Znany lubelski dziennikarz po pijanemu spowodował kolizję i uciekł (zdjęcia)

W piątek około godziny 13.30 na ul. Koryznowej, znany dziennikarz jednego z lubelskich dzienników, po pijanemu spowodował kolizję i uciekł. Został zatrzymany po pościgu.

W piątek na ul. Koryznowej kierujący skodą, wyjeżdżający z parkingu pod marketem Carrefour, zignorował nakaz skrętu w prawo i pojechał w lewo, w kierunku ul. Niepodległości. Doprowadził tym manewrem do zderzenia z jadącym prawidłowo renault, którym podróżowały trzy osoby, w tym kobieta z dzieckiem. Mężczyzna po kolizji nie zatrzymał się i zaczął uciekać uszkodzonym pojazdem ul. Koryznowej a następnie skręcił w ul. Niepodległości. Kierujący renault rozpoczął pościg za skodą. Po kilkuset metrach udało mu się zajechać drogę i zatrzymać mężczyznę.

-Jechałem pod prąd, trąbiłem i migałem światłami aby jadący z naprzeciwka zjeżdżali. Trudno było jechać bo uszkodzone elementy ocierały mi o oponę. W końcu go dogoniłem i zajechałem mu drogę Po wyjściu z auta, mężczyzna ze skody zaproponował mi pieniądze abym nie dzwonił na policję – relacjonował nam cale zajście kierowca renaulta.

Kierujący skodą zaproponował, że wręczy tysiąc złotych za to aby nie powiadamiać policji. W wyniku zderzenia obu pojazdów ucierpiały dwie osoby podróżujące renault, kobieta i jadące z tyłu w foteliku 1,5 roczne dziecko. Na miejscu interweniowało pogotowie ratunkowe, które przewiozło poszkodowane osoby do szpitala.

Jak ustaliliśmy nie odnieśli oni poważniejszych obrażeń.

Kierowca z renault nie przystał na propozycję odstąpienia od powiadamiania policji.

Na miejsce przyjechali funkcjonariusze lubelskiej drogówki, którzy przebadali obu kierujących na zawartość alkoholu we krwi. -Kierujący skodą Andrzej M. miał we krwi promil alkoholu, drugi z kierujących był trzeźwy – poinformował nas sierż. Kamil Gołębiowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Dziennikarz odpowie za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, spowodowanie kolizji oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia. Grozi mu kara do dwóch lat do pozbawienia wolności.

2013-11-15 15:28:53
(fot. lublin112.pl)