Piątek, 29 marca 202429/03/2024
690 680 960
690 680 960

Złoto zostaje w Lublinie. MKS Selgros Lublin po raz 19 został mistrzem Polski!

MKS Selgros Lublin zdobył tytuł mistrza Polski w piłce ręcznej kobiet! W czwartym meczu finałowym obrończynie tytułu pokonały Pogoń Baltica Szczecin 27:25.

Pierwsze minuty to popis Moniky Bancilon w szeregach Pogoni Baltica. Brazylijka co chwila dziurawiła siatkę bramki MKS-u Selgros rzutami z dystansu. Głównie dzięki jej doskonałej postawie przyjezdne objęły trzybramkowe prowadzenie (4:7 w 10′, 5:8 w 12′). Dobrą partię w bramce szczecinianek rozgrywała niewidoczna we wczorajszym meczu Adrianna Płaczek.

W 16 min. po rzucie Małgorzaty Roli gospodyniom udało się wyrównać (8:8) i mecz zaczął się od nowa. Nieznaczną przewagę nadal jednak miały podopieczne Adriana Struzika, które pięć minut przed przerwą…