Zobaczyła kierującego ruchem policjanta, zatrzymała się na środku drogi ekspresowej. Wjechała w nią toyota (zdjęcia)

104

Po wypadku całkowicie zablokowana jest droga ekspresowa Lublin – Warszawa. Pojazdy kierowane są na objazd.

 

Do wypadku doszło we wtorek około godziny 20 na drodze ekspresowej S17 Lublin – Warszawa. Na odcinku Lublin – Kurów, na wysokości Bogucina zderzyły się dwa samochody osobowe: fiat i toyota. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak nas poinformowano, na poboczu pracowała ekipa pomocy drogowej, która zabierała na lawetę uszkodzone auto. Teren zabezpieczali policjanci i służba drogowa. Zablokowany był prawy pas jezdni. Kierowcom dawano znaki, aby zjeżdżali na lewy pas jezdni.

Przez kilkanaście minut wszystko szło sprawnie, dopóki nie nadjechała kierująca Fiatem Seicento kobieta. Na widok funkcjonariusza, dającego znaki do zjazdu na lewy pas jezdni stwierdziła, że chce on zatrzymać ją do kontroli. Zaczęła gwałtowanie hamować i zatrzymała się na środku drogi.

Poruszający się za fiatem kierowca toyoty, zaskoczony manewrem kobiety, nie zdołał zahamować i z impetem uderzył w fiata. W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba. Kierującą fiatem 50-latkę przetransportowano do szpitala.

Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności wypadku. Całkowicie zablokowany jest przejazd w kierunku Warszawy. Pojazdy kierowane są objazdem przez węzeł Jastków, drogą krajową nr 12 do węzła Nałęczów. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

(fot. lublin112, OSP Garbów)
2018-06-26 20:41:03