Zwyzywał obcokrajowca od „ciapaków”. Niebawem stanie przed sądem

Za napaść i publiczne znieważenie obywatela Tunezji Mohameda A. prokuratura oskarżyła 33-letniego mieszkańca Lublina. Włodzimierz P. może spędzić w więzieniu 5 lat.

 

Lubelska prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego w Lublinie akt oskarżenia przeciwko 33-letniemu Włodzimierzowi P. Mężczyzna odpowie za napaść na obywatela Tunezji Mohameda A. i jego publiczne znieważenie z powodu przynależności rasowej. Oskarżony przyznał się jedynie do napaści słownej. Kluczowym dowodem są jednak nagrania całego zdarzenia, które wykonał za pomocą telefonu komórkowego poszkodowany.

Sprawa dotyczy wydarzeń, do których doszło w piątkowy wieczór 11 listopada 2016 roku. Wtedy to do pubu przy ul. Okopowej wszedł Tunezyjczyk Mohamed A. Wraz ze swoim kolegą zamierzał obejrzeć transmisję meczu. Zauważył ich Włodzimierz P., który od razu zaczął wyzywać obu obcokrajowców. Ci postanowili przejść do baru licząc, że awanturujący się mężczyzna da im spokój.

To jednak nie pomogło. Napastnik krzyczał w stronę Mohameda A. „Ty Ciapaku”. Gdy obcokrajowcy zaczęli nagrywać zachowanie 33-latka za pomocą telefonów komórkowych, ten podszedł do jednego z nich i uderzył go dwukrotnie pięścią w żebra, wytrącając mu jednocześnie telefon. Po wszystkim Włodzimierz P. wyszedł z pubu, wsiadł do taksówki i odjechał.

Po zatrzymaniu mężczyzna częściowo przyznał się do winy. Nie zaprzeczał aby wyzywał Tunezyjczyków, jednak twierdził, że nie pamięta, aby któregoś z nich uderzył. W trakcie awantury w pubie znajdował się pod wpływem alkoholu. Za stosowanie przemocy i publicznego znieważenie z powodu przynależności rasowej Włodzimierzowi P. grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. prokuratura)
2017-01-10 20:05:24