takich dziadków za kierownicą niż nabuzowanych testosteronem mlodzieńców ,którzy jezdzą szybciej niż myślą i zwykle wczesniej czy pózniej doprowadzają do jakiejś tragedii na drodze ,nie na darmo przy polisie oc jest zwyżka za wiek poniżej 25 lat .

 10. i ze czego sie śmiejecie! każdy chciałby tyle dożyć nie mówiąc już o jeździe samochodem. Byliście w usa? tam takie dziadki to norma! ledwo człapią, butle z tlenem tachają za sobą, a 5 litrowymi samochodami brykają;]