Zamiast trawy, będzie błoto. Ostatni dzień zapisów do turnieju piłki błotnej

52

W niedzielę 22 lipca w miejscowości Tuczna rozegraną zostaną mecze piłki błotnej. Podobnie jak w poprzednich latach, zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu, a także do kibicowania zawodnikom.

 

Turniej w piłce błotnej o puchar wójta Gminy Tuczna zostanie rozegrany w niedziele 22 lipca. Do udziału w zawodach mogą przystąpić drużyny 6 osobowe, licząc z bramkarzem. Drużyny mogą być męskie, damskie lub mieszane. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 18 lipca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tucznej. Można zgłaszać chęć udziału osobiście a także mailowo lub telefonicznie.

Zespoły podzielone zostaną na dwie grupy, z grup wychodzą po dwie drużyny, które rozegrają mecze półfinałowe: W przypadku zgłoszenia do turnieju 4 drużyn lub mniej rozgrywki będą rozegrane systemem „każdy z każdym”. Piłka błotna to zawody połączone z zabawą i dlatego muszą być rozgrywane na sportowych zasadach i z zachowaniem zasad zdrowej rywalizacji.

Reguły gry są podobne jak do piłki nożnej, z następującymi różnicami; mecz trwa 24 minuty, jest podzielony na dwie połowy po 12 minut, Nie ma spalonego, pierwsze wybicie piłki w spotkaniu piłkarskim, (kick off), rzuty z autu, rzuty rożne i wolne są wykonywane przy użyciu rąk do wypuszczenia piłki na wybraną stopę. Rzuty karne są wykonywane z ziemi, gracze jednej drużyny muszą posiadać jednolite koszulki, zawodnik, który zgubi obuwie podczas meczu musi zejść z boiska, a jego miejsce może zająć inny zawodnik z drużyny.

Portal lublin112.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

60
(fot. archiwum)
2018-07-11 22:34:50, aktualizacja 2018-07-18 17:04:50,