Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

73-latek stracił ponad 185 tys. złotych. Myślał, że zarobi na akcjach koncernu naftowego Orlen

Niestety oszuści nadal bardzo dobrze mają się na takich portalach, jak Facebook i okradają konta osób, które zmanipulowane nieprawdziwą atrakcyjną ofertą inwestycji, instalują na swoich urządzeniach programy do zdalnej obsługi. W tej sposób 73-latek z powiatu zamojskiego stracił ponad 185 tys. złotych.

32 komentarze

 1. Jak dziadek sympatyk orlenu, to tym bardziej nie szkoda.

 2. Wierna słuchaczka Radia Ma wieprzową twarz

  Dobry z niego człowiek, oddał bardziej potrzebującym niż konkordatowe pijawki

 3. A na ch… mu były te pieniądze. Za 20 tysi można zrobić ekstra pochówek. Co on chciał sobie mauzoleum wybudować na wieczny odpoczynek?

 4. Znowu zdalny pulpit???

 5. Widzę tego kilka sztuk tygodniowo na twarzoksiążce i zawsze się zastanawiam – jakim trzeba być durnym i chciwym leszczem, żeby się na coś takiego złapać?

  Teraz już przynajmniej wiem.

  • starsi ludzie są łatwowierni, dlatego wierzą w to co im w kurwizji powiedzą „no bo przecież w telewizji taki mówili ” z fb jest tak samo, nie wiem tylko dlaczego tego FB nie blokuje ,a i na WP , Onecie też są co chwilę takie ogłoszenia…

   • Nie wiem.
    Moja mama jest już po 70-tce i jakoś ani „prozdrowotnych” garnków, ani kocy z wełny wielbłąda, ani „akcji Orlenu o zwrocie kilkudziesięciu tysięcy złotych w miesiąc (z zainwestowanych dziewięciuset)” nie kupiła.

    Ma jakiś tam rachunek maklerski i trochę akcji (takich typowo „emeryckich” – KGHM, PZU), ale jakoś to jeszcze ogarnia.

 6. Mimo ostrzeżeń, próśb, Polacy w łatwy sposób dają się oszukiwać. Pazerność tego narodu stała się już legendarna, jednak nie idzie to w parze z inteligencją ludzi.

 7. dlaczego FB tego nie blokuje to jawne wspieranie przestepstwa

 8. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem ( podobne do Rydzykiem nie przez przypadek) utraty środków

 9. No co za łeb… Całe życie dziadek zapier…. A teraz rozdaje…. Coś by PIS….

 10. czy „analityk” mówił z wyczuwalnym rosyjskim akcentem, jak to ma miejsce np. przy oszustwach na pracownika banku? jeśli tak, to już to powinno dać do myślenia

Z kraju

Sport