Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

1000 kuropatw trafiło do 10 obwodów łowieckich. Do końca roku zostaną wypuszczone kolejne tysiące tych ptaków (zdjęcia)

1000 kuropatw trafiło dzisiaj do 10 obwodów łowieckich na terenie woj. lubelskiego. Docelowo w ramach programu odbudowy zwierzyny łownej w regionie wypuszczonych będzie łącznie 3000 tych ptaków.

24 komentarze

  1. Będą myśliwi mieli do czego strzelać przy okazji zabiją paru ludzi.

  2. Tylko niech ich nie pomylą z człowiekiem.

  3. Wszystko z budżetów państwowych czyli nas wszystkich. A kto będzie mógł na nie polować, my wszyscy czy tylko elita? Tak oto z podatków nas maluczkich będą mogli bawić się wybrani

  4. Super będzie co jeść rosołek mniam mniam.

  5. budżet województwa fundusz ochrony środowiska a panowie z pzł towszystko pięknie wystrzelają w ramach programu odbudowy populacji zwierzyny ,,dasz bór”

  6. Ile dzieci zastrzelą przy okazji?

  7. Będzie co jeść.
    Upolowane i ukonane

  8. Nic z tego nie będzie, czarny nie pokropił lisy zjedzą

  9. Ja już jadłem bardzo dobre z 40 m wiatrowka kładzie elegancko

  10. pis na wode- -jest tak wielka ilosc lisow jenoto jastrzebi! , ze nie maja szans przezycia do wiosny! najpierw usunąć powod braku kuropatw na polach i lasach!-lisy -kiedys lis byl wydarzeniem jak sie pojawił teraz jest ich ogrom -mysliwi nie poluja bo futra z lisa niemodne wrecz obciachowei sie toto mnozy! kiedys kury samopas wokol gospodarstwa chodzily grzebały a teraz zza ogrodzenia wyciagnie nawet po siatce chodza! szok, ale zgłodu ja siei ma kilkoro małych to i w ogien pojdzie! zmniejszcie mysliwi drastycznie populację lisow ! sa juz jenoty one wprawdfzie zwalczaja lisy ale robia nie mniej krzywdy! łosi i saren multum!

    • Lisy są pożyteczne. Zwykle żywią się małymi gryzoniami, głównie myszami, wiewiórkami naziemnymi, myszoskoczkami, chomikami, gofferami i nornicami. W drugiej kolejności sięgają po ptaki (głównie wróblowate, grzebiące, kaczkowate), zającowate, jeżozwierze, szopy pracze, dydelfy i zwierzęta wodne (ssaki – np. wydry, ryby i szkarłupnie). Sporadycznie zjadają też małe kopytne. Lisy rude zwykle polują na zwierzynę o masie do 3,5 kg, same potrzebują ok. 500 g pożywienia dziennie. Ważną rolę w diecie pełnią rośliny, zwłaszcza owoce. Ich spożycie jesienią w niektórych rejonach stanowi nawet 100% diety tych zwierząt w tej porze roku. Najczęściej spożywanymi owocami są: jagody, borówki, maliny, jeżyny, czereśnie, wiśnie, jabłka, śliwki, winogrona, persymona, morwa i żołędzie. Do innych spożywanych roślin należą liczne gatunki traw, turzyc i roślin bulwkowych.

Z kraju