Czwartek, 28 marca 202428/03/2024
690 680 960
690 680 960

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie będzie współpracował z jedną ze szkół. Obie strony mają uzyskać korzyści

Udział w pracach i projektach edukacyjnych, wprowadzenie do programu nauczania elementów związanych z organizacją, planowaniem i zarządzaniem publicznym transportem zbiorowym, a także organizacja praktyk zawodowych dla uczniów. To główne założenia współpracy pomiędzy lubelskim ZTM a jedną ze szkół.

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie nawiązał współpracę z lubelskim Zespołem Szkół Transportowo-Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki. Porozumienie zostało podpisane w miniony piątek podczas zorganizowanej na Placu Zamkowym prezentacji nowych przegubowych trolejbusów. Dokument sygnowali Dyrektor ZTM w Lublinie Grzegorz Malec oraz Dyrektor Zespołu Szkół Anna Wawruch-Lis.

Na mocy tego porozumienia strony deklarują wzajemny udział w pracach i projektach edukacyjnych, wprowadzenie do programu nauczania szkoły elementów związanych z organizacją, planowaniem i zarządzaniem publicznym transportem zbiorowym, ze szczególnym uwzględnieniem lubelskiej komunikacji miejskiej. Współpraca zakłada również organizację praktyk zawodowych dla uczniów oraz wzajemną promocję organizowanych przez strony przedsięwzięć.

Zlokalizowana przy ul. Zemborzyckiej szkoła istnieje od lat sześćdziesiątych XX w. Początkowo było to Technikum Kolejowe Ministerstwa Komunikacji, które mieściło się w budynku przy ul. Sławińskiego. Uczniowie zdobywali zawód na dwóch kierunkach: drogi i mosty kolejowe oraz eksploatacja i naprawa taboru kolejowego. W następnych latach wprowadzano nowe kierunki nauczania. Ze względu na spore zainteresowanie, pod koniec lat 60-tych wybudowano nowe obiekty, właśnie przy ul. Zemborzyckiej. Od 2002 roku szkoła funkcjonuje jako Zespół Szkół Transportowo – Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki.

(fot. lublin112)
2018-09-23 21:28:21

8 komentarzy

  1. Jak ZTM mają zamiar uczyć planowania i zarządzania , to nie mogę powstrzymać śmiechu ?

  2. miszcz kierownicy ucieka

    Wreszcie ktoś tą zbieraninę udającą zarząd nie mającą pojęcia o komunikacji wyedukuje !! Brawo szczytny cel.

  3. Popieram inicjatywę – Może kałamarze nauczą pracowników ZTM jak prawidłowo ułożyć rozkład dla kierowcy który zgodnie z prawem powinien mieć dwie przerwy ponad 15-minutowe :).

  4. 30 lat temu MPK miał własną szkołę. Historia zatacza koło??

  5. Kierowców mechaników kształcić bedo?

  6. całe szczęście już emeryt

    Zadanie numer jeden. Jakim autobusem spod siedziby ZTM na al. Kraśnickiej dotrą wykładowcy na ul. Zemborzycką i ile zajmie im to czasu ?

  7. Bez sensu. Żeby dostać robotę o której mowa to w dzisiejszych czasach trzeba mieć minimum inżyniera lub licencjat. Po technikum spedytorskim/logistycznym to dzisiaj co najwyżej na kierowcę lub magazyniera.

Z kraju