Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie odbyły się II Zimowe Mistrzostwa Policji w Pływaniu

Wczoraj w Lublinie odbyły się II Zimowe Mistrzostwa Policji w Pływaniu Lublin 2014. Policjanci z Lublina wywalczyli 21 medali.

W sobotę na basenie MOSiR „Bystrzyca już po raz drugi rozegrano Zimowe Mistrzostwa Policji w Pływaniu. Do rywalizacji stanęło 65 funkcjonariuszy z całej Polski, którzy walczyli w konkurencjach drużynowych jak i indywidualnych. Zawodnicy reprezentowali Komendę Główną Policji, oraz garnizony policji: lubelskiej, śląskiej, małopolskiej, świętokrzyskiej, łódzkiej, dolnośląskiej, mazowieckiej, wielkopolskiej a także Szkołę Policji w Legionowie. Mistrzostwa zgromadziły bardzo dużą publiczność, wśród której nie brakowało przedstawicieli Policji, władz miasta, województwa oraz związków zawodowych.

Zawodnicy rywalizowali na dystansach od 50 do 400 metrów, oraz w sztafetach. Walczyli o puchary: Komendanta Głównego Policji, Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, Prezydenta Miasta Lublin oraz puchary ufundowane przez Zarządy Wojewódzki i Terenowy NSZZ Policjantów. W klasyfikacji ogólnej lubelscy funkcjonariusze zajęli II miejsce zdobywając jednocześnie najwięcej medali, gdyż aż 21. Wygrała reprezentacja KWP w Krakowie zaś trzecie miejsce przypadło policjantom z KWP w Katowicach.

Organizatorem zawodów byli: Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie oraz Zarządy Wojewódzki i Terenowy NSZZ Policjantów województwa lubelskiego i KWP w Lublinie. Zawody objęte zostały Honorowym Patronatem Komendanta Głównego Policji w związku z jubileuszem 95 lecia Policji Państwowej oraz przez Prezydenta Miasta Lublin.