Zaprezentowano najnowszy teledysk Rokiczanki. Zdjęcia kręcono w lubelskim skansenie (wideo)

54

Dzisiaj, punktualnie o godzinie 12, odbyła się premiera najnowszego teledysku popularnego zespołu Rokiczanka. Zdjęcia do klipu „Wyszłabym za dziada” tradycyjnie już powstały w lubelskim skansenie.

 

Najnowszy teledysk pochodzącego z Rokitna koło Lubartowa zespołu powstał w lubelskim skansenie. Zdjęcia do niego były kręcone w lipcu. Zespół określa klip jako „mocno melodyjny Armagedon na polskiej scenie muzycznej”. Tak jak w poprzednich produkcjach, nie brakuje miłości, zazdrości, kłopotów okraszonych dobrą muzyką. Nieodłącznym elementem jest oczywiście Jaśko.

Choć zespół Rokiczanka istnieje od 2001 roku bardzo dużą popularność zyskał po tym, jak do ich piosenek zaczęły powstawać teledyski. „W moim ogródeczku”, „To i hola” czy też „Lipka” zyskały bardzo duże uznanie internautów. Tylko pierwszy z nich został obejrzany ponad 12 mln razy. Ich ostatni koncert w Lublinie, na Moście Kultury, ściągnął takie tłumy, jakich w tym miejscu jeszcze nigdy nie było.

Rokiczanka wyróżnia się wśród innych polskich grup folkowych i folklorystycznych m.in. bardzo dużą jakością wykonania muzyki, nieskomplikowaną strefą instrumentalną a także połączeniem tradycyjnej polskiej muzyki ludowej z koncertowym i zarazem radiowym brzmieniem. Do tego w klipach zachwycają kadry z Muzeum Wsi Lubelskiej.

 

(fot. wideo – Rokiczanka)
2017-09-16 14:00:41