690 680 960

73-latek stracił ponad 185 tys. złotych. Myślał, że zarobi na akcjach koncernu naftowego Orlen

Niestety oszuści nadal bardzo dobrze mają się na takich portalach, jak Facebook i okradają konta osób, które zmanipulowane nieprawdziwą atrakcyjną ofertą inwestycji, instalują na swoich urządzeniach programy do zdalnej obsługi. W tej sposób 73-latek z powiatu zamojskiego stracił ponad 185 tys. złotych.

32 komentarze

 1. Jak dziadek sympatyk orlenu, to tym bardziej nie szkoda.

 2. Wierna słuchaczka Radia Ma wieprzową twarz

  Dobry z niego człowiek, oddał bardziej potrzebującym niż konkordatowe pijawki

 3. A na ch… mu były te pieniądze. Za 20 tysi można zrobić ekstra pochówek. Co on chciał sobie mauzoleum wybudować na wieczny odpoczynek?

 4. Znowu zdalny pulpit🤣🤣🤣

 5. Widzę tego kilka sztuk tygodniowo na twarzoksiążce i zawsze się zastanawiam – jakim trzeba być durnym i chciwym leszczem, żeby się na coś takiego złapać?

  Teraz już przynajmniej wiem.

  • starsi ludzie są łatwowierni, dlatego wierzą w to co im w kurwizji powiedzą „no bo przecież w telewizji taki mówili ” z fb jest tak samo, nie wiem tylko dlaczego tego FB nie blokuje ,a i na WP , Onecie też są co chwilę takie ogłoszenia…

   • Nie wiem.
    Moja mama jest już po 70-tce i jakoś ani „prozdrowotnych” garnków, ani kocy z wełny wielbłąda, ani „akcji Orlenu o zwrocie kilkudziesięciu tysięcy złotych w miesiąc (z zainwestowanych dziewięciuset)” nie kupiła.

    Ma jakiś tam rachunek maklerski i trochę akcji (takich typowo „emeryckich” – KGHM, PZU), ale jakoś to jeszcze ogarnia.

 6. Mimo ostrzeżeń, próśb, Polacy w łatwy sposób dają się oszukiwać. Pazerność tego narodu stała się już legendarna, jednak nie idzie to w parze z inteligencją ludzi.

 7. dlaczego FB tego nie blokuje to jawne wspieranie przestepstwa

 8. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem ( podobne do Rydzykiem nie przez przypadek) utraty środków

 9. No co za łeb… Całe życie dziadek zapier…. A teraz rozdaje…. Coś by PIS….

 10. czy „analityk” mówił z wyczuwalnym rosyjskim akcentem, jak to ma miejsce np. przy oszustwach na pracownika banku? jeśli tak, to już to powinno dać do myślenia

Kursy walut

 • USD 4.0199zł -0.01%
 • GBP 5.0597zł -0.12%
 • EUR 4.3334zł -0.11%
 • CHF 4.6027zł 0.1%

Polub nas