Zderzenie dwóch karetek w Lublinie. Kobieta zajechała im drogę (zdjęcia)

65

Widząc nadjeżdżające na sygnałach karetki pogotowia, spanikowała i zajechała jednej z nich drogę. Ta zderzyła się z drugą. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

 

Do groźnego zdarzenia doszło w środę o godzinie 16:30 na al. Kraśnickiej w Lublinie. W rejonie skrzyżowania z ul. Zwycięską zderzyły się dwie karetki pogotowia ratunkowego. Na miejscu interweniowała straż pożarna i policja.

Jak wstępnie ustalono, karetki pędziły do wypadku, jaki miał miejsce na trasie Lublin – Kraśnik w Wilkołazie. Obie poruszały się z uruchomionymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi. Poruszająca się przed nimi skodą kobieta spanikowała i zamiast ustąpić pierwszeństwa przejazdu pojazdowi uprzywilejowanemu, zajechała mu drogę.

Kierowca karetki widząc wjeżdżające tuż przed niego i hamujące auto, aby uniknąć zderzenia zjechał na sąsiedni pas jezdni. To samo chciał uczynić kierowca drugiej z karetek, jednak doszło do zderzenia obu pojazdów. Jeden z nich uderzył następnie w słup sygnalizacji świetlnej.

Na szczęście w zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń ciała. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności kolizji. Występują utrudnienia w ruchu.

AKTUALIZACJA 19:04

Utrudnienia w ruchu już się zakończyły. Kobieta została ukarana mandatem karnym w kwocie 500 złotych.

66

60

61

62

63

(fot. nadesłane – Mariusz, Anna, Maciek, Tomek – DZIĘKUJEMY!)
2018-05-16 18:05:36