„Zaopiekuj się nim, bo go…”. Przywiązał kablem psa do kontenera na śmieci i dołączył list (foto)

„Zaopiekuj się nim, bo go…” – takiej treści był napis na kartce przyczepionej do psa, którego ktoś przywiązał kablem do kontenera na śmieci. Zwierzę zostało znalezione we wtorek w Lublinie w dzielnicy LSM.

 

We wtorek do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie trafił mały czarny piesek. Kundelek został znaleziony przez dwójkę starszych ludzi przy jednym z kontenerów na śmieci w dzielnicy LSM. Pies był przywiązany kablem do kontenera i miał przy sobie kartkę z napisem „Zaopiekuj się nim, bo go…”. Kartka znajdowała się w woreczku i aż strach pomyśleć co autor listu miał na myśli.

– Pies jest bardzo wystraszony, ma problemy z poruszaniem się w pomieszczeniach, po płytkach i innych śliskich powierzchniach. Boi się własnego cienia. Strach pomyśleć, co stałoby się z nim, gdyby nie troska tych ludzi. Teraz zaczynamy proces socjalizacji psiaka i odkarmiania go. Jego schroniskowe imię to Wiator. Z tego miejsca chcielibyśmy wyczulić Państwa na psy porzucone, przywiązane i pozostawione same sobie w miejscach publicznych – informuje na swojej stronie na Facebooku lubelskie schronisko.

Pamiętajmy, że jeżeli jest taka możliwość, to sprawdzajmy czy po przywiązane zwierzę ktoś wrócił. Zwłaszcza teraz, kiedy robi się coraz zimniej. To ważne aby zwierzę nie cierpiało, bo nie wiadomo czy ktoś pozostawia zwierzę na chwilę czy zostaje porzucone tak jak ten mały, czarny kundelek.

Jednocześnie zachęcamy do odwiedzin w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Metalurgicznej 5. Być może tam czeka na was pies lub kot, którego obdarzycie ciepłem i miłością. Bezdomne zwierzę może trafić pod wasz dach na zasadach adopcji.

2015-10-14 00:00:03
(fot. Lubelskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt)