Zamiast trawy, będzie błoto. Zagrają mecz o puchar wójta

52

W niedzielę 13 sierpnia w miejscowości Tuczna rozegrany zostanie mecz piłki błotnej. Jak co roku zapraszamy do kibicowania zawodnikom.

 

Turniej w piłce błotnej o puchar wójta Gminy Tuczna zostanie rozegrany w niedzielę 13 sierpnia. Do udziału w zawodach przystąpią drużyny 6 osobowe, licząc z bramkarzem. Ich składy będą męskie, damskie lub mieszane. Zespoły podzielone zostaną na dwie grupy, z grup wychodzą po dwie drużyny, które rozegrają mecze półfinałowe.

Piłka błotna to zawody połączone z zabawą i dlatego muszą być rozgrywane na sportowych zasadach i z zachowaniem zasad zdrowej rywalizacji. Reguły gry są podobne jak do piłki nożnej, z następującymi różnicami; mecz trwa 24 minuty, jest podzielony na dwie połowy po 12 minut, Nie ma spalonego, pierwsze wybicie piłki w spotkaniu piłkarskim, (kick off), rzuty z autu, rzuty rożne i wolne są wykonywane przy użyciu rąk do wypuszczenia piłki na wybraną stopę. Rzuty karne są wykonywane z ziemi, gracze jednej drużyny muszą posiadać jednolite koszulki, zawodnik, który zgubi obuwie podczas meczu musi zejść z boiska, a jego miejsce może zająć inny zawodnik z drużyny.

Nie wolno zmieniać butów podczas meczu, zmiany wykonujemy przy linii środkowej, ilość zmian nie ograniczona, wymiary boiska 20 na 40 metrów, pole karne to linia biegnąca od linii bramkowej ok. 5 metrów, uniemożliwianie zawodnikowi drużyny przeciwnej dalszej gry poprzez ochlapanie błotem w oczy, traktowane będzie jako faul, przewidywane są kary wychowawcze 2 min za nieodpowiednią postawę na boisku, wybitne nie sportowe zachowania będą rozpatrywane indywidualnie przez organizatorów i sędziego głównego.

Portal lublin112.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

50

(fot. archiwum)
2017-08-12 21:40:50