Zalew Zemborzycki: Kilkanaście zastępów straży pożarnej wzięło udział w zintegrowanych ćwiczeniach służb (wideo, zdjęcia)

DSC02493

We wtorek nad Zalewem Zemborzyckim odbyły się zintegrowane ćwiczenia służb. Udział w nich wzięli strażacy z 15 powiatów, policjanci, ratownicy medyczni, ratownicy WOPR, strażnicy miejscy, pracownicy zarządzania kryzysowego, łącznie ponad 150 osób.

 

Ćwiczenia koordynowane przez straż pożarną rozpoczęły się we wtorek rano nad Zalewem Zemborzyckim. Ratownicy musieli zmierzyć się z kilkoma scenariuszami, które poznali chwilę przed działaniami.

Wśród nich było m.in. dotarcie grupy wysokościowej do osoby poszkodowanej pracującej na zaporze. Strażacy za pomocą lin ewakuowali pracownika na brzeg, gdzie czekał już zespół ratownictwa medycznego. W międzyczasie strażacy za pomocą pomp musieli przepompować nadmiar wody pojawiający się w zbiorniku po intensywnych opadach deszczu.

 

W kolejnym scenariuszu strażacy musieli udzielić pomocy grupie kajakarzy, która przewróciła się na środku zalewu. W tym samym czasie na wyspie, znajdującej się na zbiorniku w rejonie ul. Grzybowej, wybuchła butla z gazem i doszło do pożaru. Strażacy mieli za zadanie opanować pożar i jednocześnie ewakuować osoby poszkodowane z wyspy i przetransportować je na brzeg.

Łącznie ćwiczenia objęły 8 scenariuszy, w których zaangażowane był wszystkie służby. Tak dużych ćwiczeń w tym roku straż pożarna jeszcze nie przeprowadzała.

2018-06-05 18:10:34
(fot. wideo lublin112.pl)